První očista (2018)

Tak strašne som sa tešil a tak strašne som sa sklamal. Názov, prvá očista v sebe niesol nádej, že to bude riadna psychológia. No nebola. Okrem masiek, ktoré boli perfektné to bol odfláknutý, rýchlo kvasený film. Neodporúčam vidieť. Oproti prvým trom častiam to bolo o niekoľko levelov nižšie. 40%.

Léto 84 (2018)

V podstate super film, ktorý je z istého pohľadu detektívka. Človek do poslednej chvíle nevie kto je vlastne vrah. A čo je najhoršie, podozrivých je tak málo, že podozrieva už snáď každú postavu. Najskôr som sa bál, že to bude iba o nadržaných predpuberťákoch ale mýlil som sa. Skvelá dávka napätia. Čo je ale dokonalé na tomto filme je jeho posledná tretina. Nič prevratné ale napriek tomu vybrúsené do dokonalosti. Vrelo odporúčam. Jediná výčitka, že hlavná mesidž na konci nezapadne tak úplne do celkového rozprávania. Je to síce o tom čo tam zaznie ale film v podstate toto rieši skôr poddružne. Hodnotím 80%.

Skryté zlo (2018)

Po traileri som sa na tento film tešil. Ale bol som sklamaný. Hlavný hrdina bol nesmierne tupý. Neviem či to filmári vybudovali zámerne alebo to proste doondili a vzišiel z tak nepravdepodobného konania takýto "hrdina". Taktiež ma rozssekal motív koňa a streľby, ktorý sa od začiatku tvoril. Zábery pomerne drahé. Človek si aj myslel, že to neskôr odhalí, že náš psychopat má len v sebe traumu, ktorá ho núti k týmto veciam. No nie detektívka to vysvetlila dvoma vetami a motív uzavrený. Načo?! Hodnotím ako slabší film 50%.

Tiché místo (2018)

Predátor, ktorý ide po zvuku. Geniálne. Presne na takýto film čakajú zvukári celý život. Vyhrať sa s ruchmy a atmosférami. Tu sa im to podarilo. A aj keď som si "zvera" čo útočí predstavoval ináč zažil som vynikajúcu podívanú. Horor-triler jak vyšitý. Jediná vec ma ale sklamala. A to nabitie brokovnice na konci. Čo toto je? Veď to potlačilo celý dovtedajší štýl rozprávania a zakončilo sa to proste gestom a situáciou Béčkových hororoviek. Tak či tak hodnotím 75%.

Děsivé dědictví (2018)

Do polovice filmu človek nevedel stále akým smerom sa to uberie. Dokonca ako divák som prijal, že až v midpointe sa odhalilo, že pôjde o démonickú záležitosť. Atmosféra bola neuveriteľná, výborná kamera, strih, réžia. ALE! Tých otázok ostalo až príliš veľa nezodpovedaných. Niekomu to možno nevadí ale pre mňa sa vďaka posledným minútam filmu znechutilo všetko dovtedy budované. Hodnotím 55%.

Mrakodrap (2018)

Nemá zmysel sa naparovať nad týmto filmom, že je to nezmysel a podobne. Každý kto videl trailer si musí uvedomiť, že toto má baviť. Má to byť zážitok akciou nabitý-atrakcia. A ak divák videl trailer plný skokov a výbuchov musel by byť retardovaný ak by čakal artový európsky film. Dostal som to čo som očakával, zabavil som sa a užil som si to. Hodnotím 75%.

Upgrade (2018)

Skvelé scifičko od začiatku do konca. Pričom koniec zaradil tento film medzi tie nadpriemerné. Divák čaká a predpokladá kto je za tým ale je to len falošná stopa a na konci je viac menej prekvapený. Samozrejme o žiadny detektívny zvrat. To ale nevadí lebo v rámci tohto žánru je to dostatočné nato, aby divák zažil katarziu a vznikla v ňom filozofická otázka. Hodnotím 85%.

The Thinning (2016)

Tento film pracuje s pomerne dobrým scenárom, ktorý ale nie je v dnešnej dobe prevratný ani inovatíny. To ale vôbec nevadí. Film nie je dobrý po stránke hereckej, kostýmovej a ani strihovej. Akýmsi spôsobom ma ale bavil lebo aj napriek všetkému šiel po príbehu. Hodnotím 70%.

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (2018)

Myslím si, že toto je veľmi dobrý romantický film. Je tam náhoda ako prvok zápletky. Postavy nie sú jednoznačne zlé. Antagonista je vlastne smutná minulosť. Film sa zamotáva vo svojom "detektívnom" ladení a je prehnane rozvláčnený. Kľudne by som 40 minút vyhodil. Celkovo ale vďaka obsadeniu, kostýmom a príbehu pôsobí dobre. Hodnotím 65%.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Na tento film som sa veľmi tešil a zrejme to bol kameň úrazu. V podstate je to konverzačno-situačno-satirická historická komédia. Problém je ale v tom, že okolo Stalinovej smrti som prd vedel. A teda mi toho veľa uniklo a po strhujúcom a skvelom začiatku som upadol do dezorientácie. Taktiež som nestíhal čítať titulky a sledovať jednotlivé situácie. To ale nieje asi starosť tvorcov, alebo je? Film je rozhodne kvalitný ale hodnotím za seba 55%.