Jason X (2001) odpad!

Tvorcovia museli mať dosť silné žalúdky aby natočili takúto kravinu. P. S. Zdalo sa to iba mne alebo naozaj kopírovali votrelca.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Tie dve hviezdičky sú len za efekty a súboje medzi oboma monstrami inak je to len úbohá škvrna v histórií oboch sérii. Kto je fanúšikom oboch sérií a čaká od filmu ich dôstojné spojenie bude sklamaní. Celí film pôsobí ako obrovský trailer.

Hory mají oči (2006)

Už pri prvom zhliadnutí zistíte že ide o horor s tuctovým scenárom (rodina, kamaráti niekde stroskotajú a bojujú o holý život). Ale Alexander Aja ho priviedol k dokonalosti. Začína sa to dosť husto útokom na vedcov. Potom sa napätie zníži poznávame rodinku a budúce obete. Tento úsek filmu je dosť pomalý poznáme charakter všetkých postáv pôsobí to ako ticho pred búrkou. Napätie jemne stúpne keď havarujú uprostred púšte avšak horor prichádza až za mesačného svitu s veľmi drsným prepadom prívesu znásilnením a únosom dieťatka. Druhá polovička filmu sa zmení na akčný horor za čo som rejžovi vďačný a tu Alexander predvádza svoj talent. Hory majú oči nemôžme brať ako čistý horor je to akčný horor. P. S. Hory majú oči je dosť brutálny film (krv, odseknuté končatiny atď.) preto je vhodný len pre silné žalúdky.