Richard III. (1995)

Richard III v rytmu swingu? Přestože dávám přednost tradičnějšímu zpracování, film zaujal. Výborné obsazení.

The Prodigal Daughter (1975) (TV film)

3,5 * Mladý pochybující muž a starý moudrý přítel, Děj je velmi jednoduchý, možná by to někomu mohlo přijít i nudné, ale Alastair Sim a Jeremy Brett dokázali své postavy zahrát tak, že diváka zaujmou a cítí k nim určité sympatie.

On Approval (1982) (TV film)

Mnoho skvělých hereckých výkonů s divadelní oponou nenávratně mizí. Naštěstí ne všechny. Tato divadelní hra hozená na plátno mě tak zaujala a pobavila, že kdyby se dnes hrála v Londýně, tak si jdu rezervovat letenku. Vtipnost scén vychází jak ze samotných dialogů, kde jsem si vychutnala pravý britský humor, tak i výborných hereckých výkonů. Penelope Keith se pro postavy snobských, bohatých paniček snad narodila a Jeremy Brett jako egoistický George, Duke of Bristol je nesnesitelný i okouzlující zároveň.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Díky společnosti a komentářů pár přátel se z New Moon stal zajímavý filmový zážitek - upřímně jsem se bavila. V popisu je - Fantasy / Horor / Romantický / Drama - přidala bych, místy vtipné, místy tak strašné, že je to vlastně opět vtipné. Hlavní hrdina vypadá zfetovaně (ze všech těch statusů na fb jsem měla pocit, že má být nadpozemsky krásný, ať už to znamená cokoli ... jestli to jsou podlité oči a pocit, že se skrýváním všech těch emocí za chvíli nervově zhroutí, tak se možná trefili). Hrdinka je kapitola sama o sobě, zpomalená, depresivní a věčně zraněná či krvácející ... což se hodí, už jen proto aby se kamarád vlkodlak mohl odhalovat. Oni se tam nějak moc rádi odhalují, až to někdy není hezké (omluva všem fanynkám božského Edwarda, ale radila bych mu, aby tu košili příště nesundával).

Jana Eyrová (1943)

Četla jsem knihu, viděla jsem seriálovou verzi z roku 1983 i 2006. Přesto, že je tenhle film hodně osekaný a pozměněný, něco na něm, se mi zalíbilo tak, že mám chuť se na to podívat ještě nejmíň jednou. Hlavní hrdinka není Jane z knížky, je to jiná, a přesto velmi povedená Jane.

Rosamunde Pilcher - Láska nepomíjí (2007) (epizoda)

U tohohle filmu se řezala smíchy i moje babička. Hloupé, ale pobavilo. Zápletku jsme z 90% odhadly už po pár minutách. Ty hvězdičky jsou za Hartmuta Beckera. Je to vcelku sympatický starší pán :)

Mamma Mia! (2008)

Není to žádný zázrak, přesto se mi to líbilo nemálo. Z kina jsem odcházela s velmi dobrou náladou (a ne jen jednou)

Absolvent (1967)

Chvílemi jsem cítila nervozitu a rozpaky spolu s hlavním hrdinou, chvílemi jsem se musela smát. A ještě pořád nenacházím ta správná slova, abych popsala, jak moc na mě Absolvent zapůsobil. Skvělá hudba, skvělý příběh a skvělý Dustin Hoffman (při pohledu na něj jsem se paní Robinsonové vůbec nedivila)