Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Kniha určitě byla mnohem lepší než to, co natočili. Efekty byly na úrovni a do jisté míry i děj. Všichni mladší hlavní herci jsou bohužel neskutečně trapní a vůbec neumí hrát (něco jako Bela ve Stmívání = ble). Vtipy které tam trousili tito "neherci" nebyli vůbec vtipné (i špatně napsané i špatně zahrané). Za jediný můj úsměv v celém filmu může Aidan Turner a koneckonců kvůli němu jsem se na tuhle hrůzu koukala. Kdyby tam nebyl, tak by v tomhle snímku nezbyl nikdo, kdo umí hrát na úrovni. Mnoho nevysvětlených a zbytečných scén, nesmyslé a komplikované rodiné vztahy a zbytečné milostné trojúhelníky (skoro každý s každým). Jediný rozdíl mezi Stmíváním a tímhle je, že tenhle film vydělal mnohem méně peněz.

Temný rytíř (2008)

Velmi temné, slabší jedinci z něho možná budou v pořádné depresi. To ale pro mě neplatí :) . Takhle prostě má vypadat pravý film o Batmanovi (ne jako ta hrůza z 1997), krásně vystihuje jak to má Temný rytíř v Gothamu těžké a i když se snaží nikoho nezabít a to ani hlavního záporáka, který se chystá vyvraždit půlku města (někdy vážně nechápu Batmanovu logiku). Přes tohle všechno stejně po něm jdou jak zmalovaní psychopati, tak i místní policisté. Říká se, že film je tak dobrý jako je dobrý jeho hlavní zlosyn. Tady rozhodně splněno protože Batman a Joker jsou naprosto doonalé protiklady (proto je taky Joker ve většině úspěšných Batmanových videoher - ti dva prostě k sobě patří :)). Chtěla jsem dát původně jen 4 hvězdy, ale Joker by mi to neodpustil :). Takže 100%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Rambo, Terminátor, Willis a Chuck Noris v jednom filmu - tohle prostě nejde zkazit. Největší esa se musí dát dohromady, aby porazili charizmatického záporáka? Jo, to zní hodně jako Avengers. Ale stejně jako oni, i tihle byli skvělí. Už jen ten začátek. Najedou s obrněnými auty to vojenského tábora plného záporáků, kterým začnou pod přílivem kulek vybuchovat hlavy - taková krása. Nedávejte zbraň do ruky Rambovi. A to ani nemluvím o zavěrečné půlhodinové bitce, kde se všichni borci spojí, aby rozprášili špatňáky (a zase ti Avengers). Když slyšíte Arnolda říct "Jsem zpět." hrozí nebezpečí infarktu (vážně).

Upíří deníky (2009) (seriál) odpad!

Promiňte mi upíří fanoušci, tady to teď nebude pěkný. Tak pro začátek - děj. NIC. Absolutně totálně NIC se během většiny episod nestane. Viděla jsem pár episod z druhé série ( ne dobrovolně, všechno je lepší než se učit ruštinu) a vůbec nic mě na tom nezaujalo. Žádná dobrá zápletka, snesitelné herecké výkony (aspoň v rozmezí seriálu), hudba, kostými - prostě NIC. Celá episoda (pokud se v ní vůbec něco stane) je kompletně předvídatelná. Napříkald celý díl se člověk přeměňoval na vlkodlaka (čekala jsem s nadějí na dobré efekty) a jediní co jsme ze stínu viděli, byli žluté oči. Dál tu jsou "herci" kteří se od Twilightu naučili hroznou věc - fakt, že NEUMÍ HRÁT, nikdo z nich. Hlavní hrdina i hrdinka jakoby vypadli z Twilightu (i se stejnýma vlasama - neporušili tím nějaká autorská práva?). Doufám, že se už nebudeme psát z ruštiny, protože já už se na tohle dívat nechci.

