• Krátkometrážní

Akiba's Trip The Animation (2017) (seriál)

Tohle anime je šílené a plné dost vtipných momentů, ale ne všem se může líbit. Každý díl je jiný, ale vždy obsahuje nějaký ten souboj, při kterém nepřátelům se musí sundat oblečení, aby byli ve spodním prádle (minimálně). Počáteční díl je hodně povedený a pak už je to jen šílená komedie. Někdy je to o souboji v bojovce, jindy karetní souboj, někdy o jídle a tudíž souboj, kdo toho sní nejvíc... Tohle anime si hlavně na nic nehraje a má za cíl prostě pobavit otaku o otaku věcech. Nemusí se všem líbit, ale u mě splnilo očekávání a myslím si, že by si zasloužilo, aby se na něj více lidí podívalo (alespoň v ČR). SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PS: Kdyby neurychlili vzpouru a to všechno a celý svržení akihabary, že je ban být otaku atd. a to s tou vládou, vážně by to bylo supr anime. Poslední díly jsou tak nějak mimo...

Malý Sheldon - 8-bitová princezna a génius na píchlá kola (2018) (epizoda)

Většinou když jde o jednotlivé epizody nějakého seriálu, zdržím se komentáře a nemám potřebu se nijak vyjádřit. U tohohle dílu to bylo jiné, protože jsem se neskutečně bavila. Nebylo to úplně smíchem, ale spíše nadšením. Babička Sheldona vyhraje konzoli, což je sen asi každého dítěte v té době. (Řekla bych, že i teď by každý za takovou výhru jásal). Sheldon podezřívavě odsuzuje hry, ale poté je s babičkou začnou hrát a on tomu propadne. Nejlepší scénka byla, jak u ní doma hráli a byl čas večere, a tak spolu si čorli talíře a běželi k ní přes ulici domů, aby to měli u TV :D. Ještě musím dodat, že jsem dnes večer byla docela mrzutá, ale tohle mi náladu zpravilo. To, jak spolu hráli hry a bavili se, mi vykouzlilo úsměv na tváři. Tuhle epizodu jen tak něco nepřekoná :).

Temný anděl (1990)

Starý filmy nebo, chcete-li, filmy 20. století mají něco do sebe. Nemůžu se ubránit dojmu, že spousta nových filmů postrádá takovou tu "volnost". Nové filmy se snaží co nejvíce se prodat a zároveň být multikulturní a aby se nikdo neurazil. Jednoduše řečeno, podávají nám filmy, které nosí nějaké značky na úkor originality. Detektiv Jack Caine je intelektuál, který má svůj vlastní kodex a chrlí jednu hlášku za druhou . Do cesty se mu připlete FBI agent, se kterým musí spolupracovat na případu. Jack řeší případ svým stylem a jeho způsob se všem zdá neefektivní. Považují ho za blázna... Tenhle film se mi šíleně líbí, protože odsýpá a je svým způsobem šílený. Totiž údajný vrah je mimozemšťan, který "těží" z lidí endorfiny - na jejich planetě vzácnou drogu. Příběh není komplikovaný, ale to nevadí. Lepší jednoduchý film, než zamotaná slátanina. 85 %

Flash - Luck Be a Lady (2017) (epizoda)

Musím říct, že už fakt nevím, co se s Flashem děje. Já brala vždy Flashe jako sci-fi seriál, který mi lajcky i něco vědecky naučil nebo ukázal na co bych se mohla třeba mrknout. Nějaký fyzikální jev. Bavil mě tam ten humor, akce a nějaký ty zvraty. Byla tam sice trocha té romantiky, jenže ta je prostě teď všude... Momentálně jsou všichni krom Caitlin zaláskování. Miss co má štěstí a všichni pak smůlu? Jako jo nějak to vysvětlili, aby to nebyl totální bullshit... Ale Luck & Badluck je spíš téma na fantasy seriál. Každý díl mě čím dál víc zklamává. Je to takové sluníčkové nesmyslné a záporák, který prý za tím vším stojí mě nudí...

