• Životopisný

Pad Man (2018)

Necakane mily film :-D! Tipek, co miluje svoju zenu, jej chce za kazdu cenu zohnat a neskor vyrobit vlozky: PARADA, prusery, trapasy, debilne konvencie, nechutne zvyklosti, dedina, tupota - a proti tomu zamilovany manzel :o). Nemalo chybu, v pohode pozeratelne s rodinkou. 4*, by som dal 4.5* keby slo

Kursk (2018)

Dobre. A hnusne. Toho dedka ruskeho mali utopit vo vani, vraha stareho skaredeho. 4*

Klér (2018) odpad!

Je mi luto Polska. Ale aj nablblych Slovakov, nadsene tlieskajucich rozpadu nasej civilizacie. Ked chceli tocit o cirkvi, mohli inspirovat ludskymi velikanmi nasej doby, ako bol pater Aquinas Gabura, zosnuvsi tohoto roku vo veku 104 rokov - zavreny, muceny, no az do smrti zijuci v askeze a muznej dovery v Boha. Ovsem natocit sracku o dezorientovanom knazovi je malina, najma ak sa najde dost idiotov, ktori vysmiati jak leco daju za popravu idealov 5*. ODPAD

Bohemian Rhapsody (2018)

Film fajn, aj ked z Freddieho spravili takeho skor prekvapeneho magorka, hoci az taky nebol. Queen mal kus bezpochybneho temna v svojej podstate: komplet vynechali satanske sekvencie prehravane odzadu (napr. v One Vision) a drogovania a promiskuitneho homosenia sa film dotkol len okrajovo. Otvorit sa satanizmu, fetovat, strkat pindura vsetkym kamaratom dakam, to vsetko samozrejme na kulise hudobneho nadania prinasa v dnesnom svete obrovske uspechy, lenze satan si nakoniec berie svoj desivy podiel. Zavercna scena je sice holywoodsky nadherna, no ale povedzme si to takto: cele je to len show a PR a nie pomoc hladujucim. Akoze 1 mega librier mohol kazdy z tych magorov vytiahnut sam za seba potichu z prasiatka a poslat chudakom; no ale takto je to ovsem dojimava show, svet sa knise v rytme We are the champions, davy rumadzgaju, svetelne efekty.. za to vsetko vycedit zo sfanatizovaneho davu 1 mega libier, je proste trapas. Scena nesie neukazane: Freddi umiera na natrhnutu rit bohvie kym na Ibize, v uzadi place jeho milenka, vedla nej jej novy milenec, a vedla milenca este milenec Freddiho. Placu vsetci vospolok a miluju Freddieho kazdy po svojom. Freddie sa citi ako hrdina, lebo spieva pre hladujucu zemegulu, tak do toho dava zvysok svojich sil; place aj jeho zbozny otec pred televizorom, ktory chcel normalneho syna a normalne vnucence. Proste placu vsetci, Freddieho si berie zubata a zemegula nadalej umiera hladom, pretoze ti rockovi magori spievali zasa raz pre svoje ego a nie pre spravodlivost. Film je dobry, davam 3* za spracovanie, ale je viac-menej demagogia nez realita.

Útěk z polygamie (2013) (TV film)

Neskutocne, jak satan dokaze zhovadit Bozie zalezitosti. Je odveky luhar a nim aj zostane, fantazia nulova, len kopirovat a zhovadit. Film celkom dobry, sice nizkorozpoctovy, ale ako memento proti kdejakym potrhlym sektam je to celkou oukej. 3*, dal by som 3.5 keby slo

Americký zločin (2007)

Strasny film.. No ale dobry ;-).. Umucit dieta mi pride fakt peklo.. Najhorsie boli ti mali diabli.. 4*, lebo 5* za tento desny zazitok akosi neviem dat..

Predestination (2014) odpad!

Dalsia neskutocna konina a sklamanie jak svina. Hladal som casove posuny a action, namiesto toho som marne 20 minut premyslal, ci je ta trapna kvazi-cool hlavna postava, huliaca/slopajuc/vykladajuca sracky zenskeho alebo muzskeho pohlavia. Dako nemam chut kukat na zhuleny bar s debilmi pri pohariku a tuto maximalne nechutnu postavu, co sa tvari jak veteran z oboch svetovych, ale keby ju clovek jemne nakopol v rit, tak po nej zostane len ten uzuzlany poharik. Dalsi zbytocny ODPAD

Aniara (2018) odpad!

Ohromne sklamanie: namiesto scifi-cka s presunmi casu, som sa dobru hodinu trapil s udepkovanou lezbou. Vsetko je tu hodne hnusne: herci, herecky (vyzite, psychopaticke a navyse skarede), este aj ten debilny akoze virtualno-realny poondiaty computer ma depresie, a tak ludom namiesto krasnych vizii do hlavy tlaci sracky. A pribeh? Kdeze action, kdeze scifi, kdeze vesmir ci drama! Keby neukazali obcas ten akoze-vesmir a tu akoze-raketu, tak je to proste o depresivnej lezbe, co sa pravidelne venuje skumaniu prdele kolegyne kozmonautky. Preco jej dalsia kolegyna vypada a hovori jak kibel hnoja, zostava zahadou, ale do celeho psycho-kaleidoskopu to pasuje celkom perfektne - hned nas zavali svojimi depresiami z rozvodu a zivotnou apatiou. Reziser aj scenarista museli byt hodne zhleni, ked totok vrasnili. Vocpat do rakety rozvedenu bednu hnoja a depresivnu lezbu, to je fakt ODPAD!

Svěrací kazajka (2005) odpad!

Humus jak svina. Cakal som cestovanie v case s dakou dramaticko-napinavou liniou - dostal som kibel sraciek. Kto videl prvych 15min a furt sa kuka, tak mu gratulujem k velmi otrlemu zaludku. Nemam problem s dramami ani vojnovymi filmami, ale tento cielane zostrihany utok na moju psychiku nepotrebujem - po 20min vypnute a zmazane.

Palmeras en la nieve (2015)

Fajn. Historicke, romanticke, dramaticke :-). Az na jednu potvoru: hoci mam Adrianu Ugartu rad, ale tutok hrala uplne nechutnu fenu-fatal - akoze kefovacka vo vodopade ma od lasky daleko - a najma v kontraste s osudom dobitou a vecne milujucou Berta Vázquez. Asi to nebol zamer, ale pripomenulo mi to kus vlastnej historie, takze som negativne zatazeny ;o). Film utkvel, 4*