• Životopisný

Te Ata (2016)

Oficialny text: Te Ata sa zamerala na Broadway a na to, čo považovala za svoj životný sen. Na jednom konkurze za druhým ju odmietali a ona začala pochybovať o tom, či je stvorená pre svetlá divadla. Oficialny text: Te Ata sa zamerala na Broadway a na to, čo považovala za svoj životný sen. Na jednom konkurze za druhým ju odmietali a ona začala pochybovať o tom, či je stvorená pre svetlá divadla. Nielen že tu chýba popis filmu, chýba aj tag "životopisný". Oplatí sa vidieť, Kilcher stvárnila zasa raz super, jednak jej rola doslova sekne a jednak sa vyjadrila, že ešte aj ten pôvod Nemka + Indián je presne akoby bol príbeh o nej.. Pekne prerozprávaný osud Indiánky, čo chce na Európanmi ukradnutej indiánskej pôde priblížiť ich kultúrne indiánske tradície, hoci biele zadky im práve v tom čase chystali zákon kriminalizujúci akékoľvek vystúpenia tohto typu, šíriace povedomie a pôvod Indiánov. Nie sú to časy dávno zašlé: stačí sa pozrieť, kam to Európania dotiahli na americkom kontinente - pôvodní Indiáni dodnes preklínajú ich vykorisťovateľov, keďže sú pozatváraní v rezerváciách, fetujú a chlastajú. Pekne ukázali, ako sa na jednej strane presadzoval zákaz indiánskych kultúrnych predstavení a na druhej strane stupídne disneyovky sa vysmievali Indiánom, ktorých amíci idúcky z Európy povraždili a pozatvárali do rezervácií, čo pretrvalo až dodnes. Za mňa 5*, nakoľko ten príbeh je nielen aktuálny, ale ešte aj pravdivý a keď si človek na záver pozrie, ako vyzerala a pôsobila pôvodná hrdinka, tak film nič nepreháňa, skôr naopak.

Služka (2023) odpad!

Zial som si vsimol az po vymazani tohto ODPADu, ze ma tag "lesby" a "sex" a podobne. Dej to nema vobec ziadny, je to zlatanina hnusnych obrazov bez ladu a skladu, ak nepocitam tu lezbicko-uchylnu linku. Film sme kukali s manzelkou ako "historicku romanticku dramu", taggy sme nestudovali, na nasu skodu. Uchylny svet pani reziserky je v priebehu deja jasny podla detailnych zaberov na hovna v serbli so stankami, ponizovanie obtlstnutej sluzky vyzliekanim a vysmechom, nahodnym sexom s uchylnym sluhom a logickym vyustenim lezbickeho sulozenia, zenskym fackanim sa, zabermi na menstruacnu krv, spominanie mlatenia manzelom, hulenie panovho salamu za plneho behu domacnosti - a vzdy sa opakujuce zabery na ruzenec a kriz s Kristom na krizi, staby vysmech diablov, ze aha, nepomozes si, sme proste svine.. Sceny, ako si zena vyholi rozkrok, potom ho musi vypit, pri com temer zvracia, potom naha beha s metlou v rozkroku po izbe a preklina manzela na vojne, aby skapal - a sluzka opakuje: "chcipni! chcipni!.." Potom lezia na posteli, kozy vonku a diskutuju akoby nic. Potom detail na interupciu, krvave stehna, nohy, uplakana zena, dieta zavrazdene. Vsehochut, pani reziserka je minimalne je bud posahana uz od kocika, alebo zasvatena satanovi, tazko povedat. Cize: humus. Pridavam si pani reziserku na zoznam odpornych reziserov - rocnik 78, zrejme nasavala post-prevratove sracky v puberte, od porna az po vtedy tak popularne sexualne deviacie. Halt, bez viery v Boha a vnutorneho svetla, v cloveku prevladne len tma a svinstvo. Jezisovo "strom poznas po ovoci" spred 2000 rokov plati zjavne az po dnes. Nedopozerany ODPAD a stratena hodina vzacneho casu pre veci hodnotnejsie. PS: CSFD by malo povinne zaviest realisticke tagovanie hned pod nadpis filmu, a nie ze dodatocne user tagy: malo by to mat viditelne keywords ako "hovna" (boli dokola v detaile), "nasilie", "krv", "homosexualita" - a nie ze "romanticka historicka drama".

