Ženy (2008)

Asi to bude tím, že jsem právě teď potřebovala vidět právě takovýhle film - trochu jsem si připadala, jako bych seděla na kafi s kamarádkama a dopřávala si to uvolněné slepičí tlachání, které žádná z nás nemyslí úplně vážně, ale báječně se u toho odreagujeme. V jakémkoli jiném rozpoložení mysli by to byla asi dost nuda.

Smolaři (2009)

Přestože je to tady na místě, vulgární filmy mi holt moc nesedí. Jinak dobré.

Vrah s kamerou (2010)

Pomalejší tempo bylo spíš výhodou. Místy mrazivé, od začátku má sice člověk podezření, ale občas vývoj událostí donutí zapochybovat. Hra na hledání vraha je ale spíš prostředím navozujícím krizovou situaci, umožňující vykreslení postav, o které jde především. Zápletka jako taková je vedlejší. Kdo hledá detektivku, měl by jít na jiný film.

Albánec (2010)

Velice silný příběh.

Zoufalci (2009)

Pro mě trochu kontroverzní film, diskuse s tvůrci po promítání ještě na kontroverzi přidala. Věkově patřím do skupiny "zoufalých třicátníků" dnešní doby. Ačkoli popisy k filmu slibují, že každý třicátník se ve filmu najde, nestalo se tak. Dokonce ani nemám pocit, že bych už musela bilancovat svůj život, s tím počítám až tak v padesáti. Ale komedie je to docela dobrá.

Druhá strana mince (2009)

Povedená černá komedie, v jejímž pozadí se tak mimochodem objevuje tajný agent, udávání, smrt, strach. Možná právě proto jsou tyhle náznaky mrazivější, než kdyby byl příběh o nich. K filmu mám jedinou výtku, podobně jako řada dalších, měl končit v černobílé minulosti. Závěr byl naprosto zbytečný a kazil dojem z celého filmu.

Seriózní muž (2009)

Těsně po sledování filmu jsem byla pro vyšší hodnocení, ale s odstupem času si uvědomuju, že si z filmu pamatuju čím dál méně (asi tak to, že jsem to viděla a natočili to Coeni), a to by se podle mě dobrému filmu stát nemělo.

Iluzionista (2010)

Rozhodně se o tom filmu nedá říct, že by byl podbízivý, hloupý, odfláknutý, sentimentální. Naopak. Ale nedokázal mě nějak vtáhnout.

Ženy bez mužů (2009)

Uznávám, že je to spíš moje chyba, ale o politické situaci v Íránu v roce 1953 jsem nevěděla vůbec nic. Film mi toho také moc neosvětlil, a přestože by měl být hlavně o osudech oněch čtyř žen, stejně mi má neznalost způsobila ve sledování filmu značné zmatky. Tenhle film určitě potřebuje víc shlédnutí než jedno a každému, kdo se na něj chystá, doporučuji přečíst si alespoň něco málo o Muhammad Mosaddekovi a jeho svržení v roce 1953.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

1. série skvělá, 2. překombinovaná, 3. nudná, ale i tak se těším na 4. Kdo to má ten rok vydržet?