Rivalové (2013)

Na konci příběhu by si člověk mohl pomyslet, že je to až příliš šťastný konec na to, aby to byla pravda. Vzápětí se naštěstí vynoří myšlenka druhá, že i život může být přes všechny překážky šťastný a úspěšný. Jen se z toho "neposrat" a mít dobré přátele a výborné nepřátele! Úžasný film, který mě dostal, jak už nějakou dobu žádný jiný!

Okresní přebor (2010) (seriál)

Důkaz toho, že česká kinematografie na tom není tak špatně. Jen to chce chce dobrý nápad, kvalitní herce a znalost toho, o čem píši (scénář). A můžu s jistotou říci, že vesnický fotbal probíhá přesně tak, jak je vylíčeno. Jen možná těch vulgárních slov je mnohem více. Pokud by bylo na mě, klidně bych se ráda podívala na další sérii. Bavila jsem se a ještě chvíli určitě budu.

RRRrrrr !!! (2004)

Film, který poukazuje na to, jak jsme všichni i ve 21. století "hloupí" a řešíme neustále stejné problémy dokola, už od počátku věků. Neustále se bojíme tmy a pokud nám někdo šáhne na vlasy, které jsou nedej bože 1 den neumyté, máme z toho agresi. Humor se mi líbí, hlášky nesmrtelné a poučení, že dokonalá vražda prostě neexistuje.

Skins (2007) (seriál)

Silný emocionální zážitek, který Vás rozpláče, už jen z toho důvodu, že podobná situace se Vám stala minulý týden. Nebo před 15-ti lety. Není to příběh o mladých lidech, kteří řeší jen alkohol, drogy a sex. K těmto "hříchům" se přibližují je proto, že zatím neví jak jinak vyřešit svůj momentální problém. Kamrádka mi řekla, že ji mrzí, že Skins nejsou skutečení. Jsou skuteční. Je to každý z nás!

Hannibal (2013) (seriál)

Pokud máte "zlozvyk" pustit si oblíbený seriál a k tomu si dát výborný oběd nebo svačinu jako já, slabším povahám doporučuji, aby se najedli nejlépe před shlédnutím tohoto seriálu. Jídla vypadají velice chutně, možná i chutná jsou, ale neptejte se hostitele, zda je maso skopové nebo kuřecí :) První série velice vydařená, jen mě trošku trápí, že všichni trápí Willa. Nebo se trápí on sám?

Californication (2007) (seriál)

Láska na celý život existuje. Jen někdy velká láska potřebuje pomoc malých lásek na jednu noc. A Hank to ví. USA mě neláká, ale podívat se jednou na Venice Beach, dát si sklenici whisky a upálit jointa, bych chtěla zažít. Nedočkavě čekám, snad, na poslední sérii, protože už to ztrácí ten správný šmrnc. Každý člověk zná sex s jednou ženou, případně mužem, nemusí se na to dívat i v "TV"!

Temný rytíř (2008)

Superhrdinové nikdy nebyli mí favorité, mám ráda reálné muže, ale potkat někdy v noci na ulici Batmana v podání Christiana Balea, nechám se zlákat. To, že patří k nejbohatším lidem města by bylo až na druhém místě. A pak je tady záporák. Zlé kluky mají holky vždy radši než ty hodné a pokud má muž svůj styl a je to Heather Ledger, tak i Batmana pustím k vodě :) Nemám nic, co bych vytkla!

Nespoutaný Django (2012)

V první hodině, někdy byť trochu černý, ale velmi kvalitní humor, v hodině druhé se objevuje DiCaprio a závěrečný, krví prolitý happyend! a představitel Djanga nemohl být nikdo lepší! :) Tarantino nikdy nepatřil k mým oblíbeným a vyhledávaným režisérům a scenaristům, ale po shlédnutí Djanga možná změním názor :) I přes spousty krve a někdy trochu na mě, jakožto na slečnu, drsné scény sem ten film hltala až téměř do poslední jména v titulkách.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Možná je to komedie pro náctileté, možná už mi dávno není sedmnáct, možná je to "modernější" předělávka slavného Shakespeara, ale já ten film prostě žeru. Ať už je to tou jednoduchou pointou, u které nemusím ani chvíli přemýšlet a můžu v klidu usínat nebo úžasným Heatherem Ledgerm, kterému věřím každé slovo. Tento film se stal v době dávné mým snad téměř nejoblíbenějším a je tomu tak i nadále.