Dabing Street (2018) (seriál)

Velmi milé překvapení pro zatvrzelého odpůrce české kinematografie. Seriál je vtipný každým coulem, hlavní postavy jsou velmi sympatické, a vše rychle utíká.

Kate (2021)

Celý film je lehce předvídatelný, ale za to překvapuje kvalitním zpracováním akčních scén, místy lehkým sadismem, a za pochvalu stojí i herecké výkony.

BANGER. (2022)

Ne. Ne. Ne! S drobnou prodlevou jsem shlédl tuhle maškarní, od které jsem sice neměl příliš očekávání, ale přesto se jí podařilo mě zklamat. Některé recenze se tváří, jako by tohle mohlo být české 'Requiem for a dream', jiné zas že je to kvalitní náhled do stinných rohů hip-hopové kultury. Český hip-hop je sice všeobecně na otřesné úrovni, ale toto je jeho dno. Většina studentských filmů z FAMU jsou stokrát kvalitnější, než tohle suché z nosu. Jedna hvězda za pár vtipných hlášek a uvěřitelného vyhazovače z klubu.

Víkendový útěk (2022) odpad!

Naprostá ztráta času. Otřesný film po všech směrech. Dnes neusnu.

Vikingové (2013) (seriál)

První čtyři série bych hodnotil pěti hvězdami, pátá s šestou však již jen bolestivě kulhají za slávou předešlých dílů. Děj začíná být vleklý, repetetivní a plný WTF momentů. Není to ale zas tak špatné, aby se to nedalo dokoukat.

Matka versus android (2021)

S nadšením očekávám každý nový titul s dystopickou tématikou, už ale název filmu se mi zdál být červenou vlaječkou. Zvláště pak pod logem Netlfixu, který je nechvalně proslulý svými exkluzivními snímky. Ale vyjímky se rodí a např. Bird Box jsem si vcelku užil, a rozhodl se tak dát šanci i Mámě-lomeno-androidovi. A byla to chyba. Ty dvě hodiny života už mi nikdo nevrátí. Herecké výkony sami o sobě nejsou vlastně vůbec špatné, ale se scénářem, který jako by psal student druhého stupně základní školy, troskotá úplně vše. Divák s IQ atakujícím třetí cifru tak už zůstává prakticky každých pět minut s obličejem v dlaních a trpí chováním, a snad každým rozhodnutím, hlavních protagonistů. Nijak úchvatná není ani kamera nebo prostředí. No před spaním si pustím audioknihu R.U.R., zahraji Fallout 4, nebo zkouknu Já, Robot, a snad mi to spraví chuť.

Lucifer (2016) (seriál)

Příjemné skloubení detektivky s románem postavený na skvělých slovních hříčkách, humoru a důvtipu. Detektivní příběhy se pak s časem začínají zdát předvídatelné a plytké, nicméně přebírají spíše roli berlí a pomáhají v generaci dalších a dalších vtipů. 70 %

Čas zabíjet (1996)

Perfektní snímek z prostředí soudu, správně okořeněný akcí, tak, aby byl film snesitelný i pro lidi co si nepotrpí na právnická povídání. Zároveň je skvělým vyobrazením setrvávajícího pasivního rasismu v americké společnosti. Herecké výkony jsou bezchybné a film nemá v dvou a půl hodinách jedinou minutu, kdy bych se nudil. Titanic se mnou nehnul, tady my jedna slza po tváři sjela.

Armáda mrtvých (2021)

Zbytek filmu je stejně špatný, jako začátek. To jen kdyby někdo přemýšlel, zda to dokoukat...