• Životopisný

Na střeše (2019)

Vyborne :-)! Gratulujem bratrom Cehunom a potichu zavidim, ze dokazu natocit vtipnu komediu, jemne vykreslene postavy, citlivy pohlad do duse ludskej - a este aj pasujuca muzika! Jiriho Madla som ako herca fakt nemusel, rozpravky kde hral boli prakticky nepozeratelne: o to viaz zasnem, co ako scenarista a reziser dokaze. Fakt dobre, este aj usmevne zapracovanie homo-temy, ktore ani nepodrazdi ani neurazi, akoze klobuk dolu, dal by som aj 5*, no mam aj oblubenejsie filmy, takze davam 4*, aj ked je to tak na 4.8*. Preco drahi Slovaci nic takto normalne a ludske nenatocia? Ved z tohoto sa da ucit a dava to nadej, ze si clovek i po rokoch bude moct pozriet dobry film, halt od Cehunov ;o)! A beriem si zasa raz poucenie na cestu, ze tak vyborny film moze byt na tomto webe hodnoteny ako 70% lepsi priemer. Nechcel by som byt producentom filmo, kde drama je komedia a komedia drama - totok bola velmi citliva viac-menej komedia, na dramatickom pozadi. Ale viac sme sa smiali nez zialili, takze viac ako menej komedia. Tie hlasky nemali chybu, ze 'vyskusame ho jehovistu, ake ma nervy', alebo 'banany od Warholda", kde na toto kto prisiel, no fakt vydarene! Tesime sa na dalsie filmy od majstra Madla!

Past (2020) (TV film)

Mne sa to celkom lubilo :-)! Kto zazil komanca, doceni. 4*

Greater (2016)

Skvele! A je mi smutno, ze kolko duchovnych (duchovnych, nie dusevnych podotykam) mrzakov sem pise capiny. Ale vdaka aj za to, stacilo par raz precitat "debilna nabozenska agitka" a uz som mal zarucene, ze to bude super :-D! Co viac chce dnesny unudeny gaucovy wurst? Mlady clovek s idealmi, podla ktorych sa snazil zit az do konca, bude drazdit debilneho sudruha, coz je skuskou spravnosti. 5* v pohode

Útěk z vězení v Dannemoře (2018) (seriál)

Hodne humusny material: basa, perverznosti, krv, zdegenerovani mukli, svinski bachari, krv, sex, nenavist, podvody.. kazdy mrda s kazdym, podpolaca, nenavidi.. Sme s manzelkou konstatovali uz od druheho dielu, ze je to mozaika zlyhani, ludsky faktor ako vzdy najslabsim clankom retaze. Zacne to vrazdou, pokracuje zlymi rozhodnutiami v base, sukacka so schatralou neukojenou bacharkou, skorumpovany nasilny sprievodca.. moralne preslapy kazdy den, chyba na chybe.. vetracie sachty sa maju kontrolovat denne a seru na to cele roky. Potom alkohol, strelba po nic netusiacich civiloch, depresie, flasa.. same chyby.. no jak to moze skoncit? Velmi dobre spracovane, ale bolo mi z toho nakoniec hodne blbo. 4* za istotu, ze takto clovek ani nahodou nechce zit ani zgegnut :-)

Nejhorší obavy (2002)

"Nejhorsi obavy" sa fakt splnili, resp. dopadlo to dost horsie, nez som pocital; nepozeratelna chobotina. Do polovice komorna zlatanina o CIA, postelovej romantike, velkych vypati, tajnych akcii: no proste ala hamburger-kultura, z rusakov robia retardakov, tajni hamburgeraci sami detektiv-oriesok.. Klasika, kokakola/mekdonald, jednoduchucke ba stupidne. Potom v polovici, jemne necakane, buchne atomova bomba; fakt, ved co tam mali dat? - a dalej to uz ma ten pravy ameuicky volny pad: helikoptery, marinaci, prezident s poskrabanym celom hodne nasraty.. Cernoch velmo dramaticky umiera, este vysuska Ben Cucflekovi tajne instrukcie a ten sa potom snazi spasit celu USA, celu zemegulu, cely vermir.. Do toho ten bezradny rusacky prezident, zli fasisti potopia lietadlovu lod, setko hori jak sa patri, hudba na urovni Choryood.. Uz len ufoni a padajuce hviezdy.. Humus.. hasici-hovno-hasi, hospoda horela hodinu, hirosima-hadr, hotovo (kto nepozna: okamzite vyguglit).. manzelka to este psychicky zvladala, ze reku, to dame, dokukajme to, ale ja to uz nedam, toto je silny toubak, platno som vytiahol a davam 1* za ten curbesovy poziar

Umučení Krista (2004)

Nenormalne vyborne natoceny dokument o umuceni Krista - len kompletny idiot v tom nic zvlastne nenajde. Kazdy zaryty ateista sa musi najneskor pri svedectve Jim Caviezela pozastavit nad vznikom a natacani filmu, kedze presahuje kazdu "normalnu" filmarinu v nejednej dimenzii. A napokon niet divu, ze Jim Caviezel je odvtedy hodne iny clovek - a podla jeho vlastneho svedectva aj vacsina natacacieho teamu. Vrele odporucam pozriet si JC tu, ktoreho inicialy aj vek sa kryli s tymi Kristovymi, a co vsetko sposobila jeho snaha priblizit divakovi Jezisovo umucenie: https://www.youtube.com/watch?v=NtMTM2JHj0Y&t=734s Zasnem nad dementnymi komentarmi, ved si pozrite priamo o vnizku filmu od jeho autora a potom rozumujte.

Dva papežové (2019) odpad!

Velmi nestastne zhovadenie papeza Benedikta. Zial, velmi dobre natocene, realisticky spracovane, dali si zalezat, az sa to cloveku dostavalo pod kozu a bol by som na konci schopny dat 5* - keby.. keby.. keby to cele nebola jedna velka loz. Takze s tazkym srdcom davam ODPAD. Takto ucelovo manipulovat svetovy nahlad na dianie vo Vatikane a osobnost Benedikta 16., je hodne zarazajuca zalezitost, proste ze im stoji za to najat Hopkinsa a bravurne to odklamat. Hm.. skoda..

Spravedlnost (2017) (seriál)

Ondrej Vetchy zasa nesklamal, bravo ;-)! 4* v pohode - akcia, zapletka, presvedcivo zahrane..