• Životopisný

Zimní příběh (2014)

Dobra haluz 😁.. Pozitivne: dobri herci, dobre efekty a skvele poznanie satana v Hollywood-e - az sa clovek zakazdym divi, ze diabla poznaju a prd si z neho robia. Negative: vsetko ostatne. Sprostucky pribeh bez myslienky, ak nepovazujem za myslienku, ze niekto omylom 100 rokov nestarne a neudivi ho, ze lieta na koni a podobne - nevadi, ved je to fantasy, no ale to zasadenie do 'reality' je tak prihluple, az to boli. 2* za stvarnenie zla a herecke vykony

Na pokraji slávy (2000) odpad!

Tak toto bolo co?! Znudena zdegenerova mladez, hromada vypaplanych hlav, rychleho sexu a debilnej muziky - zeby som toko zostarol, alebo to ide vsetko dolu vodou? Kazdopadne je tento kibel hnoja nepozeratelna zlatanina a s manzelkou sme zvladli asi tak 3/4 hodinu, nez sme to definitivne vzdali. Ked do pol filmu to ide od piatim ku styrom, uz to druha polovica nespasi. ODPAD

Bent (1997) odpad!

Dalsi zo serie vojnovych homo-trans romantickych dram.

Agnus dei (2016) odpad!

ODPAD jak svina, dalsi z kibla hnoja kydaneho diabolskym vysmecho radoby-filozofizujuceho psychopata, ktory ma o fungovani klastora, cirkvi, knazov, veriacich a veciach Bozich, ten svoj, choromyselny nazor. Ziadna predstavena ziadneho klastora v dejinach cirkvi nelikvidovala deticky: keby sa takato polutovaniahodna psychopatka dostala do klastora a keby sa diablovi podarilo spravit z nej predstavenu, tak NIE, NEEXISTUJE, ze ostatne sestry budu s nou vrazdit deticky a vytvoria nadherny namet na tanto zversky shit. K filmu som sa dostal podla hercov 'Corpus christi', ktori hrali dobre, ale taktiez v pseudo-nabozenskej 'polemike', ci skor pokusu elegantne sprznit veci Bozie. Ako sa zda, Corpus Christi nebola nahoda, ale len dielik zo shitneho puzzle, co dnesni Poliaci dokazu tocit. Sv. Jan Pavol II. przewraca się w grobie, bracia. ODPAD

Ostrov (2006)

Hlboky film pre hlbokych jedincov. Kto pochopi, pochopi. 5*

Mulholland Drive (2001) odpad!

Ako mnohe ine filmy, i tuna je nutne rozlisovat: dokonale zly film. Dokonale znepokojiva kamera a dokonale krasne zeny v dokonalych kostymoch a dokonale zrezirovany ODPAD. Osnova filmu je prostucka: divak zostava neinformovany v spletitosti nasilia, mafie a tazkych zlych vztahov. Film sa pre nas stal nepozeratelnym, ked dve hlavne postavy, blondava a tmava, dokonale nadherne, jedna plocha, druha prsata, obe dojimavo stratene a podmanivo nalicene, sa ocitnu v posteli: presne tohoto lacneho zvrat(k)u sme sa s manzelkou obavali, pretoze ak stary sviniar obsadi role takymito nymfami a natiahne ich do kostymov dokonale pripravujucich divaka na lezbicky sex, tak film sa stava dalsim "uchvatnym" zazitkom pre plebs. Este par surovych vrazd, este pekelne zla mafia, mrazive obrazy mrtvol - no a vysledok je ODPAD. Ak mala byt castou zapletky aferka medzi babami, dalo sa to ukazat elegantnejsie, nez postelova studia; ukazat nestastie zamilovanej osoby sa da tiez stvarnit aj inaksie, nez si honit pri pohariku v slzach. Chceli sme krimi-thriller, dostali sme lezbicke duo mafianskych srackach. Zaujimave je, ze GDPR a podobne zakony "chrania" konzumenta od kadecoho mozneho, od pouzivania cookies az po zakonnu nutnost predostriet pouzivatelovi jeho prava pre vymazanie dat - a tuna, ajhla, cloveku nasypu kibel hovan priamo do gagora ako krimi-thriller-zalubeny tak bravurne, ze si to uvedomi, az ked mu hovna tecu za golier. V oznaceni filmu by malo velmi presne a transparentne stat varovanie, ze sa jedna o hrubo nasilny lezbicky vylet - nech sa paci, nech si kludne pozru fandovia tohto zanru, ale tieto hovna mozu slusnych ludi nebezpecne zatiahnut do bazin, kam vobec ist nechceli.

