Četnické humoresky (2001) (seriál)

Četníci mají chytlavý štych na který si divák rychle zvykne. Zcela jistě to není náročné dílo, která by uchvacovalo kamerou, střihem, výkony herců, nicméně splní to, pro co bylo vytvořeno. Přitom ale o profesionalitě tvůrců není pochyb, řemeslo zvládají. Seriál pobaví, aniž by urazil, a přitom vytvoří atmosféru jakoby první republiky. To mnohé láká. Kdo si chce odfrkhnout po celodenní robotě a přitom klidně spát, tak ať se dívá. Usne v klidu, i když se na prahu smrti ocitně německý ovčák Argo.

Zásah v pravou chvíli (1963)

Dávám ***** bez rozpaků, protože jsem snímek poprvé viděl v době, kdy málem nesnesl srovnání. Že ho dnes snese není jeho minus. Vývoj znamená jít dopředu, ale staví na starém.

Milionová bankovka (1954)

Při hodnocení je třeba držet "fazónu," poplatnosti době vzniku. Pravda, některé příběhy jsou zvýhodněny svojí politickou neutrálností, proto mohly být uvedeny do distribuce a opakovány v tv. To v plné míře platí o "bankovce." Mají tudíž nespravedlivou výhodu. Peck byl nesporně fešák a dámám své doby určitě učaroval.

Pahorek (1965)

Nemám rád válečné filmy a zelené mozky. Jejich oslava se mně příčí, i když je dobře udělaná.

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Když jeden si nedělá starosti s korektností v partnerských vztazích, tak je to docela velká prča. :-))

Šestý smysl (1999)

Přiznám se, že si vůbec nevzpomínám na to úžasné rozuzlení, o kterém tady kdekdo bájí. To mně nevadilo, abych bez mrknutí oka dal pětku. Co si totiž pamatuji je užasný zážitek při jeho shlédnutí.

U pokladny stál... (1939)

Korupce byla vždycky a bude! Když se to vezme ze správného konce, tak se udělá úžasná sranda a korupce nevadí! Burian excelentní!