• Rodinný
  • Thriller

Návrat na vrchol (2006)

Moc hezký film. Sport je vedlejší téma, jde především o hromadnou nehodu s rozsáhlými důsledky, která narušila poklidný život v jednom městečku. Hezky natočené.

Na tuhle nemám (2010)

Proč ne? Bavila jsem se, žádná limonáda. 65%.

Hrabě Monte Cristo (2002) odpad!

WTF?!!! Američani snad nečtou původní literární předlohy, nebo co?!!! Byla jsem opravdu otrávená a docela mě mrzela britsko-irská koprodukce, od které bych nečekala, že se pod takový paskval podepíše. Shlédla jsem sotva polovinu filmu. Odmítla jsem se dívat dál, když jsem zjistila, že se filmaři dělají s Dumasovým dílem, co chtějí. Američani možná chtějí mít "všechno svoje", ale měli by se držet podle předlohy! Tohle může být film i na tři hvězdičky, ale ne pod názvem Hrabě Monte Cristo s popiskem "podle románu Alexandra Dumase".

Sebemilenec (2013) (TV film)

Kdo to neprožil, nepochopí. Monyová mi mluvila z duše, je vidět, že nepopisuje nějakou svoji představu, ale skutečný teror, který doma zažívala. Ji stál takový partner život. Je to hrozný a děsivý, podle výzkumů psychologů žije jen u nás na 100 000 takovýchto lidí, z toho jsou tři čtvrtiny muži.

Andělská tvář (2001)

Čtyři hvězdičky, i když neúplné - hlavně za skvělou hudbu, scény a na české poměry originální námět i scénář. Nevím proč, ale na tomhle filmu ujíždím. A mimochodem - Filip Blažek je famózní herec.

Pod povrchem (2000)

Výborné obsazení (Harrison Ford jako záporák? Proč ne), ale jinak průměrné.

Tommy Boy (1995) odpad!

Coze?! Tak tohle neslo dokoukat ani pod pohruzkou nasili!!! Nabouranej jelen, kterej srazku s vozem ani neprezil, a auto nebylo ani skrabnuty?! (ostatne chtrej jelen - dela mrtvyho a pak se na tom autu pomsti) Nebo chlap, kteryho naprosto neprirozene odhodil drobny vybuch elektriny, kterou "pokropil" pri moceni?! A Chris Farley snad neni ani herec a urcite nema ani spetku charmismatu. Fakt ne, sorry, maloco je tak NEKOUKATELNÉ!

Agatha Christie: Život v obrazech (2004) (TV film)

Pěkně vytvořený hraný dokument. Trochu jsem však na pochybách ohledně pravdivosti jeho výpovědní stránky. Mám pocit, že se jeho autoři snaží nám zahrát na city a představit nám její dětství ve stylu velkolepých dojímavých hollywodských trháků. Raději bych realistické ztvárnění zaměřené více na fakta.

Muž bez stínu (2000)

Mam tenhle film fakt rada. Jo, jasná, má svý mouchy, ale díky němu jsem objevila kouzlo sci-fi filmům. Skvělej námět i zápletka, slušné ztvárnění a výborný Kevin Bacon. Není to na plný čtyři hvězdičky, ale počet zhlédnutí tohoto snímku mojí osobou nedovoluje dát hodnocení menší než 70-75%.

Dům u jezera (2006)

Moc pěknej film. Pěkná atmosféra, skvělá Sandra i Keenu a samozřejmě scénář, hudba, obrazy, režie. Viděla jsem tenhle film několikrát a vždycky jsem překvapená - nevím, čím to je, ale nikdy si nepamatuju, jak skončí :-D.