Batman a Robin (1997)

Ha ha. Tohle bylo dost divné. Jestli jste čekali, že se od minulého filmu Batman zlepšil, tak ani náhodou. Ani nevím, kde mám začít. Stříbný ubrečení Arnold se hrozně nehodí do role Mr Freeze. Všechny Batmanovi vychytávky (auto zbraně a tak) vypadají spíše jako hračky pro děti a vizuálně vypadají i trochu zoufale. Oskarová herečka Uma Thurman jako by úplně zapoměla jak se hraje. Film porušuje víc fyzikálních zákonů než sama znám ( a že já jich znám dost :)). Když zabrousíte na youtube a najdete intervia (špatně napsáno, ale vy víte co tím myslím) jak i sami herci mají podobný názor na film jako všichni lidé na planetě ( a možná se tahle hrůza donesla i dál).

Thor: Temný svět (2013)

Avengers sice nasadili laťku pěkně vysoko, ale druhý Thor se jim vyrovná o něco lépe než třetí Iron man. Vedle úžasné a velkolepé hudby tu je mnoho akce dopněná o skvělé vtipy, které vůbec nejsou vlezlé a vážně pobavý. Sice to chvilku trvá než se děj trochu rozjede ( asi 40 minut), ale jakmile příběh nabede obrátky, musíte vnímat každé slovo . Herci jako vždycky předvedli úžasné výkony, ale jeden z nich, kdykoli se objevil na plátně, vypálil rybník ostatním postavám. Asi tušíte, že tu mluvím o Tomu Hiddlestonovi neboli o Lokim. Vážně skvělí herec. Nadruhou stranu Chris Hemsworth se od prvního Thora herecky obrovsky zlepšil. Jednoznačně zatím nejlepší film roku (Hobit se bude muset snažit).

Terminator Salvation (2009)

Když se řekne Terminátor, první je věc, která vás uržitě napadne je Arnold. Tenhle snímek je sice o Skynetu a jeho robotech, ale od předchozích se velmi liší (jestli je to dobře ? možná ...). Ani by tak nevadilo, že tu není Arni, ale chyběl tomu humor typu "Hasta la vista, baby" prostě sranda když se robot snaží napodobit lidské chování a tak. Jasně, říkali "já se vrátím" a "pojď se mnou jestli chceš žít" ale jako by tyhle legentární hlášky ztratily svůj původní význam. Ale to nejhorší co mi mohli udělat bylo, že zdigitalizovali Arnolda (vipadal příšerně) a nechali ho se být s Connorem. Chtělo by to trochu originality pro příště. Co to melu ? Prosím už žádné takové "příště".

Chata v horách (2012)

Jelikož jsem vůbec nevěděla o čem tento snímek bude (až na to že je to horor a že tu možná Thor zemře) jsem byla docela příjemně překvapena a po dlouhé době jsem se i bála usnout. Krví se tu rozhodně nešetří takže tenhle film nedoporučuji na sobotní večer s 12ti letým dítětem. Abych nevyzradila hlavní zápletku, řeknu jen to, že všechny potvory (ať už mrtvé nebo odjinud) jsou velmi věrohodné a dobře propracované. Začátek má i pár dobrých vtipů. Ale ten konec asi nikdo nečekal - Thor nebyl jediný bůh ve filmu :).

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Skvěle odvedená práce. Na to, že je to seriál tu můžeme najít skvělé herecké výkony (no na seriál), graficky velmi povedené prvky (obrazovky jako z Ironmena a podobné holografické věci) a co je důležité - Coulson ŽIJE !!! A je skvělé, že neztratil ani kousek ze svého humoru a vůbec celý seriál je vkusně vtipný. Složení týmu je velmi povedené, od fyzikálního šprta přes vtipnou hackerku po pohledného agenta typu hawkeye ( na originál to ale nemá :)). Doufám, že tomuto kousku postupně nedojde šťáva, protože zatím nasadili laťku velmi vysoko. Parádní.

Captain America: První Avenger (2011)

Z mrňavého Steva se stane Kapitán, Bucky se zabije, Red Skull vs Captain America a Kapitán jde k ledu. Tohle je prostě klasika. Kdo nečte tyhle komiksi, ten z toho asi nic nemá, ale příběh o Stevu Rogersovi snad lépe natočit už nešel. Nehledě na to, že tenhle film vznikl hlavně proto aby uvedl největší komiksovou filmovou bombu všech dob (doufám že každý ví co to je za film :)). Jen mi bylo trochu líto Buckyho, ale každý kdo zná Marvel ví, že Zímní voják se zase brzy vrátí.