Létající Čestmír (1983) (seriál)

tenhle seriál zbožňuju, má nezaměnitelný zápletky a přímo oplývá rovnoměrně dávkovanou magičností, plný počet :)

Taxi 3 (2003)

Stále ta samá pohádka jako přes kopírák- rádoby svůdná Petra, blbej policejní šéf, taxikář co z francouzský plechovky vytáhne 450. Připadá mi to už, jako když Ea sports dělá každej rok Nhl nebo Fifu. 2*

Vratné lahve (2007)

Film hodně ze života, ale taky hodně z pera(nebo spíš klávesnice) Zdeňka Svěráka. V některých scénách doslova vidím mé příbuzné, prarodiče a vůbec všechny blízké. Některé mi zase přijdou tak absurdní, že jsem se v průběhu filmu až bál, aby jich tam nebylo přehršel… naštěstí ne. A tak až na ten pád z kola(při tam záběru jsem si říkal:“Honzo kams to duši dal“) a pár dalších chybiček se mi to celkem líbilo. Navíc Svěráky mám rád, takže 4*

Zelená míle (1999)

Když jsem si Darabontovu symfonii pustil podruhé jen abych se koukl na něco hned na začátku, strávil jsem u filmu celých 40 minut a nemohl od něj odtrhnout oči. Jestli tohle není důkaz kvalitního snímku, pak co tedy. Mých 6*(Golfista TM)proto patří právě sem

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Dlouho jsem přemejšlel, jestli mám tenhle film vůbec komentovat, nicméně osud určil, že ano. Tak tedy stručně: Když jsem ve škole poprvé slyšel o hrdinné bitvě 300 sparťanů v čele s králem Leonidasem proti 100 000 perských vojáků, úžasem jsem zcela oněměl. Když jsem zkouknul remake této řecko-perské bitvy, oněměl jsem zcela něčím jiným. Důvodem byl fakt, že jsem si říkal: jak na tomhle mohou ty milióny puberťáků ujíždět? Jedna hvězdička za vizuální efekty, jinak kýč, kýč, a ještě jednou kýč. oLí má pravdu

Statečné srdce (1995)

Asi všichni znáte ten pocit, když vás filmový šíp trefí přímo do nejslabšího místa vašeho srdce. Tohle se mi přesně u Statečného srdce stalo- to moje mi chvílema přestalo bít. Film, který pro mě znamená hrozně moc, ani to neumím vyjádřit slovy; snad za vše mluví že bych nevystřihnul žádnou scénu a všechny jsou pro mě takřka posvátné. Společně se Zelenou mílí můj nejoblíbenější film

Jdi a dívej se (1985)

Když jsem tenhle film dokoukal a porovnával jeho obsah s pár komentáři zde na čsfd, měl jsem chvílemi pocit, že jsem shlédl něco zcela jiného zcény mi moc drastické nepřipadaly(ano jsem sadista), na začátku jsem kvůli až trapnému úvodu málem film vypl…. Přesto nezahazuju uměleckou hodnotu snímku a vím, že je to hodně kvalitní film. Některej uměleckej kus mi ale holt občas nesedne

Město bohů (2002)

Jeden z filmů co tvoří svůj vlastní žánr... všechny komentáře že je to klišé jsou opravdu mimo

Fešák Hubert (1984)

"A vy můžete dostat... tlustý vod šunky"