• Životopisný

Záhadná bouře (2018)

Casove posuny, paralelny dej, krimi, thriller - kto ma rad casovky, pride si na svoje ;-). 4* v poho

Poslední údolí (1971)

Velmi slaby pokus ukazat 30-rocnu vojnu - ako inak, optikou vysmechu cirkvi a ustipacnej ironie. Katolicky pater je samozrejme psychopat, takze clovek volky-nevolky fandi ateistom a vojakom. Proticirkevna agitka za 1*, kedze existuju aj vacsie srajdy. Tragikomicke je najviac to, ako sa producentom tohto blabolu zasa raz podarilo utvrdit retardakov na tomto webe vo svojom dojimavo ubohom protikrestanskom schematizme; mi to pripada ako ked retardovany trapajzlik dokola omiela, ze svet stoji zahovno a pritom si nevie pomoct, zbiera sracky cely den, nielen tie kravske, ale este aj tie blsacie: privonia si a spokojne sa udrbava: no nevravim?

Krycí jméno Holec (2016)

"Drama" na tom je iba ten strateny cas. Nechapem, preco schnitzel toci o 68 na pozadi grupensexu s ceskymi hereckami? Akoze neda sa natocit dobovejsi film? To bola hlavna tema, ked sa pritankovali tovarsci, premrdane cele dni s viacerymi stetkami naraz? Tak to mozeme aj my tocit o schnitzlackych dejinach na pozadi povedzme cistenia hajzlov, ved to tiez dialo uz stredoveku. Alebo zeby sa fajnschmeckerovi lubili slovanske babeny? To chce studenu sprchu alebo sexuloga a nie kameru. 1* za par zaujimavych dobovych scen.

Balada o pilotovi (2018) (TV film)

Na to, ze je to nasinecka tvorba, je to hodne podarene; a sila je umocnena este aj skutocnostou pribehu. Slovaci vzdy vykladali, ako nam doma nejde tocit filmy, kedze vsetko ide cez Prahu - no a mame 20 rokov po komunizme a zda sa, ze stale ide "vsetko cez Prahu", lebo pod Tatrami chcipnul pes. Dnes uz nemozeme zvalovat vinu na rezim a komancov, ze nasi herci vykladaju po cesky v ceskych filmoch: svedci to skor o tom, aky rozmer ma film a umenie vobec na Sk. Keby Slovaci natocili daco podobne, tak budeme skakat okolo vatry s valaskami a dlavit sa haluskami. Film utkvie; 4* v pohode

Dukla 61 (2018) (TV film)

Vyborne; malokedy dam 5*, ale totok stalo za to :-)!

Swingtime (2007) (TV film)

Dobreeee!.. Smutne, krute, historicke.. Ludia vedia byt pekni diabli, bez ohladu na rezim. Z tej zenskej som bol na nervy.. 4*

Potopa (1974)

Hodne roztahana historicka zalezitost. Nie je to vyslovene nepozeratelne, ale kukat 5min na to, jak sa delo taha za konom z kazdeho zorneho uhla: nocojaviem.. Navyse, ten Kmicic mi neprisiel vobec ako "muzny" ani ako "statocny" - skor totalny chobot, nedokvaseny pubertiak, co si kompenzuje chybajucu muznost strelbou, chlastom a nasilim. Debilne reci, debilne ciny, vacsina rozhodnuti komplet spatna. A ta jeho akoze prekrasna pipka, hm, tak teda mohli urcite najst hodne krajsiu Polku pocitam. 3*

Kafarnaum (2018)

Neda sa nez suhlasit s komentatorom "Fahrenheit" - silny film, ovsem pre obtlstleho systemom zhyckaneho zdegenerovaneho EUropana mimo pochop. Hrozne je citat niektore z tych mala komentarov; akoze vidiet za tym dalsi zbytocny dojak medzi zuzlanim cigaretky a pochrochtavanim nad pivkom, cloveku zober zvysok pofilmovej nadeje, ze snad aspon par ludom dojde, ako dobre sa tu mame. To je asi najvacsi prinos filmu - my nezmenime tento system globalne, ale mozeme ovplyvnit aspon to, ze sa zodpovedne postavime k svojmu okoliu - kazdy, kde sme, kazdy den nanovo; udrzat idealy, vediet sa obetovat a zostat vnimavy pre potreby naokolo. Snazit sa vratit systemu aspon trocha z toho, coho sme nezasluzene viac dostali. Ti, co si svoje za tie roky nemalo odsrali, si ovela skor uvedomia dar mat sa lepsie, nez hromada nasich spoluobcanov, ktorym je "pupok panom a hanba slavou", ako ich pomenuva Pismo. 4.5* v pohode

O kuřatech a lidech (2015) odpad!

Vyrazne hnusny ODPAD: uz ked si retardovany tipek prvy raz honil v restike na WC kvoli babe na voziku, bolo mi jasne, ze to nebude len "o nicom", ale ze to bude paradna sracka. A bola, paradne hnusnaaaa: retardaci, genove manipulacie, nasilie - smiesne na tom je asi len to, ze Mads Mikkelsen mal fuzy. Nedopozerane, zmazane; skoda.

Spása (2014)

Celkom dobre ;-) - trocha nenarocny styl, milionkrat otrepany, ale cloveku sa to furt lubi, ako sa z rodinne zalozeneho tatka razom stane nasraty killer. 4* za slusnu akciu, ale len-tak-tak, ze clovek tym Danom fandi!