Jsem kyborg, ale to nevadí (2006)

Ten Park...na to se proste dobre kouka. Uz jenom pocatecni titulky posunou koutky smerem nahoru, Su-jeong Lim je od zacatku az do konce skvela (krasna), mnohdy sem se pristihl jak mi unika dej nejake sceny, protoze moje oko se chytlo nejake ujete rekvizity (strom na stene v jidelne apod.). Par hluchych mist se urcite naslo, ale rozhodne se na to podivam jeste jednou (rad bych mel stejny strom ve vlastni kuchyni :)) abych se utvrdil na tech 4,5.

Nebe (2002)

Je spousta zpusobu jak se dostat do nebe...Tykwer rulezzzz. Za osumdesat.

Zápisky o skandálu (2006)

Cate Blanchett muzu a moc sem se na film tesil. Nezklamal, vtahnul me do deje hned od zacatku tak jak to bylo mineno. Asi do konce zivota si budu pamatovat Barbaru rikajic: "You say the words, and it's done." Clovek se akorat musi naucit vybirat a skladat slova za sebe tak, aby to bylo hned jasne. Obraz uzasnym zpusobem doplnuje hudba P. Glasse.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Komiks mam za sebou - nadseni, pak prisel trailer - rozpaky, dneska film - zklamani. Doba si to asi zada, jak by rekl muj kamarad...nediv se, uz tu mame 2007. Nic velkolepeho sem neocekaval, az na jeden zaber se jedna o bluescreen zalezitost, sice stylovou, ale porad umelou, detailni zabery nam ukazuji jak jsou vsichni akteri krasne naliceni, abychom pozadi prakticky vubec nevnimali a nechali se "unaset" skoro dvou hodinovym videoklipem, coz ale po chvili prestava fungovat. Bitevni makro zabery jsou zase neco trochu noveho o cem se bude tento rok mluvit, ale ve finale (diky bohu aspon za ty krasne konecne titulky, ktere opravdu vypadali jako komiks) se opet vratime ke knizni predloze a prizname si ze na papiru je to proste lepsi. Malo snahy = 50%.

Pohraniční pásmo (2000)

Muj prvni film od Parka a hned trefa! To co ze zacatku vypada jako dobre rozjeta detektivka se pozvolna meni v nefalsovane drama popisujici vypovedi nekolika vojaku - svedku vrazedneho incidentu na korejske hranici. Skvele na papiru, rezijne i vizualne a vedle hroznu mene znamych dobrych hercu charismaticky Byung-hun Lee...9/10

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Moc sem se na tenhle kousek tesil a to sem nemel delat. Ma to styl, barvicky, dobre herce, ale spousta scen je tak trochu navic a scenarista se mel spise venovat hlavni dejove lince a vic ji rozvinou, zacatek je totiz malinko hrrhrr a divaka jenom mate. I pres velkou lasku k asijskym filmum musim dat holt prumer, rsp. 60% - melo to na vic!

Paříži, miluji Tě (2006)

Tezko hodnotit povidkovy film...uprimne muzu rict, ze na me silne zapusobilo zhruba 6-7 povidek (Coen - Buscemi...kdo jiny, Cuaron - one shot ala Children of Men, Tykwer - skvela Natalie Portman, Payne, Natali a Frodo, Putner a parecek mimu). Ze zacatku takova nejistota, ale cim vic tim lip :-)) Znalci Parize si pravdepodobne budou libovat.

Survive Style 5+ (2004)

Existuji filmy, kde dej nehraje velkou roli, kdy proste sedite, nechate se unaset vizualni strankou, ktera jde ruku v ruce s hudebnim doprovodem...obsah uz neni dulezity. Po vsech tech "coze?" behem promitani si muzete pustit fantazii na spacir a dohadovat se s ostatnimi "jak?" a "proc?" - a verte ze vam to bude trhat koutky :))) 9/10.

Taxidermia (2006)

Reknete mi, proc zrovna v Madarsku natoci takovy film? Vcera sem videl http://www.csfd.cz/film/189650-survive-style-5/ a tak bych si zaslouzil poradny reset! Zajimave podana rodinna saga, mozna trochu zbytecne vulgarni formou, ale doba se meni a asi je cas na bourani vsech moznych tabu...Uzasna vizualni stranka (sekvence s vanou) a pro me hudebni lahudka - uz dlouho sem si rikal, proc sakra nekdo nenecha A. Tobina udelat hudbu k filmu...a hopla, madari .-)))) 80%