Zloba - Královna černé magie (2014)

Hneď na začiatku som mal pochybnosti o tom, či sa to na Angelinu hodí.. No každou pribúdajúcou minútou som sa utvrdzoval v tom, že je dokonalejšia a dokonalejšia. Takýmto obsadením, už aj mladučké pokolenie môže pocítiť veľkosť "najkrajšiej ženy sveta". Pútavo nás sprevádza novodobou šípkovou ruženkou, ktorá nenásilným spôsobom (síce trošku zdĺhavo) vnucuje fantastický svet každému, kto javí záujem. Špecifikovať zlo v tomto príbehu sa presne nedá, no všetko je prehľadne jasné. Vykreslenie ľudskej chamtivosti a jej následkov, je tak jednoduché, že miestami to chytá výchovné črty. Jediné čo tam nehralo, boli tie tri víly. Buď mohli byť všetky mladšie alebo menej bláznivejšie, no takýko detail nemôže nijako pokaziť dobrý dojem z filmu.

Sniper 5 (2014) odpad!

Po cca 36 minútach sústredeného sledovania, som to presunul na to najvhodnejšie miesto... TRASH !!!

Kelly & Cal (2014)

Taká jednohubka, hlavne "mamičkovské" pokolenie bude mať radosť. Doslova generačný rozdiel (hlavne zmýšľaním) a ako je krásne jemne zahratý, bez nejakých zbytočných naťahovačiek... Jediný problém môže byť monotónnosť a predvídateľnosť, no sem tam sa naskytne "prekvápko". Všetci milovníci neštandadných rodinných vzťahov - šup ho tam :-)

38 (2014)

Ten pocit, kedy v preplnenom kine, by som ticho nožom krájal, už asi dlho mať nebudem... Palo bol a vždy bude jeden z najväčších hrdinov samostatného Slovenska!!! Jeho pani manželka preukázala ohromnú guráž a neutíchajúcu úctu voči jej nezlomnému srdciarovi, ktorého osud sa naplnil ďaleko od domova. Tento neuveriteľný počin ukázal veľa, no mohol aj oveľa viac. Na môj vkus bolo "38" málo cítiť - výpovede najlepších priateľov cielené, hokejová kariéra systematicky dokumentovo pospájaná - bez "šťávy" a nakoniec, možno bodlo nejaké pamätné prekvapenie... Každopádne, keby každý Slovák pristupoval k životu aspoň z desatinky ako on, hýbali by sme celým svetom !!! Ľudsky, citovo, mravne, cnostne a hlavne pamätne za 100%, filmovo 60%.

Nejhledanější muž (2014)

Možno sa niekto nahnevá, ale pozerať dve hodiny na "teroristu", ktorý ani nevie hrať poníženie a trápenie, spôsobené samozrejme ruskými službami (zaujímavé je, k čomu všetkému sa im priznal a aj tak si kľudne dôjde do hamburgu :-D ). A áno, možno všetko sedí podľa knižnej predlohy, no ruku na srdce, koľko ľudí na to berie ohľad? Žijeme vo svete, kde si nemôžme byť istý ničím a hlavne americká vyslankyňa hľadá nejaký konsenzus pre "teroristu"??? Veď preboha, keby sa to malo v reále diať, tak dávno pije vlastné chcanky niekde na druhej strane zemegule, zatiaľ, čo jeho "cashflow" by sa minimálne rozdeľoval posluhovačmi na ďalšie "teroristické" bunky, aby cyklus pokračoval ďalej. Hej, pán Hoffman zažiaril, maximálne však 5 minút, zvyšok prefajčil, prepil a viedol veľmi logicky "motivované" rozhovory - tak už len sa čakalo na to, kto mu to na konci spočíta. A to bezduché divadlo s tým synčekom Jamalom, to fakt mysleli tvorcovia vážne??? Tie "dojemné" pasáže mohli kľudne nahradiť napríklad scénou, ako si právnička holí nohy, alebo vyťahuje zmenštruovaný tampón - určite by to dalo viacej logiky. Koniec nezachráni celý film, ktorý celý čas bohužiaľ nesmeruje nikde. Jediné pozitívum filmu sú tie infiltračné metódy a aj na tie si treba slušne počkať :/

God Help the Girl (2014)

Toto je úplne mimo môjho gusta, no pre slečnu Emily Browning a hlavne pre nespavosť, som si na tom zgustol. Veľmi ľahký, príjemný príbeh, ktorý určite žiadnemu divákovi neublíži. Emily podala fakt nezlomný výkon, dokonca ma miestami prebrala. Bol som skôr prekvapený, že to nie je také komerčné, ale určené skôr pre vyjadrenie, ako stráviť radosť a minimálne úskalia v živote. Sledovať milé nevtieravé postavy nemôže určite nikomu uškodiť...

Obvyklí podezřelí (1995)

Povinná "literatúra" pre fanúšikov krimi. Musím hlavne vyzdvinúť výkon Kevina Spaceyho, ktorý neurobil počas celého kolotoča neobjasnených zlomkov, ani jednu jedinú chybičku. Určite nie je na celom filme nič, čo by sa dalo vytknúť alebo, ešte lepšie - predvídať. Úprimných 100% !!!

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Keby sme sa riadili komiksom, tak to je dokonalé. No až prílišná priamočiarosť a hlavne, rozdelenie filmu na dva a pol pasáže, tomu veľmi nepomohli. No to, čo dokázala Eva Green, sa neviem či niekomu za veelmi dlhú domu podarilo. Tá éterickosť, zmyselnosť a úplná presnosť načrtnutého charakteru... O jej reči tela ani nevravím. Podobne je na tom Jessica Alba, no možno som očakával viac (Ava ako manželka resp. vdova, toho ukázala 10x viac ako Nancy, pričom bola striptérka). Určite, hlavne mužské pokolenie si príde na svoje a baby môžu čerpať inšpiráciu :-)

Želvy Ninja (2014)

Jediné, čo mi tento nepodarený film dal, bolo oživenie starých spomienok. Od samého začiatku sa film trápil nejasnosťou, chaosom a až násilným zameriavaním sa na chuderku Megan, v ktorej tvorcovia videli zrejme svetlo na konci tunelu. Len pozabudli na to, že tunel je neskutočne dlhý, projektovo zložitý a nijako efektívny. Pár fakt dobrých hlášok a strmhlavej akcie to určite nezachránilo... Škoda...

Láska na kari (2014)

Takú spleť nálad, povinností a účinnosti sa len tak nevidí. Od začiatku filmu som čakal, ako sa to nakoniec vyvrbí - no vždy sa stalo niečo nečakané. Perfekná indická rodinka, s nekonvenčnými hláškami. Pani Mallory (Helena Mirren) spočiatku v negatívnej úlohe (čo som bol dosť prekvapený), no potom sa ukazuje jej sila... Ten kontrast dvoch súperiacich mašinérii - na jednej strane namakaná Pani Mallory vs tvrdohlavý otec, klasický kaštieľ vs gýčový "palác", tím śefkuchára vs rodinná súdržnosť, mladučký Hassan vs vytrvalá Margueritte a nakoniec čaro vidieka vs profesionalita Paríža... Áno, možno je to presladené, no v dnešnej dobe je presne takýto žáner viac než potrebný!