The Great Rock 'n' Roll Swindle (1980)

naprosto úchvatná šílené jízdá pod taktovkou Sex Pistols. Parádička!! Pro fanouśka povinnost, ale i pro nefanouška zajímavá šílenost :)

To nejlepší podle Michaela Palina (2006) (video kompilace)

Pythonovsky skvělé a Pelinosvky úžasné :) !! Nehodlám tady vypisovat to, co už tady psal woody přede mnou, jen dodám, že je poněkud škoda, že nejsou titulky k bonusům, jelikož Pythonovská angličtina je sice pěkná, ale pro průměrného angličtináře někdy špatně pochytitelná. :)

I panic se to chce naučit (1972)

Tak tohle velice vtipné "péčko" vřele doporučuji. Zařazení "komedie " u tohoto filmu je velice zavádějící, jelikož se jedná opravdu o "péčko" ,ale u tohoto se opravdu zasmějete, a to ne pro jeho blbost, ale proto, že opravdu ftipný být má. Je to vlastně komedie, ale opravdu "hard-porn komedy" :D Každopádně jsem se u toho skvěle bavil :D

Krtek malířem (1972)

Moc pěkné :) Ovšem potom co krtek zvířátka pomaloval, jsem si připadal jak v něakém LSD hippe snu, mno však to taky pan Miler namaloval teprve 3 roky po "létě lásky" 69 :D

Krtek a maminka (1997)

Hrozný psycho ! Mělo se to jmenovat Krtek porodníkem ! :D

Děti revoluce (1996)

Velice zábavná politicko sociální komedie, která podává divákovi pohled jedna na SSSR a druhak i na stalinisticko-levicové buňky v západních kapitalistických zemích :) Vtipné a inteligentní 90%

Star Trek (1966) (seriál)

Nikdy jsem nebyl "trekkie" ,spíśe naopak : star trek nemám moc rád. Ovšem toto je tak krásnej "old-school" , že se u toho čověk opravdu zasměje :D

Drsný Harry (1971)

" But being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya, punk?" - Tahle věta prostě charakterizuje celý tento film. Dirty Harry je prostě dobrá detektivka s kovbojem v hlavní roli a do jisté míry novinka žánru - drsný policajt,který se s ničím oparvdu,ale opravdu "nesere".

Nahý oběd (1991)

Adaptace románu Nahý Oběd od Williama S. Borrougse musela být pro tvůrce tohoto filmu opravdu tvrdým oříškem, už vzhledem k tomu, jak je napsaný onen román - chaoticky. Román stejně jako film popisuje šílené situace, halucinace , paranoiu , homosexualitu a to vše dosti chaotickou formou. Do jisté miry je to ale i Burougsův autobiografický román (William Lee - ústřední postava, e jeho literární pseudonim) , kupříkladuscéna se sestřelením sklinky s hlavy a následnou smrtí autorovy ženy se skutečně stala. Davidu Cronenbergovi se dle mého podařilo zachytit atmosféru románu velice dobře,ale na 5 * to není. Ale upřímě, zde je opravdu velice těžké natočit film podle takovéto knihy. Jinak před shlédnutím filmu doporučuji přečíst knihu Naked Lunch/Nahý Oběd, budete mít prožitek z filmu o to větší.

Knight Rider - Jako Fénix z popela (1982) (epizoda)

dvě hvězdy z nostalgie. Pokud se zde někdo díváte a nevíte o co jde, a váš věk charakterizuje více jak jedno numero, tak vás to opravdu neosloví. (nebo možná 1 díl ať víte o co jde :) )