• Fantasy
  • Krátkometrážní

Šestý smysl (1999)

Ten koniec zaťal do živého - brilantne premyslené, s úžasným dejom. Ten pocit, ktorý vo mne tento film zanechal odoznieval ešte dlho po tom, čo sa na obrazovke zjavili záverečné titulky.

Andělé a démoni (2009)

Knihu som čítala a bola som nadšená. Film je jej slabším odvarom, no je o dosť lepšie spracovaný ako Da Vinciho kód. 95%

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Knihu som nečítala a ani sa nechystám - akosi ma to neláka, no toto filmové spracovanie ma jednoducho dostalo. Perfektne spracovaný film, so zaujímavými postavami a skvelým koncom.

Malá princezna (1995)

Neobyčajný film, s neobyčajnými postavami a neobyčajným čarom.

Na vlásku (2010)

Ako dieťa som sa dostala k poviedke o princeznej, zavretej vo veži, s vlasmi tak dlhými, že po nich jej princ mohol šplhať za ňou hore, ale nikdy som žiadnu filmovú, či animovanú verziu (ak vôbec sú) nevidela. Keď som sa dostala k tejto rozprávke, bola som v pomykove - nemám totiž rada rozprávky, v ktorých sa spieva - to fakt nie! Ale vizuálna stránka príbehu a celkovo celý príbeh - aj keď je to riadne predvídateľné klišé, ktoré nám bolo ponúknuté už v mnoho podobách - ma tak odrovnali, že som pri obrazovke zostala a neľutujem. Nádherné, podarené a milé! Čo viac si želať?

Jmenuji se Khan (2010)

Jeden z najdokonalejších filmov, aký som kedy videla. Dĺžka mi vôbec nevadila, aj keď pri iných filmoch poväčšine tak dlho neobsedím a od polovice zívam nudou. Tu to tak nebolo! Celý dej som si užila a ešte dlho vo mne bude odoznievať ten pocit, ktorý vo mne zostal.

Arrow (2012) (seriál)

1. séria 90% 2. séria 100% 3. séria 40% 4. séria 60% Naozaj nechápem, čo sa s týmto seriálom porobilo. Kvalita klesá rýchlosťou svetla.

Justin Bieber's Believe (2013)

Nie som fanúšik Justina Biebera, jeho hudba mi vôbec nič nehovorí, ale tento dokument som si pozrela - už len kvôli tomu, aby som zistila, či si skutočne zaslúži tak zlé hodnotenie, ako má. A môj záver je, že nezaslúži. Väčšina z tých, ktorí tu dali odpad ten film ani nevidelo a to je presne to, čo je na tom smutné. Či sa to niekomu páči alebo nie, ten chalan sa radí medzi najväčšie stars sveta a ročne zarába toľko, čo väčšina z nás - obyčajných smrteľníkov - nezarobí za celý život. A tam bude asi pes zakopaný - nie? Podstatné ale je, že odpad si toto nezaslúži už len preto, koľko skvelých (áno, skvelých!) tanečníkov, producentov, choreografov a ďalších desiatok (možno stoviek) ľudí sa na tom doslova nadrelo. Jon Chu odviedol skvelú prácu - čo nie je vôbec prekvapujúce - za tú šou by sa nemusel hanbiť ani menovec Justin Timberlake, či Bieberov mentor Usher. Choreografie stáli za to, o efektoch ani nehovorím. Ale vôbec ma neprekvapuje, že to dostalo tak málo, zakomplexovanosť tu zrejme nikomu nedovolí dať viac, ako odpad. Ja dávam s čistým svedomím 70%.

Ravenswood (2013) (seriál)

Po vzhliadnutí prvej polovice série musím zvýšiť svoje hodnotenie z 2* na 4*. Nezaujalo ma to do takej mieri ako PLL, no rozhodne to má niečo do seba a ja som viac ako zvedavá, čo sa bude diať ďalej. Absolútne netuším, čo od toho môžem čakať...

Původní (2013) (seriál)

Seriál, ktorý je takpovediac povinnou jazdou pre všetkých milovníkov upírov. Prvá séria ďaleko prevýšila bolestne a pomaly umierajúci TVD. Dej je pestrý, zaujímavý a na rozdiel od staršieho súrodenca dokáže aj prekvapiť a postavy majú šmrnc. Prvá séria si zaslúži 95% a zostáva len dúfať, že druhá séria ten potenciál, ktorý tento počin má, nezabije.