• Fantasy
  • Krátkometrážní

Hostel (2005) odpad!

Absolútne komické, bez nápadu a jednoducho úbohé. V tom filme snáď ani nebola scéna, ktorá by mi neprišla totálne stupídna. Táto hovadina, čo sa tvári ako film, si nezaslúži ani jednu jedinú hviezdičku. Ani keby som zavrela obe oči, zapchala uši a vypla mozog.

Milionář z chatrče (2008)

Neviem, či som idiot, alebo som to len nejako nepochopila. Rozprávkový príbeh chlapca z chatrče, jeho smutné detstvo, v ktorom snáď ani nič dobré nezažil a dievča, pre ktoré by urobil čokoľvek. Tento film má všetky predpoklady, aby sa mi páčil...ale potom prichádza ALE. Neviem prečo, no prišlo mi to mierne naivné, občas hlúpe, proste sa s tým filmom nedokážem celkom stotožniť. 3* sú v tomto prípade optimálne.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Tim Burton hádam ešte nenatočil film, ktorý by som nemilovala a Frankenweenie nie je žiadna výnimka. Vizuálne úplne úžasné a skutočne nemám čo vytknúť. Dávam štyri hviezdičky len preto, lebo Mŕtva nevesta, či Big Fish sa mi z jeho dielne páčili o čosi viac.

Nádherné bytosti (2013)

Ak mám byť úprimná... čakala som viac. Prišlo mi to ako premárnená šanca na dokonalý film. Námet skvelý, herci skvelí, scenár skvelý... ale niečo tomu chýbalo. Nevyvolalo to u mňa tie správne pocity a myslím, že si tento film tak skoro znova nepustím, no dávam 4* lebo to predsa len v sebe niečo malo.

Červená Karkulka (2011)

A mne sa to páčilo! Krásne tajomné, s úžasným prostredím a fešnými hercami. Nie je to žiaden kasový trhák, ale ako večerná oddychovka je to perfektné.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Keď som objavila tento film, povedala som si, že si z nás snáď idú vystreliť. Janíčko a Marienka v horore? Brala som to ako niečo komické a rovno som to odsúdila. Ale potom som si povedala, prečo nie? A film si pustila a musím skonštatovať, že to bolo perfektné. Trochu (dosť) mi to pripomínalo Kliatbu bratov Grimmovcov, no bolo to lepšie. Film sa nevliekol, mal grády a neprišiel mi až tak veľmi komický (až na Janíčka cukrovkára). Mám rada tento štýl filmov a preto dávam 5*

Romeo a Julie (1996)

Milujem Shakespeara, ale toto... prišlo mi to plytké, miestami komické a občas to hraničilo s trápnosťou. Toto bola žiaľ naozaj riadne veľká tragédia.

Anna Karenina (2012)

Krásne spracovaná adaptácia slávnej knihy Leva Nikolajeviča Tolstoja. Divadelné kulisy zo začiatku filmu boli naozaj úžasným riešením, len ma zamrzelo, že ako film postupoval, kulís ubúdalo. Dala by som aj päť hviezdičiek, ale vzhľadom k tomu, že som mala z filmu umelý dojem, musím aspoň jednu odobrať. Skutočne som hercom ich role neuverila.

Jana Eyrová (2011)

Čarovne spracovaná filmová verzia známej knihy. Mia Wasikowska ako Jana bola dokonalá a dokázala, že je úžasnou herečkou s obrovským talentom. Samozrejme mi nedá nespomenúť aj ostatných hercov a nevzdať im hold za úžasne zahrané role. Nemôžem inak, než vrelo odporučiť.

Orphan Black (2013) (seriál)

Takže po vzhliadnutí všetkých dielov, ktoré zatiaľ uzreli svetlo sveta, som nadšená. Tatiana Maslany, ktorá si tu zahrala asi desať rôznych rolí je perfektná a uveriteľná v každej jednej z nich. Aj keď som po pilote začala s hodnotením 3* teraz zvyšujem na 5*. Seriál má grády, je napínavý a naozaj ma zaujíma, čo si ešte scenáristi na nás pripravili. Jednoznačne odporúčam.