Dědictví (2012)

Svěže natočený vhled do palestinského světa, který není vůbec nepodobný tomu našemu. Rozpadající se dominance rodiny a mužů tvoří revoluci svého druhu ne nepodobou emancipaci žen v 19. a 20. století..

Ain't Them Bodies Saints (2013)

Obrazově a hudebně přenádherné, ovšem co přebývá na tom a na hereckých výkonech, velice žalostně chybí na scénáři a prožitku... 3*

PIKO (2010)

Kromě omezené výpravy mě na filmu mrzelo jediné - že nebyl ani jednou řečen jeho název. Jinak velice zajímavé a fajn, brilantní hudba a poměrně mi to vyrazilo dech. Nehodnotím filmy podle toho, jestli jsou prvoplánovité (za 7 let, co jsem na CSFD, mi význam toho slova ještě nikdo nevysvětlil), ale podle toho, jak na mě zapůsobí. Filmy jsou o emocích, ne o logice.

Bílé peklo (2001)

Režisér tohodle filmu musí bejt sakra nudnej člověk, génius průměrnosti... žádný drama z toho cejtit nebylo, nuda

Spartakus (2010) (seriál)

Jeden z milionu dojáků, co mě dostal, nechápu vlastně proč - ztotožnil jsem se s příběhem a jeho aktéry, tím to bude. Jakkoli je pár věcí nesmyslných a poslední bitva takřka kopíruje Statečné srdce (včetně legendárního nabodávání vojáků), tak se mi to fakt naprosto líbilo.

Superman (1978)

To trikový provedení je fakt otřesný..

Láska (2012)

Můj dnešní popis jednou větou zni: sračka, co se snaží skrýt do formy minimalismu a kde je forma důležitější než obsah; taky proto dávám jenom 2 hvězdy, z nichž jedna je za dokonalost formy a druhou uděluji sobě, že jsem v tom kině vydržel sedět.

Nějak se to komplikuje (2009) odpad!

Jak to popsat jednou větou... je to nechutná sračka, která člověka vůbec nevezme za srdce; většina scén je tam nejen hraná naprosto špatně, ale i psaná pro mnohem větší energii situace a tím pádem nefungují. Baldwin je medvídkovsky nechutný a Steve Martin naprosto mimo. Meryl se to snaží zachránit, ale její děti (které hrají snad nejneschopnější herci USA) to opět shazují do bahna odpadu. Snažím se hodnotit v rámci mezí, ale chtělo se mi prostě zvracet.

Než si pro nás přijde (2007)

Ať jsou filmy jakkoli dobře zpracované, záleží jen na jediném. Jestli umí vyvolat emoce. Tenhle to dokázal. 5*