17 dívek (2011)

Netvrdim, ze naplanovat si masove otehotnenie je chytre, ale skusme to zobrat takto: na jednej strane denne otehotnie tisice dievcat z uplnej sprostosti, casto jednorazovka s nahodnym podobanych kretenom, pri chlaste a stupidnej muzike a deticky pri tom vzniknute su vzapati usmrtene; je jedno, ze v akom stadiu vyvinu; napr. v Kanade sa daju deti zabit este aj v 9-tom mesiaci a spolocnost to decentne nazyva 'prerusenie' a nie ukoncenie zivota. Na druhej strane tuna mame 15 bab, co sa podla debilneho napadu 'zmenit svet' nechaju nabuchat: no ovsem ze je to debilina, ale pride mi to stale mensie zlo, nez pri chlaste z nudy otehotniet komplet bez ciela a vzapati to zavrazdit. Cize v tomto kontexte tych 15 bab aspon pohlo cimsi zakrnutym v hlavicke a pokusili sa o nieco, aj ked debilne a z nudy, ale donosili to babo a nezabili ho. A za to davam 4*, hoci som hodne rozpolteny, pretoze pozeranie je to veru tazke, ked sa deti z nudy snazia vyrobit deti, aby mali 'svoj lepsi zivot'. Vizitka spolocnosti, za to tie debilne decka ani tak moc nemozu, ked dostanu prachy, prezervativy, pivo a kopu volneho casu. Venovat sa im treba, zamestnat ich, ukazat zmysel existencie, nie zavriet same do bytu a potom kritizovat. A zasa zasnem nad niektorymi komentarmi, ze film mal potencial ale nevyuzil ho, nakolko neukazal samotnu vyrobu deti.. - hruuuuza, kam tato post-komunisticka (de)generacia smeruje do hajzlu. Za mna rozorvnane 4*, velice zaleziacich na uhlu pohladu, ale vitazi fakt, ze vrazdime rocne okolo milionu nenarodenych (len oficialne cisla, Boh vie, kolko ich je naozaj dokopy..) a tuna ich 15 z debilnych pohnutok vyrobili a nechali prezit. Keby tak niekomu z nas dali teraz moznost tu byt co i z blbeho dovodu, alebo byt rozstvrteny a vyskrabany pred porodom z rozumnosti matky, tak si zrejme kazdy dost rychlo vyberie byt namiesto nebyt. Fandim rezii, ako jemne reze liniu medzi dievcenskou intimitou (polonahe tela, tehotne bruska, zabery na usta, vlasy atd.) a vynechanim zbytocne animalnych detailov mnozenia sa z nudy: vnimavy clovek je plny toho vsetkeho a nepocituje nedostatok detailu - takze film z toho hladiska ten "potencial vyuzil" az-az.

Máme papeže! (2011) odpad!

Tak toto bolo co? Presne takto to dopadne, ked sa toci zo 'zakulisia viery' komplet bez viery. To je ako hluchemu dat spravit pohlad do zakulisia symfonickeho orchestra: vznikne film o tom, ako si hudobnici cistia zuby a utieraju rano zadok, ale preco nosia hudobne nastroje a noty, o tom sa od hlucheho zo zakulisia orchestra jaksik nedozvieme. Ze som si nie vedomy lapsusu, kde sa najprv cele konklave urputne modli, aby to nepadlo na nikoho z nich a potom, ked to uz padne, tak papez zacne hulakat v panike a schova sa!.. WTF??? A potom mu este dodaju psychoanalytika, ateistu, ktory sa pred celym kardinalskym publikom snazi vypytovat na sexualne halucinacie papeza.. Reziser je debil, tolko som z toho pochopil, ale aj debilita ma snad dake medze, ci co; no nema zjavne, to je fakt.. Esteze je tu kolonka ODPAD a na videoteke 'delete' funkcia aj pre nedopozerane sracky.

Modlitba (2018)

Hromada ludi to zial nepochopila a ani pochopit nemoze, uz podla tych komentarov 'opium ludstva' a 'nuda' a podobne zvasty. Kto zil v spolocnosti narkomanov, alebo aspon riesil poriadne sracky v zivote, ten pochopi, inak bez sance. Ked ci clovek siahne na dno, uz nema na vyber, pretoze tam je potom celkom jasne, ze bud Boh, alebo nic (napada ma kniha "Boh alebo nic" od kardinala Robert Sarah, ale to len podla tej pointy). Ti, co stali na pokraji pekla, poznaju pohlad do toho 'nic' a obcas sa niekomu podari zvolit Boha. Je to milost, ako vsetko v zivote a je celkom irelevenantne, kto o tom ako sudi alebo sa idiotsky posmieva. Sestra Elvira otvorila presne takto zachranne stanice pre zavislakov, kde fetak dostane strazneho anjela, ktory ho pri prijmani na stanicu doslova prenucha, ako pes, pretoze kazdy z tych straznych anjelov je byvaly fetak a drogy na rozdiel od duchovnych bytosti typu sestra Elvia, dokonale rozozna na desiatky metrov. Odist z heroinu sa na SK podarilo bez pomoci zvonka len niekolkym a tiez niet zaruky, ze sa na H-acko nevratia. Vrele odporucam zajst si niekedy na svedecke stretko byvalych fetakov, co obcas zavita zo stanice Cenakolo na SK. Ich svedectva z pekla a naslednej zachrany na poslednu chvilu Bozou rukou, maju celkom ine grady, nez lacne zvasty silackych kretenkov nielen na tomto fore. Velmi realisticky vykresleny pribeh; neviem, ci je to presne podla sestry Elviry a Cenakolo, alebo ktora ina rehola/reholnicka toto este zrealizovala. Jedine divne bolo, ako fackovala Thomasa - tak toto realna sestra Elvira nerobi :-D. Inak velmi realisticky a neromanticky spravene, kto to osomre, nebral drogy a zatial v zivote nehladal pravdu, lebo bud nemusel, alebo si namiesto pravdy vybral sracky. Za mna 4*