Hele, Bruno! (2019) (seriál)

Je to divná meta geniální jednohubka. Ale napálím tomu 10/10 s poznámkou, že to rozhodně není pro každého. V podstatě je to artovější Man seeking Women s tím že jednotlivé alegorie vůbec nejsou doslovné. Zkrátka a dobře pustil jsem si první díl a po nějakých 120 minutých vypínal Netflix s bolavým břichem od smíchu a rozvrzaným krkem, protože jsem kroutil krkem jak je to na takovou šaškárnu kurva dobře natočené, jakože fakt, kamera, hudba, střih na áčkové filmové úrovni. PS nejvíc mne pobavil s agresivním mluvícím psem: "Sežeru tě a pak tě vyseru tvýmu páníčkovi na boty!"

Legenda jménem T-34 (2018)

Ruské Fury? Moc dobré a moc zábavné. Tuny patosu a vlastenectví, ale psal jsem FURY, tam toho byl taky kýbl 8/10 politika nepolitika ruskou filmovou poetiku mám moc rád.

Captain Marvel (2019)

Moc mne překvapila Brie, která to opravdu táhla a škoda, že je z rozhovorů a PR tak studená, tady působila opravdu sympaticky a charismaticky, bavil mne samozřejmě Coulson, i Fury a Goose a tím by asi výčet pozitiv končil, osobně to řadím snad ještě pod Thora 2. Tolik zabitého potenciálu, z retro atmosféry minimum, příběh odnikud nikam. Twist totálně zabitý, záporáci nijací, samotný origin pak šel totálně doprdele Dr. Manhattan byl na malé prostoru s podobným originem daleko uvěřitelnější. Takhle to dopadá když se dá režie a scénář Marvelovky na no name tvůrcům. btw jsem jediný kdo si u Goose vzpomněl na Kulhánka a Kocoura? Dost by mne zajímalo kdo se inspiroval kým jestli vůbec :)))

Pašerák (2018)

Nevím co napsat, musel bych podepsat durův komentář 8/10

Chaempieon (2018)

Film o páce s ultrasympaťákem Dong-seok Ma, což je takový ten řízek z vlaku do Busanu a teď můj definitivně oblíbený herec. Je to o dost kvalitnější než pákový film Do toho se Stallonem, který to i cituje. V podstatě to dějově možná kopíruje Warriora s Hardym a do toho to zvládá být ještě vtipné a dojemné a i akční, byť už je to tam trochu na víc. Tohle rozhodně doporučuju, akorát je to trochu patetické, no trochu, prostě Korea. :) 8/10

No není to romantika? (2019)

Kapku šité horkou jehlou, ale v podstatě nevím proč se na to zlobit. Vlastně vím, mohlo to jít v chytré parodii víc do hloubky a být to více uvolněné. Mám pocit, že natočit to Němci s Tobiasem Mbarekem nebo ta francouzská parta okolo Alibi na klíč tak je to o moc lepší a uvolněnější. Ale bavil jsem se a jak mám na mega tlusté ženy alergii, tak mi Rebel Wilson přišla v pohodě a má i komediální talent. Co nechápu je Priamka Chopra? Nechápu proč jí všude cpou, oproti ostatním indickým kráskám není moc hezká a hrát neumí ani z rychlíku a to ještě komedie a akce, kde se pořád objevuje, že bych Netflix penízky z Indie? 7/10

Najednou jsme rodina (2018)

Nemám rád moralistické filmy, ale tohle mne sundalo, hlavně konec, tam mi něco spadlo do oka, nejspíš cibule. Zvláštní, přitom bych přísahal, že ten film je špatný. Na komedii je málo vtipný na nějaké drama zase moc debilních vtípků. Jsem moc rád že jsem si to pustil. Starý sprostý cynik se ve mne na 2 hodiny trochu utlumil. 8/10

Beomjoidosi (2017)

Kam až se dá volná adaptace skutečných událostí vyhnat. Strašně zábavný a přitom nekomediální opis řádění jednoho gangu. Hodně jsem si oblíbil Dong-seok Ma už v Train to Pusan. Tady byl démon už od úvodní scény. 9/10 PS: kdybyste měli k doporučení něco zábavného asijského libovolného žánru z poslední doby, sem s tím!