Blade Runner (1982)

Co se dá dělat? Nerozumím kultu! Nejdřív jsem si přečetla knihu. A ta byla skvělá, přečteno za dva večery. Knihu tady rozebírat nebudu, ale určitě si ji přečtěte. A pak film. A sakra! Obě dvě díla nemají mnoho společného. Téměř nic. A to je velká škoda. A kde je ta ponurá atmosféra? Já nemám problém s natahovanými filmy, psychologickými fimy ( viz. Hunger) ,ale tady to bylo sakra natahovné. Takže i mě přepadl ke konci spánek. Navíc mi prostě vadí ta 80-tková atmosféra, protože ty roky prostě ráda nemám.A bohužel, nemyslím si, že je to nadčasové. Možná jsem nepochopila, kdoví?Promiň Ridley.

Hlad (2008)

Brrr! Nejsem s problematikou IRA téměř obeznámená a vpravdě mě vlastně ani nezajímá, takže sem v klidu mohla sledovat krutý boj za přesvědčení, oddanost své vizi a duševní sílu. Jaká to musí být víra, že je pro ni člověk ochoten tohle podstoupit?Že je ochoten zemřít? Uf. Všechno co mělo být napsáno, tak napsáno je a já se chci zaobírat hlavně Michaelem Fassbenderem, jehož jméno je poslední dobou čím dál výrazněji vidět. Hrozně moc sem se ho snažila ignorovat, byl všude, každý ho měl jako boha a já se mu bránila. Nezajímal mě. Nevýrazný, nijaký. Ale pak jsem viděla naprosto úžasný Stud a dostal mě do kolen. A teď Hlad a už mu neuniknu! Já si ho snad i do tý TOPky dám :D 16-ti minutová scéna rozhovoru je naprosto brilantní. Nevadily mi dlouhé záběry, do vyznění filmu patří , kromě jednoho jediného, stírání podlahy, ten jsem, přiznám se, posunula. A díky, pane režisére.

Rytíř pohárů (2015)

Je těžké hodnotit film, který se TAKHLE vymyká. Je těžké dívat se dvě hodiny na záda procházejících se herců. Knight of Cups jsem chtěla moc vidět, nejen kvůli tomu, že je prostě jiný. Malickův New World miluju, ale tady mě minul.Taky myslím, že jsem romantik a snad i nějaký ten art strávím, jenže nejdu až na dřeň. Bohužel já tu perlu nenašla, stejně jako hlavní hrdina. Mimochodem fešák Bale musí být setsakra dobrý herec, když dvě hodiny dokáže jen chodit a mrkat na Vás a přesto z něj něco cítíte. Nádherné herečky a úžasná ústřední melodie, to je asi tak vše, co sem si zde našla.Pro mě to prostě není a mrzí mě to. 2-3 *

Batman začíná (2005)

Jenom jednu krátkou poznámku. Bale je tady neuvěřitelně sexy ;)

Rivalové (2013)

Všem by se to líbilo. Mojí mámě, mýmu muži, mýmu tchánoj, mladšímu bráchoj. Prostě všem. Ale po závěrečných titulcích už není o čem přemýšlet. Nic vás nenutí si ten film pamatovat. Ničím nepřevyšuje. Je fajn, má skvělý herce, má koule, má lehkost. Ale to má i spousta dalších. Takže mírně nechápu, že dnes je to 20.nejlepší film. Tak to zas ne e.

Sopka (1997)

Moje hodnocení mají tu smůlu, že jsou příliš často neobjektivní. Právě sem si po 14 dnech sedla k televizi, šťastná, že konečně žádné z mých dětí nemá 40 horečku a já si můžu oddechnout a zrovna sem přepnula na Sopku. No a za ten můj pocit štěstí vyfásla 3*. I když za to samozřejmě nejspíš nestojí :)

Americké psycho (2000)

Bale je famózní, učůrávám....to je prostě Bůh! Jen jestli on v sobě z toho monstra kus nemá :-O ? Jinak 80.- tky moc nemusím, ale kvůli němu to prostě nesmíte vynechat!

Sedm psychopatů (2012)

Heh, no, těžké rozhodování. Ono vytvořit scénář k takovému filmu chce asi hodně mescalinu. Hledala sem nějaký normální moment, nějaký klišé, nějakou typickou zápletku. Nic z toho nečekejte! Nenudila sem se v žádným případě, ale na druhou stranu sem si jistá, že 7 psychopatů v mý filmotéce nebude. Jak už zaznělo, film je dost plochý, rozuměj, chybí mu emoce, nechytí Vás, přesto celkem odsýpá. Budu se radši soustředit na hodnocení herců, protože jsou to samý moji oblíbenci. Fenomenální Walken.Chci takovýho tchána! Farrell taky super, ráda se na něj dívám, že ano, jak koulí těma čokoládovýma očima ;) A Rockwell v neposlední řadě, jako vždy.....dokonalý psychopat! Jo a Harrelson ,samozřejmě. Když mafián,tak jedině Woody.

Stud (2011)

CHLAD, ukojení,bolest, SAMOTA. Film bych přejmenovala na Chlad. Bylo mi hodně stísněně a bylo mi líto lidí a tohle když film dokáže, stojí za to ho vidět. Město je industrializované, všechny pokoje i byt jsou bílé a prosklené a neosobní,mám z nich jakýsi klaustrofobický pocit. Forma úžasně dokresluje příběh (?) nebo spíš pocit.... Odnesete si dva základní poznatky: Člověk je tvor společenský a nejen sexem živ je člověk.....takže vlastně nic nového, přesto působivého. A Fassbender je skvělý, dlouhé záběry na obličej musely být psychicky náročné. Vlastně i ty scény v úvodu s bimbající se výbavou ;)

Trans (2013)

Trainspotting a 28 dní poté....ty mě oslovili, přičemž druhý zmíněný víc. Pak už byl Boyle slabý. Ani teď to není trefa do černého. Zachraňuje to McAvoy a Cassel. James McA je skoro vždycky takovej magor, ale na mě působí tak pomilováníhodně, a tím chci říct, že hrát umí! :) Dawson je hrozně krásná ženská a vlastně se nedivím, že je všechny tak zblbla, a tím chci říct, že příběh vlastně není tak špatný :) No tak jasně že takhle asi hypnóza nefunguje, ale hvězdička za nápad...a tím chci říct 3-4 hvězdy :)