Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Mezi současnými nově zfilmovanými pohádkami je tahle rozhodně nejlepší. Skvělé herecké výkony, krev, vtip a dokonce to má i hlavu a patu. Tedy, jen někdy to dává smysl ale záleží na tom? Jsou to lovci čarodějnic v podání Jeremyho Rennera a Gemmi Arterton. To nepotřebuje mít hlubší děj.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Film se někdy od původní knihy může trochu lišit. Tady ale jde o katastrofální neshody. Tak za prvé hlavním hrdinům je v knize o dost míň než hercům ve filmu (ten je v ději velmi důležitý). Opomenu důležitý fakt, že hlavní ženská postava má mít blond vlasy (s šedýma očima je to důležité poznávací znamení všech Athéniných dětí) a přejdu hned k části, kdy se skoro půl filmu Percy a ostatní honí za perlami, které v knize dostanou od Poseidóna během několika řádků. Ve filmu zůstane v Podsvětí faun namísto matky a finální filmová bojová scéna s Lukem na střechách je v knize boj s Arésem na pobřeží. Pozor tohle se knize nepodobá ani trochu.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

„Jsem Holly, lodní počítač s IQ 6000. Což je stejně jako má 6000 učitelů tělocviku." Sitcom plný vtipných hlášek a někdy až černého humoru, na který je radost se koukat. Hoši z Trpaslíka jsou prostě nenahraditelní. Doporučuji všem, kdo dokáží ocenit dobrou zábavu.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

„Navrhuju sníst psy." Tady pět hvězdiček nestačí. Inteligentní humor se skvělými herci v jedné z nejlepších Cimrmanových her. Tohle hra vás rozesměje i v sebehorší náladě :)

Kytice (2000)

Tak známou a úspěšnou knihu jako je Kytice, je opravdu těžké zfilmovat. Brabec odvedl poměrně dobrou práci i když se nemůžu zbavit pocitu, že se asi Erben musí otáčet v hrobě. Kdo nečetl knihu (nebo si ji už nepamatuje) v tom musí mít od začátku do konce filmu velký zmatek. Postavy se sice snaží někdy doslova recitovat části z knihy, kostými a prostředí taky nejsou špatné ale tohle prostě není Erben. Kniha vždycky zůstane lepší ale film taky nebyla ztráta času.

Iron Man 3 (2013)

Zpočátku jsem se obávala, že se bude jednat o depresivní snímek s Tonym trpícím nespavostí. Nakonec jsem z kina vrátila nadšená. Film byl jedna velká komedie s účasnou akcí a promyšleným dějem. Robert Downey jr. zopakoval svou roli Tonyho Starka na jedničku. Podle mě zatím nejlepší Iron man. Doporučuji.