Vlk (1994)

Asi hlavně za hudbu, Jacka, téma, jednoduše zlatá americká produkce. Tady mi jde hlavně o čirou oblíbenost a silnou nostalgii :)

Godzilla (2014)

Neporovnatelná atmosféra s emerichovou ultra-hloupou verzí, začínající na vcelku kýčovitém rodinném příběhu, až jsem si říkal, že tu někdo chce napodobit Spielberga, ale nakonec mi to tam vcelku sedlo ani obavy s přemíry zbytečného odpoutání od hlavního děje také nebyly naplněny. Byť jsem neznalec původních děl, cítil jsem tam odkaz právě na tu japonskou původní klasiku. Co mi vadilo byly ty ostatní příšery, jejich vzhled, no asi nejsem na to zvyklý a právě zase v tom to bylo jiné. Akce pramálo, ale kvalitní, škoda těch soubojů taky moc neukázali, ale chápu ten záměr. Jo byla to blbost, ale se skvělou působivou atmosférou pohledem bezmocných lidí a prvky kolem atomové elektrárny tomu jen dodaly více emočních prožitků. Efekty skvělé, z Godzilly šel strach a na konci získala i vlastně pozitivní význam, což bylo příjemně nostalgické. Kolem toho syna už se to nemuselo tak motat, spíše zbytečné bych to tam viděl, ale jinak vesměs pozitivní překvapení a spokojenost, hlavně v porovnání s tou z 94.r.

Hannibal (2013) (seriál)

Pilot a druhý díl, u kterého jsem skoro usnul je pro mne zatím urážkou kultovního kanibala. Okatá hudba a záběry, vraždy, dialogy vše příliš umělé, samoúčelné, trochu chaotické, moc prostříhané a příliš sebevědomé. Slušný casting a výkony to drží pohromadě. Ale říkám si koho tohle může ještě zajímat, vraždy a empatický chlápek, když o nic jiného nejde...? Ale dám tomu rozhodně větší prostor..uvidíme..zda vůbec půjde primárně o Hannibala..? Tak po zkouknutí první série žádná změna, a to se tam občas zablesklo na lepší časy, ale bohužel. Všichni tam vypadají jak z módního katalogu, takový prostě plastový seriál. Ani Mads, kterého mám rád a je skvělý herec na roli vůbec nesedí. Špatný, přeplácaný a absolutně nezajímavý scénář.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Velmi těžké rozhodování. Zatím zůstávám u 3*, byť včera po opuštění sálu měl jasné 4. Ale dneska jak mi to doznívá, tak si vlastně uvědomuju, že nic moc mi v paměti nezůstalo. Ačkoli sem se nenudil, užíval jsem si ty hlášky a drsňácké ženské i mužské pózy, super zpracování jako u jedničky, Evu a Joshe a Mickeyho, stejně mi to přišlo po takové dlouhé odmlce od prvního dílu odfláknuté. Všechno tak automaticky přicházelo a odcházelo, prostě nic nového to nepřineslo. A roli v tom asi hraje i poslední část s Albou, která prostě nebude nikdy umět hrát, ani jako rádoby zkroušená poloha s vodkou v jedné a dělem v druhé ruce. Prostě je jasné, k čemu musí nakonec dojít, ale v jedničce to bylo tak nějak přirozenější. Marv byl doslova všemi postavami pouze využit, trochu mě ho to v očích shodilo..byť pořád respekt no..Dobře jsme se ale bavili, bílé krve bylo dost a vše se bralo tak nějak ironicky, takže jako oddechovka skvělý a občas i dost vtipný, ale jednička je jednoznačně o level výš, možná i tím prvenstvím ve zpracování, které ohromí a mělo i víc "vnitřních" chvilek či myšlenek, což dvojce chybělo na plné čáře. Takže čistá 3 a půl, ale aby zrzka nekecala tak dám 4*, páč sem trojku dal mnohem horším filmům a tenhle styl přeci jen tak nikdo nemá :)

Nevědomí (2013)

