• Thriller

Třináctá komnata (2004)

Po znovuzhlédnutí musím jednu hvězdičku přidat (dávám 90%), protože film je fakt skvělě natočený a herecké výkony jsou senzační. Zrovna v tomto filmu je vidět jak mnohdy záleží na náhodě, kdy je taková 13.komnata v rodině (ale i mimo ni) odhalena. Nejhorší je, když už je strůjce takového trauma, po smrti. To musí rodina prožívat nejen šok, ale i vztek, že už s tím nemůže nic dělat. Tak jako hodně novozélandských filmů ani tento nemá šťastný konec.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Možná, že jsem si ten film tak trochu sama zošklivila, protože bohužel nemám ráda Robina Williamse. Vím, že samotný film za to nemůže a Berry Levinson (mimochodem můj oblíbený režisér) už vůbec ne, ale nemůžu si pomoct. Proto je moje hodnocení tak trochu neobjektivní. Takže na mě nedejte!

Gangster Ka (2015)

Tady bych ocenila, kdyby byl film natočen dokumentární nebo polodokumentární formou, případně jako seriál a rozhodně lépe propracovaný. Jako celovečerní film mi to připadá odfláknutý. Láká jen atraktivní téma. Režisér zřejmě pospíchal, aby ho někdo nepředběhl.

Vivaldianno 2015 - Město zrcadel (2015) (koncert)

Naprosto famózní, víc se k tomu snad ani nedá dodat. Hudba, choreografie, výprava, vizuální efekty - no skvělé. Michalovi Dvořákovi velmi prospěl " rozchod " s kapelou Lucie, ostatním členům kapely zbývá než závidět.

Bronson (2008)

Nezvladatelný, agresivní provokatér, kterého nešlo ničím potrestat a proto se ho báli i dozorci. Díky naprosto fenomenálnímu výkonu Toma Hardyho hodnotím 80%.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Jakoby polodokumentární formou natočená rakonstrukce perfektně zmapovaného policejního zásahu proti drogovým bossům a převaděčům. Film působí autententicky a možná právě proto, že byl natočen tak trochu jinak ( ostatně tak to Villeneuve umí), byla to dobrá podívaná.

American Crime (2015) (seriál)

Pro Vxxx - ono nestačí vidět jen pilot a pak hodnotit, podle mě je to výborný psychologický detektivní seriál.

Ztracená archa (2015) (seriál)

Pokud se někomu zdá, že jméno Gideon Raff už někde slyšel, tak ano - seriály Homeland a Tyrant. Tento scénář se mu ale moc nepovedl nebo byl seriál příliš sestříhaný a tím pádem nebyly některé situace a chování hlavních hrdinů řádně vysvětleny. Bylo to příliš překombinované, místy zmatek nad zmatek a v postavách - ale i organizacích či sektách - bylo někdy těžké se zorientovat. Seriál by mohl být lepší, kdyby tam bylo všeho méně nebo byly jednotlivé díly delší. A v neposlední řadě, v Izraeli by něco takového, aby se osoby, byť detektivové, pohybovali na zakázaných místech, nebylo možné.

Tyran (2014) (seriál)

První řada mě zas až tak moc nenadchla, ikdyž nebyla špatná, ale po zhlédnutí šesti dílů druhé řady jsem docela nadšená a dávám 90%.

Obklopen láskou (2013)

Veskrze pozitivní , absolutně úžasný dokument o starých lidech. Ženy i muži, kterým už dávno bylo 80 let se otevřeně a bez zábran svěřují kameře se svými láskami, sexuálními zážitky a praktikami nejen v mládí, ale i teď a náležitě se u toho baví. A když 85leté babičky ze stráně "válejí sudy", nechce se vám už věřit ničemu. Dokument doslova nabíjí energií a to nejen díky obsahu, ale i naprosto fascinující kameře.