Kapitán Phillips (2013)

Atmosféra filmu hustá tak, že by se dala krájet! Hanks více než přesvědčivý, únosci jakbysmet. Trochu dlouhá část po únosu Toma, ale jinak se toho nedá moc vytknout. Rozhodně stojí za shlédnutí !

Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě (2013)

Tak rozhodně to nebyl špatný film, ale mnohem větší vliv na mě měl Eastwoodův Invictus: Neporažený. Je o člověku, který zasvětil svůj život svému národu a obětoval mu vše: svobodu, rodinu a svůj život. Od tohoto snímku jsem čekal něco výraznějšího..

Tekken (2010)

čekal jsem prostě daleko víc..

John Wick (2014)

Je na tom spousta drobností, které se mi nelíbily - jako například přepadení ostříleného zabijáka, kterého vyřadí jednou ranou, neschopnost střelit hlavní postavu snad z miliónu příležitostí, záchrana Dafoem v poslední chvíli atd. Ale celkově? Nadupaná hudba, cool zabijácká organizace - hotel pro zabijáky!!, výborná legenda o Johnym Wickovi a pak už jen spousta a spousta cizojazyčných mrtvol.. Takže výborný akční snímek na večer, kdy si chcete odpočinout! PS: Theon v roli syna ruského bosse ani nemusel moc měnit svou roli, jen tu ruštinu..

Hercules (2014)

Jsem maximálně rád, že jsem na to nešel do kina. Co dělá tenhle film vyjímečným? Narosto nic. Co se bude dít v následujích chvílích se dalo snadno odtušit. Příběh mě naprosto nevtáhl, hudba nevýrazná, stejně jako herecké výkony - postavy naprosto nezáživné.. Toto je naprosto špatný směr, kterým by se měla vlna fantasy filmů ubírat.. Škoda.. Asi by se už scénáristi měli přestat inspirovat řeckými mýty, stejně si z nich berou jen jména.. Jedna hvězda za Iana McShana

Interstellar (2014)

Hmm, trochu mě zarazilo tempo celého filmu. Začátek naštěstí nebyl zas tak dlouhý, jinak by mě začal nudit. Jakmile se dostanou do vesmíru, začíná to zajímavé - skoky časem, návštěva planet a do toho vracečky na zem, kde se neustále snaží zachránit lidstvo.. Čekal jsem trochu svižnější jízdu, ale nakonec to nebylo tak pomalé, jak jsem se obával.. Co se týká příběhu, tak nemám výhrad.. Místy omračující hudba, stejně tak několik silných okamžiků. Příběhově, hudebně i herecky velmi kvalitní. Jen trochu ten konec, který jsem čekal, že mě vyrazí dech a ono naprosto nic.. Celkově za 4*, k vyššímu hodnocení chybí málo.. Dodatek: po druhém shlédnutí zvyšuji na 5*. výborné!

Lucy (2014)

Prvních asi tak 20 minut se film tváří dost nejistě, ale potom už je to lahůdka. Dávám rozhodně palec nahoru!

Milionář z chatrče (2008)

Originální zápletka, napětí, nezapomenutelné scény ( útěk z kadiboudy se mi vryl hluboko do paměti, stejně tak nápověda pana moderátora a scény z indického města..)

Trans (2013)

Uznale mručím.. velmi nepředvídatené, otevřené, psychologické drama o krádeži obrazu.. Jakmile se do toho však vloží psycholožka, začne se to dostávat do jiné úrovně.. Dávám rozhodně palec nahoru!

Godzilla (2014)

Kdyby byli hlavními postavami ony zmiňované bestie, bylo by to na výbornou. Jelikož se tam ale pořád pletou lidi a s scény s nima jsou pořád stejné, jako už jsme mnohokrát viděli, dostanete scifi-akční podívanou, přičemž první polovina filmu je ta vědecká, druhá ta akční.. váhal jsem mezi 3 a 4 *..