Tak já nevím no...vizuálně to nebylo špatné, ale slibované uchvácení se spíše nedostavilo. Taky ta má touha vidět v hl. roli někoho méně scifi profkláklýho všeobecně dává dolů sympatie, a na druhou stranu sem si na něj zase zvykl, ale už je toho s ním fakt moc, kdyby aspoň trochu změnil gesicht či háro..I tak přes vcelku zajímavý příběh sem se nudil. Některé fáze hudebního pozadí sem k dané situaci vůbec nepochopil, např. v tom bazénu, jak kdyby šlo o něco fenomenálního, no tak se koupali v bazénu, sice peckovním, ale co z toho že..Nejvíc mě dostal ten zničenej měsíc a celková situace ubohého konce země, i když vona se z toho vždycky vyškrábe i bez nás. Pak ta úí s plastovým úsměvem na druhý straně drátu byla k nafackování od začátku, druhej bod plus. Ale třeba vztah mezi těma údržbářema byl stejně chladně slizký, jako ta jejich garsonka. Morgan nevyužitej, škoda, že vzal takový štěk! A ty flashbacky mě taky už pak sraly. No asi to snížím na 2*, páč tak dlouho sem se fakt nenudil a Na hraně zítřka bylo stokrát lepší. Celkově to byla spíš jen nějaká haluz v něčí hlavě, než film, pár filofskej momentů tam padlo, ale nic co by nějak utkvělo v paměti, ani myšlenka, ani situace, žádná kulervoucí scéna, ani slzní..bleeé otravné!

Rychle a zběsile 5 (2011)

Tak málo chybělo k 5 hvězdám! Ani nevím co přesně, snad pár nelogičností v příběhu jako proč si drogový král nechá čip s důvěrnými údaji někde v autě?? A taky možná ten geniální herecký a absolutně uvěřitelný výkon Rocka! :D Jinak jízda jako prase, akční prvky taky dobrý, nějaká ta nostalgie, king Vin a celkově bez nudy :)

Méďa (2012)

Ta reakce při uprdnutí v restauraci: "já jsem tu služebně"!! :D :D nic víc, velká škoda, nevyužito a hlavní hrrrďa vyměnit za někoho, komu to můžu zrát. Totální kýčovitá nuda až trapárna!

Milionář z chatrče (2008)

Skvělé vyobrazení nuzných poměrů Indie prostřednictvím naturalistických flashbacků z dětství, vesměs kvalitní herecké výkony a nápaditá kamera- za to dávám ty 4*. Jinak je příběh dost neuvěřitelný, byť za ano, může se to stát. Ale jinak místy i nuda a pocit, že prostě sleduju tu známou soutěž, akorát toho více víme o soutěžícím a o to více mu to přejeme. Prakticky ze soutěže kvalitně udělaný film, to je pro mne tak rozporuplné, zda to mám považovat za originální námět nebo ne..? Až na skok do hoven a finální napětí spíš kvalitní nuda.

Dokonalý smysl (2011)

Spojení úžasných hereckých výkonů ústřední dvojice, která se postupně do sebe zamiluje a žere te jí to na stopro s poměrně haluzovou epidemií s filosofickými a hlubokými odkazy na dumání si, vykouzlilo velmi originální, smutný a zároveň v určitých (milostných) momentech vtipný snímek. Zprvu sem si říkal, že ee, to mělo být chyceno za jiný konec, ale kdo říká, že to má být další epidemiologická amíkovská velkohubka, pokaždé když jde o osudy lidstva?! Prostě to bylo stvořeno tímto nádherným pohledem lásky z nám bližších ostrovů a to mě přijde jako velké plus, né mínus! Ano tato látka by se dala sešít i s mnohem větším formátem, ale není to takto hezčí a niternější...? JE! :)

Klub poslední naděje (2013)

Velmi "příjemný" film. Příjemný ne tedy obsahem či příběhem, ale celkovou melodií režie, která je pěkně ustálená, nikde nic moc "netrčí", žádné extrémní citové výjevy ani úhyby od děje. Takový učebnicový příklad životopisného filmu. Brilantní obsazení obou "mužských" rolí. Naprosto zasloužené sošky za fyziologickou i mentální transformaci obou herců. Říkám si možná až moc, u Jareda teda možná ještě o něco víc. Určitě se dá mluvit o životní rolích. Navíc si k tomu přidejte zvrat hlavní postavy i v konfrontaci s jeho dosavadním okolím resp. rádoby přítel a není už co dodat. Film tedy není žádnou citovou ždímačkou, je absolutně bez hluchých míst, všeobecně i fakticky informační, jelikož se jedná o skutečný příběh a jednoznačně reflektuje kontroverzní farmaceutická témata, která jsou aktuální samozřejmě dodnes. Velmi příjemná byla role Jennifer, ale postavu i samotného metjůa si prostě musíte oblíbit, je to borec! Von tu svoji hubenější formu pak skvěle využil v Temném případu a už se těším na Interstellar, jen tak dál pane ;)