Vánoční vrah (2008)

Hlavní hrdina neřek skoro ani slovo (líbilo se mi to? lezlo mi to na nervy? ... od obojího trochu) a hrdinka mě okouzlila svým přízvukem. Příjemně mě potěšilo to poklidné tempo a velmi pěkná hudba. Vůbec bych se nezlobila, kdyby to bylo ještě o něco delší. (A jen tak bokem, při pohledu na M.Keatona jsem se neubránila myšlence ... ten nám trochu zestárl a vůbec to není špatné)

Sirens (2011) (seriál)

Šest dílů je málo, já chci víc! Není to třeskutě vtipné, není to nabité akcí a hlavní postavy nejsou superhrdinové ... je to obyčejné, nádherně obyčejné. Líbí se mi ten cynismus. Hlavní postavy se mi pomalu dostaly pod kůži. Nemůžu si pomoct, ale já chci víc!

V hlavní roli já (2008)

Prvních 20 minut jsem přemýšlela, jestli to není jen film o dvou chlápcích, kteří prostě nemají štěstí. Nemají práci, nemají prachy, jsou ošumtělí a zarostlí. Přesto se mi ty jejich mizerné životy líbily. Snad, že jsem neměla problém jim to uvěřit anebo jen proto, že mám tyhle sympatické trosky ráda - je v tom taková velmi nedbalá elegance. Pak se ukázalo, že to přecejen bude ona zmiňovaná černá komedie. V několikati scénách jsem se neubránila nesmát nahlas a zrovna ty byly krásně černohumorné. Pak ovšem přišla o něco nudnější část, ale celkový dojen není špatný. Určitě budu mít náladu se na to někdy podívat znovu.

Náhradnice (2011)

Upřímně, film tak za 3 hvězdičky, ale nemůžu odolat a nepřidat za Morana a Tennanta ještě jednu. Vztah hlavního páru se pro mě vyvíjí nepochopitelnou rychlostí ... jak se do ní zabouchl, kdy se do ní zabouchl a vlastně proč se do ní zabouchl? Na začátku se potkali, pak byli chvíli (nijak výjimečnou) spolu a bum jsou v tom až po uši ... nějak jim to nemůžu uvěřit. Na druhou stranu tenhle film má nemálo povedených scén, nádherné prostředí, je to vtipné a ukamenujte si mě, ale něco se mi na tom prostě líbí.

Blackpool (2004) (seriál)

Chvíli jsem přemýšlela, jestli tomu dát 4 nebo 5 hvězdiček, ale už za ty hudební scény si to těch 5 zaslouží. Blackpool se ukázal být něčím jiným než jsem původně čekala. Po chvíli jsem si kladla otázku, je záporák vůbec záporák? Jak tohle může skončit? Nakonec se s tím poprali docela obstojně. Když k tomu přidám své potěšení, vidět oblíbené herce v poměrně nezvyklých rolích, tak už můžu jen dodat - pěkné, moc pěkné. (a ještě musím dodat, že s každým shlédnutím jsou ty hudební čísla lepší a lepší, takže pokud se tomu seriálu někdo vyhýbá právě kvůli nim, dělá chybu)

Case Histories (2011) (seriál)

Jackson Brodie je vcelku sympatická postava. Trochu drsňák, který nehraje zrovna podle pravidel. Nedaří se mu dát si dokupy svůj vlastní život, ale v podstatě je to milý chlápek. Čemu jsem měla problém uvěřit je, že lidé kolem něho jsou překvapivě sdílní. Nepochybuji o jeho charisma, ale přece jen prozradit "to co jiným nikdy ještě neřekli" anebo se přiznat k vraždě jen tak nějakému sympatickému chlapovi, který se u nich zrovna objevil a tvrdí, že je soukromý detektiv, to moc lidí asi nedělá. Navíc jsem si říkala - má to ten chlápek ale štěstí, vždycky se úplnou náhodou ocitne tam kde se něco děje, potká náhodou lidi kteří jsou do toho zapleteni a další náhodou se ukáže, že je to všechno ještě propojené jinak. I když, Edinburk je na rozdíl od Londýna či New Yorku malé město, ty náhody se dají ještě tolerovat. Každopádně atmosféra tady není špatná, Edinburk je nádherný, je to celé takové jiné a to je dobře.

Pán času (2005) (seriál)

Na první pohled se může zdát, že Doctor je jen excentrický chlápek s modrou budkou, který věčně běhá kolem a vyžívá se v katastrofických situacích všeho druhu. Ale každý další díl mi prozrazuje, že Doctor je mnohem víc. Když akceptujete, jak absurdně všechno na první pohled vypadá, zjistíte, že tu postavu nejen milujete, ale je vám ho neskutečně líto.

Ashes to Ashes (2008) (seriál)

Zatímco Life on Mars mě fascinoval, byla to velká záhadná skládačka a já se těšila na odhalení každého nového kousku, Ashes to Ashes tahle jiskra chybí. Příběh zdaleka není tak zajímavý a hlavni hrdinka mi často leze na nervy... přesto má tenhle serial něco, co mě donutí si sednout a velmi ochotně u něj trávit čas ... DCI Gene Hunt - tříská lidi, vykopává dveře, chlastá a řídí tak, že svézt se jeho červený Quattrem už snad navždy bude mým nesplnitelným přáním.

Posedlost (2002)

Místy nádherný, svým způsobem tragický milostný příběh ... jsou to přesně ta místa, kde můžete sledovat Jeremy Northama společně s Jennifer Ehle (po tom, co jsem ji tady viděla jsem přesvědčena, , že takhle vypadá opravdová krása)