• Životopisný

Malé ženy (2019)

Slabomyselne jednoduche a prazdne. Americky gyc zo zbytocnosti o zbytocnostiach na zbytocne zabijanie casu: ani dej, ani charakterove postavy, lautr nic. Nedpozerane. Nie je to priamo odpad, len proste velice nasprostaste. 1*

Intimní osvětlení (1965)

Take socialisticko-ozralecke: dvaja tipkovia nasavaju a muzikuju, kym ich manzelky cakaju a staraju sa o ten zvysok. Nefandim tymto posedeniam flaskovym nocnym, kde ma prednost flaska pred casom s vlastnou zenou. "Intimni" osvetleni? Skor "krcmove kecy" sa to malo volat. Zjavne som to nepochopil moc: o com to bolo? Ani o muzike, ani o vztahoch, ani o zivote - skor taky zivotne gulas, vsehochut a nespokojnost, postavy nesympaticke, neda sa z toho nic nacerpat ani poucit. 2* za Veru Kresadlovu.

Černobyl (2019) (seriál)

Fajn. Ten pruser si pamatam velmi dobre, nahnali nas oslavovat prvy maj do ulic, aby sme ukazali, ze sme ziaru-vzdorni svazaci! Do skol sa zaviedla mliecna akcia, slamky boli oranzove a velmi masivne, cela republika z toho robila pluvatka, strielalo sa vyzutymi papierikmi cely den a bez vynimky vsade. Mliecnymi sackami sa na skolach decka ohadzovali, stare sacky smrdeli za komunistickymi skrinami jak svina. Nasa rodina sledovala na ORF a Slobodnej Europe, co sa vlastne stalo. Radio malo zablokovanu zapadnu normu UKV, ale sused robil v Tesle, takze nam to volako preletoval :-). Pamatam si ludi, co sledovali len komunisticke media a ked som nejedneho varoval, ze na Zapade to hodnotia hodne inak a ze treba zostat doma, viaceri sa valali po naprsanej trave, aby dokazali, ze sa im na druhy den nic nestane. Ta generacia pomrela vo velkom na rakovinu, v podstate len z nasich najblizsich minimalne 20 ludi by som napocital. Dodnes su radiacne mapy, kde sa nemaju zbierat jedle huby, pretoze svieta este dodnes. Ked idete na huby, kuknite si, ci nebudete svetielkovat, pretoze huby radiaciu nacucavaju super. Serial bol PECKA, by som dal 10*

Tři tygři (2019) (seriál)

Na zaklade super komentarov som si kukol na YT - prakticky nepozeratelne, no ale kazdemu to jeho :o). Davam 1*, lebo tam aj spievali a hrali, akoze do divadla ako herci su zrejme ok, ale ti Tigri ma dako minulu

Klec (2019) (TV film)

Vyborne! A ze par chudakom vadi ta "kostolna atmosfera"? Moja mama ma presne tolko rokov a presne takto travi cas v kostole. Cely film som trpol hrozou, ze sa to moze stat aj jej! 4* v pohode

Klauni (2013)

Velmi slabucka drama, ktoru nezachranil ani pan Labus. Zlatanina o emigrantovi, rodinnej krize, divadle, rakovine, alzeheimerovi atd. - scenarista zrejme surfoval TV satelit cely vikend a potom tie ulomky pospajal do tohto radoby vtipnosmutneho gulasu. Celkom ODPAD tomu nedavam, kedze mi obcas usiel naznak usmevu a dopozeral som, ale povedzme tak 1*

I ve smrti sami (2004) (TV film) odpad!

Vojnove filmy mam rad. Povedzme aj vymyslene. Tak dobre, povedzme vojnove, vymyslene a s gestapakom. A potom to interierove spracovenie.. Ale nakoniec ak su vymyslene vojnove s interierovym spracovanim a homosexualnym gestapakom, to je predsa len silny tabak. Filmy by mali byt lepsie znacene, potom by si kazdy vybral podla gusta a nemusel by oznacovat ako ODPAD

O rodičích a dětech (2007) odpad!

Nepozeratelne - nie v zlom, len proste uplne prazdne, smutne trapne dialogy, akoze vtipna muzika tomu ma dodavat asi ten chybajuci smrn, ale nepodarilo sa to zjavne. Po polhodine sme to vzdali a ideme si citat. ODPAD

Konfident (2011)

Velmi zle spracovanie; chudak Vetchy sa moze snazit jak chce, i tak to napokon vypada groteskne, jak sa tam rozculuje a apeluje a gestikuluje - a pritom nema o com :-). Napr. vojde do miestnosti a zacne zjapat, ze 'do rana to tady chci mit!!!' a opakuje to dokola a potom vybehne zasa von. Akoze dialogy uroven pomocna ZS, este aj tu by to deticky dostali za 4-. Uz ked sa film zacina holymi prdelami a postelovymi vzdychackami, cloveku je spolahlivo jasne, ze soudruzi delali ucet bez vrchniho. Asi do polovice je to zlatanina radio-amaterstva + sex-amaterstva + film-amaterstva; asi v polovicke sa zacne zdat, ze asi vymenili rezisera, alebo scenarista proste prestal hulit - pomaly sa to zacne volakam hybat a clovek ma postupne pocit, ze to dopozera az do konca. A potom pride ten koniec: TO CO BOLO!?!? Fakt velmi slabucke, nasa chemikarka vravievala 'jak 100x prevareny caj' - bezmyslienkovite, bez konca, kopa zbytocnych postav, nedoriesene otazky, useknute, len pan Madl sa tam divne kuka spoza tituliek pri hnusnej hudbe - no fuj, otras, ozaj bieda. 1*, za snahu pana Vetcheho