Všechny roztleskávačky zemřou (2013)

Mal som z toho pocit, akoby naraz to maly byť mládežícky film, horror a nelogické psycho. Jedna za kočky, druhá za nápad. Nič viac, nič menej :-/

A-Team: Poslední mise (2010)

Objektívne hodnotenie môže človek pridať, ak to zhliadol v pôvodnom znení. Dabing je dosť odfláknutý, preto je veľa humorných scénok tým poznačených. Napríklad ako Murdock visí na vrtuli a štartuje vrtuľník, Bracusovo vrieskanie pri lietaní alebo prednáška na psychiatrii... A to nevravím o paradoxoch (napr. lietajúci tank), a to len podčiarkuje ojedinelosť takýchto skvelých akčných komédii :-)

Kozoroh 1 (1977)

Tak toto je veľmi vzácny žáner. Na tú dobu určite odvážne, nápadité a hlavne v dobe, kedy doznievala eufória letov na mesiac, akoby chcel niekto, niečo už vtedy "podpichnúť". Fakt zamyslenia sa hodné...

Na život a na smrt (2013)

Po reálnej stránke, úplný odpad. Jediné, čo tu fakt stojí za to, sú tie krásne scenérie, podčiarknuté namakanou kamerou a hereckým obsadením. BTW: To ako im major "vysvetľuje" priebeh misie s tými maketkami vrtuľníkov, to som pauzol, pretočil a dal to ešte raz, či náhodou nespím a sa mi to nesníva... Proste tuctový film na nevyhnutnú podporu neznášanlivosti, pre tuctových "najmúdrejších" amíkov.

Hrůzná minulost 2 (2014)

Kôli jednotke som to ani neviem prečo vydržal pozerať až do konca... No a tam sa to vytiahlo na jednu hviezdičku. Božechráň, aby som si zakladal na logike! No tu, presne tu, v tomto "veľkolepom" diele, ju po celý celučičký čas, vôbec nie je nikde, nijako cítiť :/

Šéfkuchař na grilu (2014)

Nič, ale skoro nič sa nedá tomu zlatíčku vytknúť. Krásny, hladký priebeh, kde najväčšou zákernosťou je odmietnutnie nového menu, čo má za následok veľmi podarenú zápletku. Stvárnenie mamičky Sofiou Vergarou, ktorá ešte asi nikde tak nezažiarila - úprimne milá, láskavá, obetavá... Presný opak jej stvárnenia vo väčšine filmov. Pestrosť, výstižnosť, nápaditosť a hravosť, sú asi najsilnejšie stránky filmu... BTW: Pozerať na vážnosť pána Jon Favreau, ako to skvele zvláda a popritom myslieť, aký je "vážny" v Iron manovi... Klobúk dole :-)

Akta X (1993) (seriál)

Keď prišiel na trh Red Bull, tak po ňom sa akoby roztrhlo vrece s rôznymi energeťákmi. No čo Vás prve napadne, keď spomenieme energeťák? ... V prenesenom význame sú Akty X presne toto isté. Oni určili smer, tajuplnosť a faktor strachu. Není čo dodať, jednoznačne je viac než potrebné pozerať !!! :-)

Perníkový táta (2008) (seriál)

Neviem, či som niekedy sledoval návykovejší seriál. Už len generačný kontrast, na pozadí drogového biznisu, popretkávaný úplne nečakanými zvratmi, presnou akčnosťou a hlavne perfektné herecké obsadenie - to bol hlavný predpoklad toho, že som skoro dva týždne nerobil nič iné :-) 99%

Pomáhat a chránit (2011)

Pán Gleeson, čo chytí do rúk, úst, vlastne kde sa pohne, kam smeruje, resp. hocičo robí, je stále lepší a lepší... Určite som nečekal, že ma takto v nedeľu preberie "obyčajná" komédia, ktorú som niekedy dávno pri premiére odflákol. Lepšie hlášky má fakt asi len Kenny Powers. Veľmi, ale veľmi inteligentná pecka!

Víkend s Alexem (2014)

Prišlo mi to ako stretnutie "tretieho druhu". Určite nečakajte nejaké zvraty, akciu, či dokonca humor. Úplne priamočiare a bezduché. Ústredná myšlienka na podmaze úplne zle zahraných postáv, kde nudu zaháňajú doslova nudou... Najviac ma znechutilo, pomalé vykresľovanie samovraždy, ako úplne normálnu situáciu v živote... 15%.