Poslední císař (1987)

Impozantni, velkolepe, misty genialni, misty nudne avsak celkove naprosto famozne ztvarnena biografie posledniho cinskeho cisare Pu Yi. Konec me dojal zrejme nejvice z celho filmu.

Ray (2004)

Jamie Fox se dle meho nazoru lepsi film od filmu. Opravdu velmi povedena biografie jednoho z nejlepsich hudebniku minuleho stoleti. Slava jemu!

Tele Tele (2000) (pořad)

Nektere scenky jsou vyborne, ale bohuzel mnohem vice se tento porad utapi v trapnosti a ubohosti. Bezte si radeji pustit Ceskou sodu.

Poslední pokušení Krista (1988)

Zajimave alternativni zpracovani zivota Jezise Krista podle knihy Nikose Kazantzakise, ktery vsak krestanum muze jit velmi proti srsti kvuli kontroverznimu obsahu, ktery je v rozporu s Bibli.

Dohola (2001)

Povedena komedie v ktere se nezapre scenar od autora scenare k filmu Do naha! Je to takova pohodovka na prijemny a klidny vecerni pokoukani. Co se tyce hercu tak prijemne prekvapil Alan Rickman i pro me neprilis znama Natasha Richardson. Heidi Klum zminovat nebudu protoze to neni proste herecka, ale sexy bohyne =)

Past (1996)

Kvalitni thriller s vynikajicim erotickolesbickym nabojem (postelovka je opravdu skvele natocena) ktery zpocatku utvareji dve hlavni predstavitelky se pomalu meni v cistokrevnou mafianskou podivanou kde exceluje bravurni Pantoliano.

Záchranári (2003) (seriál)

Vyborny serial (bohuzel prilis kratky), ktery dava nahlednout do kazdodenni prace horske sluzby. Nadherne prostredi, skvela kamera, vyborny scenar a hlavne skvele herecke vykony delaji z tohoto serialu neco co nezapada do podprumerne sedi sousacne serialove produkce.

Jasné nebezpečí (1994)

Tak trochu nudny akcni thriller. Potencial tohoto filmu nebyl bohuzel plne rozvinut a tak trochu nevim cim to je, zda li rezii nebo scenarem. Kazdopadne nekolik svetlych okamziku se samozrejme najde (prepadeni v ulici, odstrelovac...). Celkove to vsak staci na prumerne hodnoceni.

Sametoví vrazi (2005)

Nadmiru povedene krimi inspirovane tzv. Orlickymi vrazdami, ktere byly milionkrat proprane vsemi ceskymi medii a novinami. Opravdu jsem necekal tak kvalitne natoceny film, ktery velmi dobre vystihuje ony hruzne vrazdy, ktere se stali kratce v polistopadovem case. Na filmu me nejvice upoutali skvele herecke vykony hlavnich akteru (Dlouhy, Dolansky), vyborny scenar a skvela kamera. Jsem rad, ze je dnes jeste mozne v nasi zemi natocit inteligentni a hlavne povedene krimi u ktereho se clovek nepronudi dve hodiny a v podstate nevi o cem to bylo.

Patriot (1998)

Nepovedene, hloupe, nezabavne ... pridejte si jeste deset dalsich a mate asi obraz toho o cem to je. Seagalovi se tento film opravdu nepovedl.