Na dvore a na pažiti (1986) (seriál)

Milé a pre dnešné mestské deti aj možno poučné (napríklad o zajačikoch, kŕmení...). Len neviem nakoľko je ten starý málofarebný obraz stále atraktívny pre dnešné detičky.

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Keďže tých kriminálok chodí paralelne viacero, nikdy neviem ktorá je ktorá. Pozerateľné sú všetky a v podstate ide o verné kópie len kulisy mesta sú iné. Tu je trošku špecifický aspoň Caruso, ktorý je trochu "podivín". A škoda tej čitateľnosti deja a občas presladených hrdinských scén (Caruso z horiaceho auta zachraňuje nezranené dieťa, ktoré nepripútané urobilo v havarovanom aute niekoľko kotrmelcov).

Saltová (2010)

Angelinu ako Laru Croft môžem. Nič od toho neočakávam a darmo, hýbať sa vie a akčné ženy v latexe. Tu však scenár zabíja všetku radosť z akcie. Prečo si scenáristi myslia že divák je hlúpy?

Náklad 200 (2007)

Hnus, chudoba, odpornosť. Výborne stvárnené, keďže to všetko cítiť z každého momentu. A nielen z prostredia, ale aj z činov jednotlivých aktérov. Pocitovo veľmi silné, len pointa trochu s otáznikom.

Talentmania (2010) (pořad)

Napriek počiatočnému odporu, niektorí tí ľudia sú veľmi pozerateľní a prekvapiví v tom čo dokážu. To že sú paralelne 2 podobné súťaže a televízie bojujú o diváka? Nevadí. Napriek opozeranosti je model 2 chlapi a 2 baby zaujímavý, aj keď Alena Šeredová by tam nebusela byť a nič by sa nestalo. Trochu zosekať na viac talentu a menej reklám (a teda biznisu) a bolo by to ešte lepšie. Neviem či budem pozerať aj užší výber, no teraz je tá rôznorodosť vyhovujúca.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Po prvom vzhliadnutí som to vypol (možno to bolo aj zlým signálom a obrazom), no na druhý krát som prehodnotil. A že keď ide reklama, môžem prepnúť na Talentmániu a vidieť ešte viac tých, ktorí sa prišli ukázať? Len dobre. Iba nerozumiem kľúču, podľa ktorého sa ľudia rozhodovali kam pôjdu.

Pád do ticha (2003)

Výborné, výborné, výborné. Nielen obdiv k tomu čo dokázali Joe a Simon, ale hlavne k tomu, ako to dokázal Kevin Macdonald spracovať. Veľmi pútavé a realistické. Výborná kamera, mňam, ďakujem.

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Toma som vždy trochu ľutoval, lebo nikdy Jerrymu nič zlé v podstate neurobil. Zato Vlk je zlý až od kosi. A nie len na zajka, ale aj na všetkých okolo. Takže omnoho hlbší morálny základ a samozrejme určitá kultovosť má dávajú plnú. A ak sretnete kohokoľvek vo Vašom veku z "východného bloku" všetci ju poznajú...

Maxipes Fík (1976) (seriál)

Jedna zo srdcovieka povinná jazda počas prázdnin na Morave.

Titanic (1997)

Nad očakávania. Nebolo to zďaľeka tak presladené a tuctové ako som sa obával. A emócie ktoré Kate a Leonardo stvárnili boli cítiť aj skrz to LCDčko. Hviezdička v rezerve za technické katastrofické nedostatky.