Ztracen v oblacích (2006)

Jeden z tých počinov, čo preverí empatiu a vnútorné horizonty sadlom obaleného diviaka. A mne ďalšie memento, že na hodnotenia "profíkov" z CSFD sa vždy častejšie nedá spoliehať. Napriek dobrej fantázi si nedokážem celkom dobre predstaviť, ako sa človek s čo i skromnejším duševným horizontom dokáže nudiť pri prerozprávaní osudu zúfalo milujúceho jedinca, čo sa po rokoch snaží získať nazad svoju životnú lásku. Igen, ak čakáte digitálne efekty a pri láske idúcej hlbšie než desať cm sa vám zíva, pustite si Terminátora alebo Pilcherovú. Tu ide totiž o milujúcich sa manželov, ktorých rozdelí vojna a chlap je potom dlho nezvestný, než mu vystroja pohreb - a po dvoch rokoch sa jeho s osudom stále nezmierená manželka rozhodne vypátrať si partnera a dať sa na nesebecký boj s amnéziou. Za život som poznal azda 2-3 takéto manželstvá, z tých tisícov odpadových. NUDA?! Tak neviem, UFO fakt nepristálo, kondómy v scenári neboli, ani amíci nespasili našu planétu - je to "len" o osude jednej lásky, idúcej až za hrob, čiže Pepa Sprasil sa znudene prevalí na gauči, než dožerie klobásu, zmaže film z disku, pustí browser a na CSFD si vyleje frust, že to nebolo to pravé orechové, keďže predvčera kukal Avatar, včera Matelka a dnes chcel parádny nárez s delami, efektami a hromadami nádaviek a sexu. Nuž každému to jeho; za mňa 4.5* za príbeh, vernosť životopisu, vernosť manželskú, jemnosť podania, sprostredkovanú láskavosť jednej milujúcej ženy - a aj za to, že sa režisér nehanbil neschovať vtedajšie hodnoty ako krížik nosený ešte z viery v Boha Otca, citovanie Knihy Žalmov a obraz anjela na stene. UPD: Ešte som sa začítal do ďalších "hodnotných" komentov nižšie.. Ľudia božskí, keď Sládkovič písal Marínu, kde sa miešali hory tatranské a pahorky prsovité, to tiež sa autor "plácal smíchy", že žene narástli na hrudi Tatry?! Podľa mňa sa toto liečiť nedá ani aktuálnymi mozogbudiacimi vitamínmi, mali to riešiť rodičia už v škôlke, dnes je na to totiž už neskoro. Ak to pán vojenský znalec od gauču nepochopil, líčenie boja a zabíjacej techniky vo fokuse vskutku nebol, šlo tu o dačo iné, ale to je dosť zbytočné vysvetlovať všakáno..

Rozkoš v oblacích (2013) odpad!

Hladal som letecke filmy, nasiel som, well, ved je to aj v taggoch: gay, drogy, lietadlo, nevhodne do 15 rokov.. ODPAD

Křišťálová labuť (2018) odpad!

Hnusne. Bezduche, plne svinstva, nezmyslu bez zmyslu, potacanie sa mladostou smerom nikam. Tetovanie, slopanie, drogy, pankaci, odporne kreatury - uz sme len pretacali a nakoniec to zmazali. ODPAD

Nefarious (2023)

