Hvězdné války podle Turka (1982) odpad!

Hvězdné války, které již nejdou překonat, byly položeny na zem tímto dokonalím dílem. Samozřejmě, že si dělám srandu. Směšnější napodobeni Star Wars jsem ještě neviděl. Použití záběru z filmu od George Lukase, mě přijde jako vykrádaní. No ale oni ještě přidají hudbu od Johna Williamse a budou to považovat za svůj „výtvor“. Pak tu máme poněkud trapně provedený filmové triky, které nepůsobí vůbec pěkně, asi mají jen pobavit a zvednout žaludek. Kostýmy za nic nestojí. Příběh taktéž je o ničem. Musíte mě omluvit pane Cetin Inanc, že si váš film už nikdy nepustím. 0.1%

Bob (2009)

Je to krátké, ale zasmál jsem se na konec.

Ataque de Pánico! (2009)

No pokud nás napadne flotila mimozemšťanů, tak to asi proběhne jak to je zde naznačeno. Nejdříve nás budou pozorovat a když zjistí, že jsme potenciální hrozba pro jejích kolonizaci nové planety, tak nás zničí se vší parádou. Efektové zpracování robotů, ale žádná sláva, troch jako loutky (asi zřejmě kvůli financím). Pro mě vcelku slabé upoutání na celovečerní sci-fi. 38%

Beetlejuice (1988)

Je to dvacet pět let staré, ale přitom je to úžasná komedie i když jsi ji pustím po dvacáté páté. Nevím proč, ale film má takovou příjemnou atmosféru, která mě vždy zvedne náladu. Někdo může říct, že to nemá nějak extra příběh, ale ono to na takové odpolední pobavení stačí. Masky jsou taky skvělé, taktéž i hudba Dannyho Elfmana je skvělá. U mě má Tim Burton 87%.

Avatar (2009)

V tomhle tom ani příběh ani nemusíme řešit, proč tak že? (klasický a jednoduchý) Tady jde o provedení a uchvácení diváka efektem. Cameronovi se to opravdu povedlo až do toho nejmenšího detailu, ať jsou to záběry z blízka na obyvatele Pandory tak taky příroda. Hodně se mně líbila planeta Pandora, jak byla dobře provedená příroda, taky ten nápad s propojením s ní byl zajímavý. Jít na to ve 3D se opravdu vyplatilo, je tam toho opravdu hodně co lezlo z plátna, až k Vám do klína. Když si to pustím v 2D tak to zas tak uchvacující není, ale to nevadí, pokud je full hd obraz. Opět tu máme i nádherně propracovanou hudbu od Jamese Hornera, která skvěle seděla k vybraným scénám. Cameron mě svým vele dílem uchvátil a nepotřeboval ani nějaký super příběh. 95%

Statečné srdce (1995)

Mel Gibson mě skutečně nezklamal, když se odvážně dal cestou režiséra a zároveň obsadil hlavní roli. Roli Williama zahrál bezchybně až do samotného konce. Příběh vcelku jednoduchý, ale atmosféra filmu byla prostě úžasná, která dokáže člověka udržet po celou jeho délku nehnutě u obrazovek. Někomu vadí, že se Gibson nedržel přesně historických událostí, ale pro mě to je přijatelné, poněvadž se s tím Gibson dokázal vypořádat opravdu skvěle. Však taky Gibson obdržel hned několik Oskaru za tenhle úžasný fenomén. Musím podotknout, že hudba Jamese Hornera byla vskutku úžasná a dotáhla tak film k dalšímu Oskaru za dramatickou hudbu. Pak Oskar za kostýmy byl zcela zasloužený. Ono celkově tam byli ještě nějaká ocenění, ale hlavní je za film a ten dostal. Historicky jeden z nejlepších filmů vůbec. 99%

Naruto (2002) (seriál)

Jsem opravdu rád, že jsem narazil na tento animovaný seriál. Po prvních pár dílech jsem prostě musel hledat další a další, doslova mě to vtáhlo do víru anime bojů a ninjovského světa plného nepřátel. Ano někdo může tvrdit, že to je pohádka pro malé děti, ale mě to prostě baví. Máme tu i ty nedostatky jako, že se některé díly podobají dějově a je jen jiný protivník, ale pro mě to je přehlédnutelné. Jinak musím dodat, že co mě přibije k židli je hudba, jak přímo v seriálu tak v titulkách. Dále tu máme velké množství úžasných a naprosto různých postav, které se vyvíjí během seriálu a odhalují, učí se a vymýšlejí nové ninjovské techniky. I svět v kterém se celý seriál odehrává, je naprosto úžasný a rozmanitý. Fantazie Kishimoto Masashi je vskutku náramná. 98,9%

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Tak tenhle film je jeden z mích oblíbených. Je to prostě taková srdcovka, kterou si budu pouště pořád dokola. Film má opravdu propracovaný příběh, který vás pohltí od samého začátku a nepustí Vás. Scénky, které se převážně natáčel na Novém Zélandu, byli naprosto ohromující. Ale i další záběry byli ohromující na které nezapomenu(přechod přes můstek v Khazad-dúm). Kostýmy hercu byli propracované do posledního detailu, jak šperky, tak i rekvizity mečů, luku a seker a také kouzelnických holí. Viděl jsem prodlouženou verzi a jsem za to rád, že jsem to viděl. Je tam toho spousta co bylo vystřiženo a chod děje to dle mého nějak nezpomalovalo. Dále tu máme nezapomenutelnou hudbu, která mě pořád zní v hlavě, hol Howard Shore tomu dodal grády a nový rozměr ve „filmovém průmyslu". Ode mě si Peter Jackson zaslouží nádherných a nezapomenutelných 100%.

Jak vycvičit draka (2010)

Jak tak pročítám komentáře, tak snad už nemám co k tomu ani dodat. Je to prostě úžasný animovaný film, který se dostal na vršek, jak to jenom šlo. Musím zdůraznit, že hudba byla obzvlášť skvělá, pak dále i ty vtipné scénky, u kterých jsem se opravdu pobavil. Příběh byl sice vcelku obyčejný, ale to snad vadí jen detailistům, kteří hledají každou blbost, aby mohli strhnout hodnocení. Za mě teda maximální potěšení z filmu. (A pro některé z vás „dospěláky", ano to je pohádko určená pro děti.) 100%