Mizerové II (2003)

Opravdu jsem se u film ani chvilku nenudil, je to nadupaný akcí od začátku, až do konce. Velmi skvěle natočená je akce na Kubě. A moc mě pobavil skvěle dosazený humorné hlášky Martina Lawrence a Willa Smithe. Někdo tvrdí, že je špatné spojovat akční film a komedii dohromady, ale mě to skvěle sedělo. Dle mého je to o dost víc povedenější než první díl. Je to taková extáze, která Vás nezastaví. 73%

Mazací hlava (1977)

Sice nejsem žádný filmový znalec, ale u mě zůstává tenhle film nepochopený. Opravdu nevím co si o tom mám myslet. Je snad účelem přivést člověka do deprese, nebo se má snad nad touhle splácaninou smát. Některé scény jsou opravu hodně divné = dívka tančící na pódium. Zvláštní je, že jsem se na to dovíval do konce. Možná to svůj účel splnilo a to: "Výplach mozku". 26%

Mocný vládce Oz (2013)

Jak jsem film dokoukal, tak jsem z toho nebyl nějak nadšený. Začátek byl dobře udělaný přechod z černobílého úvodu do zářivě barevného světa Oz. Byli tu i skvělá mluvící opice a křehce-drsná panenka, tak tyhle dvě postavy se mě celkem zamlouvali. Ale ostatní čarodějnice nebyli žádná sláva. Kostýmy čarodějnic mě připadali moc dětské a málo strašidelné (Ano vím, že je to pohádka určena pro děti). Musím říct, že jsem tentokrát přál výhru čarodějnickým sestrám, ale je to pohádka tak jsem to nemohl očekávat. 45%

Let číslo 93 (2006)

Když jsem si pouštěl film, věděl jsem, jak to dopadne, ale i tak jsem se dodíval téměř bez hnutí. Opravdu perfektně se povedlo zachytit emoce cestujících při onom únosu. Také bylo dobré, že obsadili „vcelku neznámé“ herce a dodali tak reálnější atmosféru filmu. Musím taky dodat, že doprovodná hudba v pozadí byla více než skvělá. Ale jak čtu komentáře tak nevidím důvod, proč na to nadávat, že to není natočeno podle pravdy a dat tomu o pár hvězd míň. Snad nikdo nemůže vědět, co se tam stalo přesně jen z telefonátu cestujících. Je to natočeno jen jako jedna z možností. Pokud věříte těm konspiračním teoriím, že to udělala americká vláda a tak dále, tak si věřte. Já osobně dávám tomuto „filmovému dokumentu“ za plný počet hvězd. 95%

Klub sráčů (2000)

Dřív když jsem se na tento „film“ díval tak jsem se pobavil a pak opakoval hlášky z filmu. Ale teď na to mám jinačí pohled a musím říct, že když si to pouštím zpětně, tak to není vtipné. Ano některé scénky jsou třeba nechutné, ale to se dá skousnout, no ale ono jich je nadmíru hodně a to už je humus. Pokud to budu brát puberťáckým vkusem, tak musím dát za čtyři hvězdy, ale já se za puberťáka nepovažuji a mám jinačí vkus tak musím dát jen jednu. Nechci dát zrovna odpad, je to film, který se dá dodívat do konce. 26% Dodatek: Prvně jsem myslel, že se jdu dívat na Klub rváčů, ale to jsem hned pochopil, že to není ono.

Kdo přežije (2000) (pořad)

Když nebudu, hodnotil každou sérii zvlášť, tak reality-show Kdo přežije je super podívaná. Sice tu máme některé díly, které jsou převážně jenom o plánovaní, kdo koho podvede, ale o to tady v této soutěži jde. Podvádí se, manipuluje a vymýšlí se strategie a aliance. Mám, ale taky rád různé ty soutěže, které tam dělají. Občas jdou do těch bojů o imunitu, jak o život a pak tam jsou zranění, dokonce občas i na odvoz pryč ze soutěže. Moc se u toho pobavím pro mě 96% Dodatek: Ty čtyři procenta jsem strhl za některé nepříjemné hráče, který jsem opravdu nemusel.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Trochu mě to připomíná, jak přivezou King Konga do New Yorku, ale film se mě i tak zamlouvá. Není to sice, jak první díl, který je jen jeden. Ale i pokračovaní se celkem zdařilo. Určitě bylo dobré obsazení některé tváře z prvního dílu to tomu přidalo na hodnocení. A pak je super, že hudbu John Williams, který mě dostal svou hudbou už v prvním dílu. Pro mě příjemná podívaná za 75%

Jurský park (1993)

Ani si nedokáži představit, že původně měl byt film natočen za pomoci loutek a plastelíny, to by fakt nebylo ono. Steven Spielberg udělal dobře, že přistoupil v té době k riskantnímu kroku, použit počítačovou animaci, která ještě nebyla tak propracovaná jak dnes. John Williams mě dokázal vryt do paměti znělku a to je prostě úžasné, když se skladatelovi tohle povede. Je to prostě úžasný dobrodružný film ,na který se nezapomíná. 97%

Jack a obři (2013)

Tak tu máme další přetočený příběh o fazolkách zas a znova. Musím říct, že obři se po vzhledové stránce vskutku povedli. Ale zase na opak vojenské a královské kostýmy, se mě po vzhledové stránce vůbec nelíbili, pač mě to připadalo trochu dětské a homosexuální. Herecké obsazení mě taky nějak nezvedlo ze židle, jsem prostě vybírávej člověk a většina herců mě nesedla. Očekával jsem od toho trochu větší napětí a celkové zpracovaní děje. 38%

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace (2004) odpad!

No tak co to je, já se těšil, že to bude krásné pokračovaní prvního dílu a ono z toho vyleze tohle to. Předpokládám, že měli nízký rozpočet na film a tak nemohli použit ani slepé náboje a místo toho koupili pár svíticích pistolek. Dobře tak řekněme, že to je nová technologie, ale ono to není jediná vada na filmu. Máme tu komornou atmosféru, která je po celou délku filmu a to mě skoro uspávalo. Nový druh brouka beru jako plus, ale provedení bylo chabé. A ještě tu máme vcelku nudné herecké obsazení. No a k „příběhu“ není nutno se vyjadřovat, když tam žádný není. 10%