Nie je to ziaden horor, ale psychologicky thriller, ktory bol sice mysleny dobre, len trocha vaham, ci sa neminul ucinkom. Malo to akoze informovat posmievacikov typu CSFD pismenkovi silaci, zeby aspon zhruba na horizonte dokazali nacrtnut do akej riti sa svojim zivotom denno-denne presuvaju. Ved prave preto tvorcovia zvolili ten hororacky cover a prave preto to otagovali 'horor' (porovnaj: interview s tvorcami). No ale citajuc tie kretenizmy nizsie sa im to velmi nepodarilo. Nakolko osobne poznam hodne znameho exorcistu, celkom kompetentne prehlasujem, ze film ani velmi zdaleka nepodava hrozy, ktore sa pri posadnutosti ci jej ukonceniu deju. To peklo, cudzie hlasy, zabudnute staroveke jazyky, sila posadnuteho (napr. 20-rocna babenka smari piatich chlapov cez miestnost lavackou), citanie myslienok exorcistu a podobne, to tu vsetko nie je - a ani vlastne nemusi byt, ved i tak by sa kretenkovia nadalej spokojne prechechtavali do pekla diablovi rovno do pazeraka. No a na strane druhej, informovany krestan-katolik tieto veci pozna a neudivi ho nijake demonicke konstatovanie, pocnuc ze zavrazdit nenarodene dieta zostava vrazdou, a konciac ze ukazat Bohu prostrednik a klanat sa Zlu konci absolutne zle. Davam 4*, nakolko obsah je v podstate memento snazit sa nadalej zit podla dopravnych znaciek ciest nasho zivota.

Avatar: The Way of Water (2022) odpad!

Nepozeratelne. Nasrati americki hrdinovia, podla predstav degenerovaneho americkeho publika, zrezirovaneho americkym kretenom. Avatar 1 malo daku pochybnu myslienku a mohlo prejst ako radoby scifi film, ale totok, to je proste pod uroven bezneho debila. A snazili sme sa presvedcit, ze to predsa dopozerajme, sak full-HD, volny vecer, velky LCD screen.. ale.. nedalo sa.. V ramci aktualnych udalosti, kde podobni 'hrdinovia' z hamburgerlandu terorizuju celu zemegulu, sme tento vyplach proste nezvladli. ODPAD

Blbec k večeři (2010) odpad!

Jasne, hamburger-zruti spravili dalsi odpadovy remake a clovek to zisti, az ked sa mu nezda, ze tak dobry film je tak paradna sracka. ODPAD a dalsia hanba pre ameritov

Pianistka (2001) odpad!

Dalsia zbytocna uchylarna, ktora neprinesie nic a zostanu len hnusne spomienky. Ale ludom sa to paci, ved navonok umenie a krasa - a vnutri hnis a upadok, takze pre hromadu pacientov dokaz zvratenosti nasej civilizacie. ODPAD

Experiment (2001)

Velmi tazko sa mi to hodnoti - film je HNUSNY, akoze cista tycka. Sadizmus, uchylarna, brutalita, nasilie, krv, mucenie, depresie, utrpenie, mocenie na hlavu, klaustrofobia... Zial, resers ukazal, ze zasrati uchylni amici aj v tomto pripade naozaj takto postupovali: 1971, volalo sa to "Standford prison experiment" - museli cely slavny experiment na siesty den prerusit, nakolko sa to naozaj zvrhlo. Film neukazoval vsetky uchylarne, ktore sa naozaj v realite odohrali, nastastie, i tak to bolo velmi tazke susto; nejdem to sem vypisovat, i tak mi je blbo, ked niekto tuzi, najde to na SPE wiki. Som presvedceny, ze pan Zimbardo bol v realite tazky uchyl a tymto 'experimentom' si vyzil svoje sadisticke sny. Nikto aspon spoly normalny nepotrebuje pozorovat ako dopadne, ked debilovi dame moc a zbran s tym, ze ma ponizovat a mucit druhych. 3*, ale som v rozpakoch - treba posudit dokonalost tvarov, ibaze hodnoteny objekt je velmi sumerne formovane hovno, takze, co s tym? Vyborne natocene, zrezirovane aj zahrane, ale ten obsah, kokos, clovek sa hanbi, ze tiez patri k tejto nasilnej ludskej rase. Zaujimavy fakt: ak sa natoci film o Matke Tereze, to tu hromada sracov rozumcekuje o 'agitke' a 'nabozenskych kecoch' - a ajhla, naserviruje sa tazkokalibrove hovno a nastrka sa nam na to nasilu do gagora az si z toho musime utriet rit - a filmik je hned v top-rebricku! Cisty humus..