Muppets: Vánoční koleda (1992)

Opravdu skvělé a zatím nejlepší verze Vánoční koledy jakou jsem kdy viděla. Každý mapeťák tu má svou roli, která se objevuje v původním Dickensově díle. Mimochodem sám Charles Dickens tu hraje taky. Gonzo (nebo zde Dickens) nás provází celým příběhem. A nebyli by to Mupeti, kdyby při hraní neuďáli nějaké chyby. Například když orel Sam začne o americkém vlastenectví, ale pak si uvědomí, že hraje britskou postavu nebo když Zvíře ... no prostě je sám sebou. A konečně zjistíme jak vypadají děti prasata a žáby :). Úžasná hromada zábavy.

Riddick (2013)

První polovina filmu byla obsolutně úžasná. Nejlépe uděláte dobrý film, když Riddicka prostě vyhodíle na neobydlenou planetu (až na mimozemské potvory, co se ho pokouší sežrat) a necháte ho dobu povídat si se psem (v téhle části se toho sice moc neděje ale ty dialogy jsou k popukání). Když se příblíží pár mráčků začíná to hodně připomýnat jedničku (velmi velmi silně). Nakonci Roddick zase upláchne, protože to on umí nejlíp a nechá si tak otevřená vrátka pro pokračování. Osobně nevím jestli bych pokračování chtěla. Jak už jsem řekla, tohle byla jednička obohacená o psa a bouřku místo tmy. Ale dokud budou dělat takovéhle dobré efekty, asi se na pokračování přece jen podívám.

VyVolení (2005) (pořad) odpad!

Vážně nechápu proč se na tohle někdo dívá . Vždyť je to hrůza. Raději reklamy než tohle.

The Muppet Movie (1979)

Vtipy jsou tu sice o kapánek slabší než v seriálu, ale má skvělé a návykové písničky. Jmenovitě například "Can you picture that" nebo "Rainbow connection". Aby jste tenhle snímek pochopili, musíte vidět pár dílů seriálu. Jinak by mohle dojít k možným nedorozuměním a film by se vám pak nelíbil. A to by byla obrovská škoda. Kdo se na to chcete podívat, nejdřív se koukněte na seriál. Fakt je to lepší.

The Muppet Show (1976) (seriál)

Co všechno se dá udělat s párem maňásků a několika písničkami? HROMADA SKVĚLÉ ZÁBAVY. I když většinu hlavních rolí mají v tomto díle maňásci, pro malé děti tohle rohodně není. Vtip je totiž někdy složitější a malé dítě ještě moc sarkasmus nechápe. Ale pro odrostlejší je tohle trefa do černého. Je to prostě pro všechny kdo se rádi smějí a co na tom, že už nejsou nejmladčí. Moji starší příbuzní na tom pořád ujíždějí :). Škoda jen, že už se ten seriál nevysílá. Ještěže působí na youtubku a ve filmech.

Wolverine (2013)

Na tento film se dá dívat z několika pohledů. Pokud jste fanda všech komiksů a čekáte na tenhle film od posledního Iron mana, budete trochu zklamaní. Pořád to ale bylo lepší než Můž z oceli. Pokud jste fanoušek wolverina, budete polovinu filmu v depresi, protože se neumí už tak dobře léčit. A když vidíte Logana, jak nenávratně přichází o své drápy z adamantia, taky se vám bude chtít proříznout hrudník a vytáhnout si srdce. Wolverine tak jak ho známe, dostane akce jen málo. Ten kdo si počkal na scénu po titulkách neprohloupil. Poslední vzdor z roku 2006 částečně pohřbil můj zájem o X-meny. Díky této scéně po titulkách jsou mutanti zase zpět (Days of Future Past je můj film číslo jedna na příští rok). Hugh Jackman se role rosomáka zhostil už po několikáté opět skvěle a nový se setřich vlasů mu velmi sluší. Na můj vkus bylo ve filmu o mutantech přeci jen málo mutantů (tuším že 3). Musí pochválit skvělou bitku (jestli se tomu vůbec dá tak říkat) na střeše vlaku. Nezapomenutelné. Celkově to bylo velmi dobré a Hugh Jackman válel, ale na pět hvězdiček to prostě nestačí. Sorry Logane, těšíme se na příští rok :)

Scapinova šibalství (2012) (divadelní záznam)

Nejlepší divadelní představení v Mladé Boleslavi. Velmi vtipné a promyšlené dialogy. Někdy jsem se ale neubránila pocitu, že Ruml na jevišti improvizuje. Například když jedné dámě začal zvonit mobil a odešla, Ruml řelk "No ale teď nebudeme vědět, co se stalo. Já to du zjistit." Načež se rozběhl po imaginárním oceánu (to mu došlo až pozdě) a vyběhl ze sálu za tou telefonující ženou. Dvě minuty trapné ticho. Když se vrátil došlo mu, že tu vlastně chodil po vodě a řekl "Víte já jsem byl tak natěšenej, že jsem ten oceán normálně přelít". Nezapomenutelné představení. V improvizaci na největší legrace a tohle byla legrace obrovská.

Farma Rak (2011) (seriál) odpad!

A zase další odpadní materiál. Celá tahle myšlenka o škole pro nadané děti v různých oblastech je trochu postavená na hlavu. Když má vaše dítě mimořádný talent pro umění, tak ho přece nedáte do školi, kde se jeho schopnosti vůbec nerozvíjí (ba dokonce naopak, díky úděsným písničkám může příjit o rozum). Vtipy jsou tu asi jako ve většině podobných seriálů - NUDA. Celý seriál je herecky postaven na trojici (nijak moc herecky nadaných) dětech. Disney Channel evidentně nemá peníze na placení dospělích herců. Za celý seriál se tam příliž mnoho kulis nevystřídá. Jestli se tohle dětem líbí, půjde to s námi z kopce.

X-Men (2000)

Celá tahle myšlenka (už i ty první od Stan Leeho) se mi velmi zamlouvá. Komu by se nelíbilo mí nadpřirozené scholnosti od přírody :). Konečně úctyhodný film o marvelovských mutantech. Všechny důležité myšlenky z komiksů se moc pěkně vešly do krásných 100 minut, které neztratili na vtipu, nápadu a skvělé akce. Na svou dobu zde můžeme vidět i překvapivě dobré efekty. Všechni herci se věrně podobají svým komiksovým předlohám (Hugh Jackman se prostě narodil proto, aby hrál Wolverina). Skvělí film i pro ty, kteří moc komiksům nefandí.

Kontakt (1997)

Jeden z nejlepších filmů o mimozemšťanech, který musíte vidět několikrát, aby jste si uvědomili všechny důležité myšlenky, které se v tomto snímku objevují. V první řadě je to fakt, že s výzkumem který se snaží jít dál, vám ostatní dají do cesty nespočet překážek. Nejdříve vám dojdou finance, protože nikdo nechce platit zbytečný výzkum. Potom, když něco opravdu objevíte, přivlastní si vaše zásluhy. Když se snažíte navázat kontakt s jinou civilizací, fanatikové se vám postaví do cesty. A nakonec, když po setkání s mimozemšťany přiletíte domů, budou se vám snažit namluvit, že jste vlastně nikde nebyli. Tohle všechno je obsaženo v tomhle filmu. Dále se mi líbilo provedení samotného setkání a letu. Vytvoření červí díry (aspoň myslím, že to byla) vyřešilo otázku cestování jak v prostoru, tak i v času. Nakonci jsem se bála, že po skvělém filmu tam nakoci dají něco jako E.T.ho a celé to pošlou s kvalitou dolů. Nic takového, moc pěkně vyřešeno.