Kung Fu Panda 2 (2011)

Upřímně moc nevím, co si o tomhle animáku mám myslet. Děj, který vysvětloval jak je možné, že otec houser má třikrát většího syna pandu, byl celkem zajímavý a párkrát jsem se i zasmála. Většina vtipů mi ale přišla spíše trapná. Hlavní hrdinové neustále létají ( i ti bez křídel), používají zpomalené záběry, aby vypadali více cool a většinu času na sebe halekají hesla, která mi silně připomínala Pokémony. Hlavní myšlenka filmu zní "Nevím kdo jsem, ale ty jsi mi zabil rodiče, tak tě zabiju taky a použiji k tomu vnitřní klid." Jestli chcete vidět film o tom jak někdo zjišťuje kdo vlastně je, raději se podívejte na Bourna (v ten den ho naštěstí dávali na druhém programu). Jinak celkem dobrá oddychovka, ale nic moc.

Jak vycvičit draky (2012) (seriál)

Jako fanoušek HTTYD jsem mile ráda uvítala rozšíření v podobě seriálu. Zpočátku jsem se bála, že díly nebudou dosahovat kvality filmu. Byla jsem příjemně překvapena. Každý díl má zajímavý děj, jsou tu skvělé vtipy a v některých případech se i vrátili stejní herci jako z filmu, aby zopakovali své role. Grafika je sice o řadu nižší než u filmu, ale je to snesitelné. Hodnocení: moc hezký oddechový seriál.

Jak vycvičit draky: Dar Nočního běsa (2011)

Tenhle vánoční speciál se v kvalitě a vtipu vyrovnal filmu Jak vycvičit draka z roku 2010 (a to už je co říct). Vánoční speciály amerických animáků bývají skoro vždy strašné, dojemné a tak dále. Tady nic takového naštěstí nenastalo. Ze začátku to vypadalo, že celý film bude jen o tom, že se všichni sejdou pod vánočním stromečkem a konec. Po několika minutách se to ale láme a dočkáme se i zápletky (což u vánočních speciálů moc nebývá). Částečně jsou zde i vysvětleny věci, které v předchozím filmu nestihli. Tohle je na vánoční večer možná lepší než Popelka.

Jak vycvičit draka: Legenda o Kostikradovi (2010) (TV film)

Původní film to nepřekoná, ale tohle mělo taky něco do sebe. Pěkné vtipné rozšíření HTTYD, škoda jen, že museli nasednout do lodi a nechat draky ve vesnici. Jasně, nakonec přiletí slibovaný Boneknapper (kdo si počká do konce, tak ne jen jeden), ale Jak vycvičit draka bez draků bylo trochu sladší (jak se dalo očekávat). Jinak to bylo celkem povedené.

Jak vycvičit draka: Lexikon draků (2011)

Pro ty, kterým se líbil film Jak vycvičit draka z roku 2010 a chtějí se dozvědět více o dracích, tak těm se toto rozšíření bude zamlouvat. Tento krátký snímek je pojat jako prohlížení Knihy draků proložené příběhy vyprávějící o setkání s každým z nich. Každý drak je zde zařazen do skupiny, jsou zde vysvětleny jeho přednosti, slabiny, chování a hlavně jak každého z nich ochočit a posléze i trénovat. Celou knihou vás provází Škyťák takže nechybí ani nějaký ten vtip. Vedle animace 3D, na kterou jsme zvyklí z již zmíněného filmu , je tu i jednohuché 2D (škoda, jinak by to bylo dokonalé).

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) odpad!

Tomuhle dílu (jako nejlépe všem) upírské ságy se raději vyhněte. Samozřejmě, jedná se o jen první polovinu knižní předlohy, ale stejně. Bella okouzlená krásným sto let starým upírem se vdává jakmile dovrší svých osmnáct a to ne z důvodu jiného stavu. Nicméně toho se v tomhle filmu taky dočkáme. Po svatbě, kde věkový rozdíl neznamená žádný problém, nastávají líbánky trvající skoro polovinu filmu (někdo to možná ocení, ale na mě to bylo moc dlouhé). Po líbánkách samozřejmě přicházý jiný stav (jak se dalo očekávat). Na tom by nebylo nic špatného až na fakt, že čas během kterého hlavní hrdinka rodila, byl pomalu delší než ten, kdy dítě čekala. Nakonci dostává Bella konečně červené čočky, na které čekala celé čtyři filmy. Omlouvám se upírským fanouškům, ale tenhle snímek opravdu nebyl nic moc.

Dokonalý Spiderman (2012) (seriál)

Jako velký fanoušek Marvel komiksů jsem vyloženě zklamaná. Nikdy jsem neměla Spideyho v lásce, ale tohle se mi hnusí. Animace, herci - to všechno ještě šlo, ale TEN DĚJ ! Jistě jsou to pořád komiksy, ale i ty mají mít nějakou tu myšlenku. Trapné hlášky, kterými je propleten celý seriál vůbec nejsou vtipné ani trochu nápadité. Kdyby tam nebyl Coulson a Avengers, tenhle seriál by si nezasloužil ani tu jednu hvězdičku. Nicméně tam jsou, tak za snahu 2 hvězdy.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Posádka lodi USS Enterprise se nám po úspěšném prvním rebootu z 2009 vrací v dalším skvělém akčním filmu. Tentokrát se děj neopírá o složité cestování v čase skrz černé díry, ale je založen na zpožátku jednoduchém úkolu - chytit teroristu, který zaútočil a zabil pár lidí. Hlavní záporná role ztvárněná (herecky skvěle) Benedictem Cumberbatchem bylo podle mě největší plus filmu (hlášku "Jsem lepší ve všem než vy." jakoby řekl sám Sherlock :-) ). Děj byl skvělí, akorát si mohli odpustit pár dojemných scén. Film neztrácel na tempu a opravdu se u něj nedalo usnout. Jeden z mála snímků, který hltáte od začátku do konce. Velmi dobré.

Sherlock (2010) (seriál)

Starším lidem, kteří znají původního knižního Sherlocka Holmese se tento seriál s největší praděpodobností líbit nebude. Tento detektiv je totiž zasazen do současného Londýna, kde je mnohem větší osina v zadku než jeho předchůdce. Hodnocení po prvních dvou sériích - kvalitní a vtipná detektika. Každá episoda představuje jeden oddělený příběh a během celé své délky (90 minut) neztrácí na tempu. V některých situacích ale budete muset sami přemýšlet (mám namysli Sherlockův pád v poslední episodě druhé série). U mě to je jeden z mála seriálů, na které se ráda koukám znova a nemůžu se dočkat na třetí sérii. Doporučuji všem. Je to skvělé.

Avengers (2012)

Dámy a pánové, připravte se na zatím nejlepší komiksový nářez, který jste kdy měli možnost vidět. Když je Země v ohrožení, největší hrdinové planety se musí spojit a bojovat úchvatné dvě hodiny proti padouchovi, na kterého by samostatně nestačili. Avengers se konečně dočkali důstojného filmu. Joss Whedon vytvořil únikátní snímek naplněný vtipnými hláškami a skvělou akcí, na kterou už nikdy nezapomenete. Nebojte se, že ději nebudete rozumět, protože na začátku je vše vysvětleno i pro ty, kteří o komiksech moc nevědí. Poslední půlhodinka filmu - propracovaná akce, která neměla slepé místo. Jossi Whedone, tohle se ti vážně povedlo.