• Krátkometrážní

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Tento díl je jedním z mých nejoblíbenějších HP. Je pravda, že na rozdíl od ostatních, kde to sršelo magií a akcí, se podstatně liší. Ale díky tomu se zvyšuje napětí a než se nadějete film je u konce. Děj se samozřejmě posouvá směrem vpřed vzhledem k promíchání vztahů hlavních hrdinů (dojde i na malou romantiku), ale také vodítka ke zničení Voldermorta. Ani špetka humoru zde nechybí. Během sledování jsem se samozřejmě nemohla zbavit pocitu, že se celý film točí kolem Severuse Snapa. Vlastně i o něm podstatně je. Alan Rickman prostě hraje dokonale a nikdo ho nenahradí. Přestože se mi tento díl tolik líbí, má vlastně velmi smutný konec, na který se nikdy netěším. Můžu jen poděkovat herců, režisérům a dalším za skvěle odvedenou práci. Co se týče postav, nenašel se zde snad nikdo, kdo mi výrazně vadil. 85%

Černočerná tma (2000)

Co na to říct? Tenhle film nebyl pro mě, sice měl slušný začátek, který zaujal, ale tím to končí. Stopa byla dlouhá a u sledování jsem si přestavěla půlku pokoje. Van Diesel mi nevadil, trochu zaujal, ale pozornost mi neudržel. Charaktery mě moc nezaujaly a vůbec jsem nevěděla, kam ten film má jako směřovat! Jsem ráda, že to mám za sebou a vážně nevím, zda je to mnou nebo filmem. Nezaujal.

Hrob světlušek (1988)

Tomuto filmu nemohu dát dobré hodnocení, ale ani špatné. Proč? Protože z každého filmu si něco odnesu a často film mě donutí něco udělat a i když je smutný, cítím se trošičku šťastně. Tady? Příběh o chudých sourozencích, jímž nikdo nepomohl, zůstali na všechno sami. Celou dobu si říkám, co s tou společností bylo špatně, proč jim nikdo nedal třeba ani kousek chleba a co ta teta…? Ano, jedna myšlenka by byla – válka ničí, válka je velmi velmi velké zlo. To ale víme všichni, tenhle příběh mi moc nedal, asi je směřován někomu jinému. Po zhlédnutí se cítím hrozně. Příběh plný beznaděje a zároveň velmi jednoduchý. Zapisuje se k filmům, které už nechci vidět. Problém byl, že jsem v půlce trošku usnula. Když jsem se o 15 min. probudila, zjistila jsem, že mi nic neuniklo. Jen to šlo víc z kopce… 42%

Osudový dotek (2004)

Tento film má velmi zajímavou myšlenku o cestování v čase, přestože hrdinovi to dojde o mnohem později. A ke konci filmu všechno do sebe rázem začne zapadat. Evan je ale dá se říct smolař nebo nekonečně nespokojený, protože ať dělá cokoliv, někdo je nešťastný. Příběh je velmi smutný, ale i veselý... Nejhorší věcí nad tím vším asi je, že na úplném konci Evanovi (asi) dojdou jeho celkové schopnosti (mi přišlo). Film nenudí a děj plyne poměrně rychle. Režisér ale přece jen mohl film zakončit trochu jinak… Tak smutný a zoufalý konec, jenže hrdina byl tzv. „uvězněn“. PS: Nechápu český název „Osudový dotek“ (Butterfly Effect – teorie Chaosu), nějak jsem asi něco přeslechla… Protože ten film pojednával právě o tom, jak jedna věc může mít nehorázný dopad. Tak či tak je to jen detail nehrající žádnou roli.

