Občan (2017)

Veľmi ojedinelý snímok, odzrkadľujúci migračnú politiku maďarska, na podmaze ešte divnejšieho vzťahu vydatej maďarky s černochom Wilsnom, ktorý sa stará o ilegálku z Iránu a jej dieťa... Nič prevratné, no velmi uveriteľný a dobre podaný príbeh s absurdným koncom. Hurá Vilson je nakoniec maďar!! :-) 40%

Dementia 13 (2017)

Tú debilnosť vykreslenia postáv zachránil samozrejme sexizmus, bez ktorého sa asi už nebudú točiť ani dokumenty. Ani neviem ako som to dopozeral. Slabé ako roibos čaj.

Kill Switch (2017)

Hovorte čo chcete, predčilo to aj Hardcore Henryho a aj všetky snímky pararelných svetov..... Na pár detailov, ako záverečná scéna, kde pred padnutím vrtuľníka má na boxe čas cez 5 hodín a po 10 minútovej naháňačke ho vkladá pri 6-tich minútach - je to veľmi namakaný hybrid herného módu, echo a reál sveta... 90%

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Absolútne najnudnejší diel aký kedy natočili s ohromným počtom nezmyselných situácii a vedľajších postáv... Tá vietnamka a jej obeta a Luke Skywalker... no ako to Mimoni sú inteligentnejší.... Ani neviem prečo 25%. Asi tie upratovačky na Skywolkerovom ostrove :D

Conor McGregor: Notorious (2017)

Úplne prirodzený Conor vyobrazený z pohľadu ambícií a očakávaní, vždy dosahujúci ciele, ktoré bežne nikoho ani nenapadnú... To všetko na podmaze jeho životnej filozofie a vzťahu k blízkym. No určite ešte zo seba vrchol nevydal.

Černobílá spravedlnost (2017)

Larryho spev? 100% Uveriteľnosť postáv? 90%. Situovanie deja? 50%... Stopáž extrémne veľmi dlhá a najväčšia trápnosť centrálny motív - každý týraný aj za cenu zabita, kryje už aj tak mŕtveho Carla, čo vyústi do úplne zbytočného súdneho procesu, kde som čakal, že niekto tých poldov pobije, no nič sa neudialo a Larry šiel spievať do kostola :-) Neviem či sme tu s kolegami pozerali ten istý film, keď pozerám na tie vysoké hodnotenia... Celkovo prehnaných 30%.

S.U.M. 1 (2017)

Až prekvapivý príbeh o postapokalyptyckom svete, kde po znečistení celej zeme posledné zvyšky populácie dodržujú určitý obranný perimeter na báze samostatných "outpostov", kde na každom je pridelený jeden vojak na cyklus 100 dní. Všetko sa odohráva okolo vojaka s označením SUM1, ktorý prežíva s paranojou na štýl filmu The Oblivion, no zdá sa, že všetko je inak... Príjemné prekvapenie z nemecka 55%.

Saljut-7 (2017)

ABSOLÚTNY SKVOST svojho žánru !!! Celým priebehom nenájdete ani jednu chybičku , ani jedno zaváhanie ako réžite, tak scenáru, kamera, hudba priam dokonalá... Je to prvýkrát v histórii kinematografie kedy je officiálne priznané, že v tom kozme nie sme sami, takže otvorene tvrdím že už to dlho nepotrvá, pokial nepriznajú prvý kontakt. A to tvorbu od východných susedov vôbec nevyzdvihujem naopak, po dlhej dobe je to konečne niečo, od čoho sa nedá len tak odíjsť! 100%

Mudbound (2017)

Vystrihať na 45 minút, alebo tam namiesto hodiny nechať väčší priestor na vojnové spomienky, tak by to za niečo stálo a takto je to neuveriteľne natiahnutý brak.... Hodnotenie 50% len za fakt "smutný" no "neuveriteľný" koniec :)

Stopy spravedlnosti (2017)

V prvej tretine sa to veľmi ropačito zamotáva, no nakoniec je z toho veľmi zaujímavé prekapenie. Samozrejme ak si odmyslíme vek Jackieho a Brosmanovo stupídne vyčíňanie, hlavne keď mal mať takisto nebojácnu minulosť...