Avatar (2009)

Vizuálne prevedenie určite nesklamalo a môžem sa smelo pridať k ospevovateľom stvárnenia Pandory. K dokonalosti však chýba príbeh, ktorý by vychádzal mimo už mnohokrát použitého vzorca a ja, ako divák by som nevedel dopredu, čo sa približne bude diať. Už teraz sa tešm, kedy s podobným vizuálom príde príbeh, ktorý prekvapí...

Krok za krokem (1991) (seriál)

Patrick Duffy nepatril nikty k mojim obľúbeným, no v rámci tejto rodinky ho môžem. V tom období bola Staci Keanan mojou platonickou láskou a Cody ma neskôr inšpiroval k jednému špecifickému hereckému výkonu, takže určite seriál na mne zanechal stopy.

Odpadlík (1992) (seriál)

Keď som chodieval zo školy, tak som sa vtedy tešil, že uvidím ďalšiu časť. Možno bola chyba vo mne :-).

Pošta pre teba (2004) (pořad)

Verím, že pre niektorých ľudí to môže byť skutočne spôsob ako zmeniť svoj život a zahojiť dávne rany.I keď sa na to nepozerávam.

Kriminálka New York (2004) (seriál)

Neviem, či by som sa na to pozeral inak, keby v TV išli v opačnom poradí, no oproti Las Vegas a C.S.I Miami je o krok vzadu.

Vzhůru do oblak (2009)

Výborné, skutočne výborné. Vynikajúca grafika, prekrásny úvod, smiech aj slzy a štýl záverečných titulkov iba výborná bodka. Už som dlho neďakoval, ale tento si zaslúži...

Muzika (2007)

Ak najskôr čítate knihu a baví vás, častokrát pri filme prichádza sklamanie. Nie každý režisér dokáže zvládnuť stvárniť rôznorodosť predstavivostí čitateľov tak, aby sa našli vo vizuále filmu. Nvota minimálne mne však trafil.

Pokojný bojovník (2006)

Asi som si nemal čítať popis filmu, pretože moja predstava sprostredkovania veľmi silnej myšlienky divákovi (ktorá pravdepodobne v knihe naozaj je) bola veľmi odlišná od povrchného a častokrát nelogického spracovania Victora Salva. Spracovanie ktoré akoby inšpirované filmami "karate kid" (kúzelný šedivý deduško a mladý chlapec, ktorý ešte o živote nič nevie a musí veľa pochopiť) a "rocky" (keď do toho dáš všetko tak budeš najlepší) zamerané na nenáročného tínedžerského diváka zďaleka potenciál myšlienky nevyužíva. Dosť veľké sklamanie.

Pařba ve Vegas (2009)

Výborná zábava po celý čas, postupné objavovanie pointy a súvislostí, kreatívne nápady ktoré triezva hlava vymyslí iba ťažko a veci, ktoré si lepšie naozaj nepamätať. Človeku sa začnú vynárať žúrky z tínedžerského obdobia, na ktoré by niekedy bolo tiež lepšie zabudnúť.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Neviem či to bolo tým dabingom, ktorý celý film znehodnotil, alebo ja som svojím vkusom úplne mimo (teda naznačujú to aspoň hodnotenia)... ale druhú šancu tomu fakt nedám.