• Krátkometrážní

Dragon Age: Blood Mage no seisen (2012)

Co na to říct? Tohle je jeden z nejlepších fantasy filmů, co jsem kdy viděla. Viděla jsem ho pár dní po dohrání Dragon Age Inquisition a to mi možná ještě prohloubilo celkové užití příběhu. Zvlášť když hlavní postavou celého příběhu je Cassandra. Je tu vše, co si můžeme přát. Epické souboje, sympatické postavy, draci, hrdinské poselství, boj s dobrem a zlem, šílený záporák. Nechápu lidi, kteří se nad tímto filmem pozastaví a prohlásí: „Ani neurazí a ani nenadchne. Taková průměrná fantasy.“ Všem nemusí sednout fantasy žánr, ale tohle je čistá epická fantasy a kdo jí má rád, měl by se podívat. I ten, co třeba nikdy nehrál, ani nečetl nic z Dragon Age světa. Přála bych si více takových filmů. Co se týče animace, ta byla neskutečně dobrá a hudební doprovod při sledování ještě prohloubil zážitek. Musím pochválit taky songy na konci. Možná ten film přeceňuju, ale tak to prostě cítím.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Co na tento umělecký skvost říct? Hned při první scéně mě film nadchnul a nechal v očekávání, co bude dál. Dvě rozmlouvající postavy a poté krátké vzpomínání o nešťastné ztrátě Benjamina Barkera. Film je jako taková pomalá rozvíjející se mozaika, která pomalu odkrývá své části. Rozhodně nenudí. Ke konci se samozřejmě atmosféra začíná stupňovat a litry krve také přibývají... Co na to říct? Něco takového jsem přímo hledala. Hudba a celkové podání je jednoduše podmanivé. Možná konec bych si představovala trošku jiný, ale i tak se s ním spokojím. Kdo se rád nechá podmanit hudbou a krvavým příběhem s trochou romantiky, nebude rozhodně litovat stráveného času. 90%