Město andělů (1998)

Už od první minuty mi bylo jasné, že tento film je něčím krásným, a když nastal konec, byla jsem velmi překvapená a dojatá zároveň. Konec? To není možné. Ale ano a své poselství bylo předáno. Tento film v sobě nese naději a mnoho na přemýšlení. Je to romantické fantasy drama, přestože těch velkých fantasy efektů se vážně nedočkáte, ale ty zázraky a herci z něho fantasy dělají. Andělé smrti, kteří jsou stále s námi. Mohla bych o tomto filmu psát dál, ale myslím, že lepší by bylo, kdybyste se na ten film podívali sami. Zapůsobil na mě jako taková emocionální jízda, uvidíme, jaká bude, až film zhlédnu znova. „ Why people cries? Maybe because their emocions are so big, that body can’t contain it.“

Legenda o Tarzanovi (2016)

Konečně jsem spatřila tento film a nezklamal. Přesně jaký byl trailer, takový byl i film. Někteří by řekli, že byl plný klišé, ale na druhou stranu také působil kouzelně. Snímek mi připomněl ty filmy z 80. let, jen s lepšími efekty. Herec, který hrál Tarzana, se na tu roli hodil, víc než kdokoliv jiný. Hudba krásně dolaďovala atmosféru. Možná, že některým lidem vadí, že byl Tarzan příliš OP. Mně ne, koukalo se na něj dobře. Trošku mi to přišlo AC style. Jeden proti skupině a nechytne ránu, i to jak na něj nabíhali. 85%

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Tento krátký film mě jednoduše pohltil už od první scény. Je to nevinná a barevná pohádka vyprávějící příběh o maličkých lidech a nemocném klukovi. Tak nádherná a jednoduchá. Zlem je jedna z babiček, ale otázka zní: Byla vůbec zlá? Co chtěla dělat pak? Snímek říká, že někdy je prostě lepší nechat být než se vrhat za něčím. Hudba jen dokreslila atmosféru. Já vlastně nijak nenacházím nějakou chybku. Nové a zcela neslýchané myšlenky to nemá, ale to ani nevadí, u filmu se budete bavit a odpočinete si raz dva.

Need for Speed (2014)

Přestože jsem viděla nepříliš vysoké hodnocení na csdf, chtěla jsem se na adaptaci NFS podívat. Protože je to NFS, tak blbě to být natočený nemůže. Jop, ale ono může. Herci naprosto nesympatičtí a příběh plytký a nesmyslný. Je to ale film o rychlých autech, takže čekat hluboký příběh nemělo cenu. Jenže jsem vážně nečekala, že se budu dívat teen slaďárnu tentokrát s hezkými auty. Ani efekty to nezachránili. Možná bych byla tišeji, kdyby mě přesvědčila hudba, ale ani to se nekonalo. Ty dialogy postav mě neskutečně srali. Měl to být cool snímek plný akce, hlášek. A ne bullshit s trapnými vtípky. I když SPOILER!!!!!!!! Scéna, kdy se jedna z postav svlíkla do naha mě pobavila. KONEC SPOILERU!!!!!. Sama se i ptám, proč jsem se na to vůbec dívala. Takový výplach mozku… 30%

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Musím říct, že tenhle animovaný film mě velmi mile překvapil. Z nějakého zvláštního důvodu mi připomněl medvědí bratry. Víte, ve filmu hraje dost velkou roli magie. Jsou tam kmeny a hudba zní trošku nadpozemsky. Celé se to nese v krásné optimistické notě a písničky mají svůj význam. Vyvolalo to ve mně strašnou nostalgii, prostě mělo to srdce. Za rok 2016 to je snad nejlepší animák, co vyšel a jeden z nejhezčích za poslední desetiletí. Kam se hrabe Frozen, ano hudba byla nádherná, ale celkově to na mě tak silně nezapůsobilo. Tohle bylo upřímné a já nemám, co vytknout.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Vůbec nechápu vysoké hodnocení. Filmu jsem do půlky dávala velké naděje, že mě doopravdy chytne a ono nic. Taky to možná může být tím, že svatby nikdy neshledávám jako veselou událost a tady to byl pohřeb. Možná jsem se na tento film dívala se špatnou náladou. Humor mi nějak unikal, když čtu komentáře, divím se. On tam fakt nějaký byl? Po hodině, která uplynula, jsem se zarazila. To je celý? Konec mě neoslnil spíš jsem s radostí doumírala a byla ráda. Asi hold nechápu Burtonovu poetiku, no nic.