Camille Claudelová (1988)

Jedno ze zpracování kusu života této pozoruhodné ženy žijící ve stínu velkého Rodina.Nejlepší tradice francouzské filmařiny.Depardieu živočišný jako v mnoha svých rolích.

Blázni a děvčátka (1989)

Kachyňa,byť ne ve své nejlepší formě pořád má na všechny současné pokušitele těchto témat.

Pěna dní (2013) odpad!

Jako dávný syrrák jsem byl z Chloé smuten. To je surrealismus pro střední školy. Tolik kýče vykálel do filmu snad jen tvůrce Velkého Gadsbyho.

Tenkrát v Americe (1984)

Nyní jsem ten film viděl potřetí a musel jsem hvězdičku přidat. Krásný,nostalgický příběh s geniální hudbou.Klasický biák

Coriolanus (2011)

Poslouchám to jako rozhlasovou hru.Absolutní špička!Jako film velké zklamání .Snad by se to dalo zažít, kdyby tam hrál Mladič s Karadžičem a točili to na Plitvičkách.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Atmosféra trochu jako v Nezbytných věcech. Ale Lynch není nikdy j a k o. Patologii malých městeček potažmo venkova zkoumám k smrti rád.Kmen Hopiů nazýval dvojici hor ve Frisku Twin Peaks svou matkou.

Nelítostný Parker (2013)

Statham se mi líbil v jednom filmu podle Ken Bruena. Jinak slouží k ukojení deviace občas dát promluvit atavizmům z dětství. Jason nakope prdel ještě větším grázlům,navíc na rozdíl od fosilního Slaye tolik nenamluví.Škoda, že j.Lopez nežila v šedesátkách v Praze. Čeští novowlnaři by určitě takovou zdařilou neherečku využili.

Cesta z města (2000)

V osmdesátkách jsme byli za Pražskou pětku vděčni. V devadesátkách Sklep ovládl vše.Hanák se posléze stal postavou českého televizního lumpenfolkloru. Tento film je důkazem,že zdejší tvůrci nejsou schopni natočit čistě žánrový film.Buď tam musí být jakože hrozná prdel, nebo to jde do planého mudrování. Tento typ filmů působí,jako produkce pro pár nejbližších známých.

Chceš pěstí? (2013)

Máte chřipku ,venku prší,pásový opar se nehojí a hrozně svědí ,prostě potřebujete přebalit, zasypat a polehávat. Přesně pro takové chvíle je tato náladou z filmu 7 vyluhovaná mainstreamová čajovka určena. Nenadýmá.