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 4 (2016) (série)

Musím uznat, že celý seriál prošel mnohými změnami a každá série má co nabídnout a liší se od té předchozí. Poslední mě ale zasáhla na celé čáře. Protože myšlenka s umělou inteligencí - LMD tolik otřesla SHIELDem a zároveň se tu ještě díky Darkhold tu vznikl Frameworld... Tady bylo konečně pořádně vidět, že každý agent Shieldu je nepostaradatelný a diváka sledování této série donutilo i se o samotné charaktery bát. Atmosféru tu sakra zhoustla, ale na druhou stranu je to fakt dobře, protože z nějakého důvodu to více udrží pozornost. Po zhlédnutí posledního dílu pevně věřím v pokračování seriálu. Bylo toho moc. Je fakt těžký hodnotit bez spoilerů, neboť samotné akty mě utvrdili o tom, že Agents of Shield je nejlepší seriál Marvelu. A stačí nahodit nové téma a seriál podle může dále pokračovat bez problémů.

Pátek třináctého 5 (1985)

Přijde mi, že od každého pokračování pátku 13., je to šílenější. A zde jsem se dočkala i zlepšení příběhu, neboť to už není o partě děcek, které jedou na chatu. Tommyho jsem si oblíbila a moje předtucha, co z něj bude, se naplnila. Nevím, co tady vytknout. Zvlášť když od každého dílu je to, čím dál větší zábava.

Rallye smrti (2008)

Tohle je film, který jsem hledala! Konečně závodní film se vším všudy. Už od první minuty se neskutečně bavím. Tady se nebáli zajít do extrémů a konečně vidíme to, co vidíme ve videohrách. Výbuchy aut, úmrtí při závodu, přestřelky a různé pasti. Myslím si, že nenajdu lepší film s autama. Rychle a zběsile byly zpočátku úžasné filmy, ale od té doby, co se z toho stalo spíše kriminální drama s rychlými auty, to u mě ztratilo takovou přízeň. Ale Death Race? Takhle vypadá správně odvedená práce. Je to šílený, akční a má to styl. Takhle to má prostě vypadat.

Zpívej (2016)

Tenhle film připomenul mnoha hitovek, kterých jsem se už dříve preposlouchala a tenhle film mě ničím nezaujal. Ztráta času. Příběh je o ničem, jednoduchý a nic moc jsem si z toho nevzala. Možná se to děckám bude líbit, ale já znám lepší animáky. 24%

Wolf's Rain (2003) (seriál)

Tohle anime podle mě nemá chybu. Od začátku do konce, jednoduchá krása. Příběh o světě, který se řítí do záhuby. Hudební podklad, jak už někdo psal, podtrhnul příběh a sám ho vyprávěl. Hudba sama o sobě byla špičková a nádherná. Doopravdy jsem ráda za tvůrce, kteří si dali tu práci. Nečekala jsem v žádném případě, že to na mě udělá takový jistý dojem. Samozřejmě, ale chápu, že některý to může nudit. Ne všechno se každému líbí, ať je to splácanina nebo výtečný kousek. Když se podívám na rok vydání 2003, podle nejlepší anime se datují do 2012. Anime novější jsou většinou vyblýskané animace a příběhy často ohrané, ale nové prostředí nové postavy. Možná to je mylný názor, asi mám raději old schoolové. Tuším, že v budoucnu anime bude působit naprosto jiným dojmem, protože tvůrcům se povede, aby vše vypadalo nadrealisticky dobře. Zpět k Wolf`s Rain. Velmi jsem si oblíbila hlavní postavy, ale i některé vedlejší. Kiba, Hige, Tsume, Toboe, Blue... Tady jsem si snad nemohla nikoho neoblíbit. Co se týče záporáků, měli něco do sebe. Jsem ráda, že z nich tvůrci neudělali patvary, kde padouši jsou prostě a hotovo. A když se nad tím člověk zamyslí, nikdo z nich nejednal špatně. Měli k tomu obě strany důvod. Kdo se na to podívá, třeba pochopí. Nezbývá mi než doporučit hlavně těm, kteří mají rádi emocionální a pro mě "snivý" i smutné příběhy. Hlavně nečekejte hned akci. 100%

Sin City - město hříchu (2005)

Tenhle film mě pohltil od první minuty, nemohla jsem odtrhnout své oči od obrazovky. Jediné, co pro mě v tu chvíli existovalo byl tento film. Tak epické a nádherně vražedné scény mě neskutečně upoutaly. Je to taková skládačka několik příběhů, které spolu mají něco málo společného. Chvíli se jsem se ztrácela, ale vliv na to, jak mě film bavil, to nemělo. Tento film patří mezi ty, které zhlédnu a po dokoukání si je klidně pustím celé od začátku. Prý akční krimi a thriller, já bych dodala ještě romantický, ale mě přijdou srdceryvný věci, kde často i ty srdce z těl vytrhávají. 100%