Ghostland (2018)

Absolútne skvelý horor. Všetko tam funguje ako namazaný stroj. Film sa pohráva s divákom ale nerobí z neho tupca. To je hlavné. Divák si povie Aha na to som prišiel sám. Vrelo odporúčam všetkým hororovým nadšencom. Bohužiaľ sa tento film nestane kultovým, lebo tam chýbala určitá nevysvetliteľná zložka. Hodnotím 95%.

Ghost Stories (2017)

Neskutočne budovaná atmosféra. Skvelá kamera, skvelé dialógy. Proste režisér sa blysol. Nuž ale nie všetko je dokonalé. Záver síce mal v sebe prekvapivosť a filozofiu ale trochu zmiatol. Ale nebolo to také to mysteriózne zmätenie, ale také nežiadúce. Odporúčam ale vidieť ak niekto túži po nie tak mainstreamovom horore. Hodnotím 70%.

Milovník po přechodu (2017)

Konečne komédia, kde sa nedá absolútne spoliehať na všetky klišé takýchto vzťahových komédii. Dramaturgia pekne viedla diváka počas celého príbehu. V posledných mesiacoch nebola komédia čo by ma trochu pobavila. K tomuto som pristupoval ako pustím si kúsok a za chvíľu to znechutene vypnem. Vrelo odporúčam. Humor, posolstvo, nápady. Hodnotím 80%. (káždý film hodnotím v rámci žánru)

Superpoldové 2 (2018)

Tento film by ma rozhodne viac bavil keby som Američan alebo Kanaďan. Ide o dosť interný humor, ktorý narába so stereotypmi týchto národov. Je tam ale niekoľko pekných ale predvídateľných gagov. Len rozmýšľam čo je do prdele na tomto filme mysteriózne. Bál som sa, že to skončí stereotypom typu už aj mi sme hrdí Amíci. Nízke hodnotenie dávam hlavne preto, že som sa v podstate takmer celý čas nudil. Nemalo to spád a tú správnu kadenciu gagov. Dávam 45%.

Baby Driver (2017)

Neskutočne našlápnuté prvé dve tretiny. Ale čo ten záver. Akože Doktor najskôr vyhráža prerazenými nohami a vozíčkom a potom kôli mladým milencom obetuje život? Zrejme to poukazuje na nejaké klišé čo nepoznám ale to ma fakt otrávilo. Celkovo ale prepojenie strihu-hudby-kamery do úplne rytmického súzvuku ma veľmi potešilo. Bohužiaľ ale dávam 70%.

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Na tento film som bol v kine a neskutočne som si ho užil od začiatku do konca. Bolo to aj tým, že som presne vedel čo chcem dostať a to som aj dostal. Vec čo mi nesadla je kapitánka Erika. Jej prerod z nenávisti na lásku bol síce správne urobení, ale akosi mi to nesadlo a ani na konci filmu som k nej nemal sympatiu. Film aj tak odporúčam. Hodnotím 80%

Big Legend (2018)

Jáj škoda. Tento film mohol mať veľký potenciál. Dokonca aj ten záver mohol byť skvelým vrcholom. Bohužiaľ v tomto filme sa nezvládli základné remeselné filmové elementy. Kamera nerobila zábery funkčné pre príbeh, strih neviedol presne k tomu k čomu mal, zvuk totálna katastrofa. Čo bolo dobré bol herecký výkon hlavného hrdinu. Škoda, škoda ale myslím, že 37% na čsfd je veľa. Dávam 30%.

Pomsta živých smolařů (2004) odpad!

Chapem. Zombie / hororová / teenage - komédia. Ale ako to, že sú tí Nemci tak nechutní. To si dali kasting na fakt nechutné ksichty a príšerné herectvo? Námet bol zrejme dobrý ale toto je veľká nechutnosť. A nie kvôli mäsu a krvi ale kvôli tomuto stále trvajúcemu prci prci humoru.Za pár dobrých gagov 5%.

Divoké vlny (2007)

Krásny jednoduchý animák. Štýl mokumentu je skvelý a pre svet animákov nie tak častý. Zabavil som sa oddýchol som si. Dokonca by som si to pozrel kľudne znova. Odporúčam a dávam 80%.

Životní šance (2013)

Nepochybne je toto dobrý film. Schéma, totálny outsider dosiahne viac ako čakal nielen on ale všetci naokolo, opäť fungovala. Pozrel som si reálny záznam z kástingu kde bol Paul Potts a zistil som, že ten kásting bol lepšie vybudovaný čo sa týka strihu ako samotný záver filmu. To je škoda. Čo som si ale uvedomil ešte viacej je to, že tá porota nemá právo hodnotiť ľudí. Sú to len trapné šoubiz figúrky, ktoré sú súčasťou instantnej emócie. Lebo mnoho účastníkov nesplní svojim výkonom štandardy hviezd, ale možno v rámci svojich možností dosiahnú nadľudský výkon. Dosť úvahy. Orol Eddie sa mi páčil viacej a príbeh bol rovnaký. Preto viem, že sa to dalo urobiť aj o trochu lepšie. Hodnotím 70%.