• Pohádka

28 dní poté (2002)

Béčkový námět, zpracovaný áčkovými metodami dá dohromady šedý(zde spíš rudý) průměr. Film se často docela vleče, takovým tím typicky britsko-hororovým tempem. dá se na to dívat, ale to je tak všechno.

Když utichly trumpety (1998) (TV film)

Velice dobrý námět, ale to zpracování bylo tak nějak nemastné-neslané.

Bláznova kronika (1964)

Že je to práce páně Zemana bych poznal i kdybych nechtěl. Ze začátku to šlo, ale pak se z toho stalo poněkud nudné vyprávění které bylo koukatelné především kvůli kráse Emílie Vašáryové a Valentiny Thielové. Jak zde bylo mnohokrát řečeno forma vítězí nad obsahem, ale to v tomto případě vůbec nevadí.

Stepfordské paničky (1975)

Oproti té nové verzi s Kidmanovou je tato více psycho a ty paničky jsou taky víc robotické. Ale možná bych si i jednu pořídil ;-)

Playboy z prváku (2004)

Začínalo to jako obyčejná teenagerovská komedie, ale postupně se přidávaly různé prvky v tomto žánru ne zrovna obvyklé a tak to plynulo dál. Předčilo to moje očekávání.

Tohle u nás neděláme (2005) (TV film)

Nečekal jsem v pondělí dopoledne žádného Scorseseho. Tvůrci z toho rozpočtu vymlátili aj to co tam nebylo. ve své kategorii silnější průměr.

Lásky mezi kapkami deště (1979)

Tohle je přesně ten typ filmů jaké mám rád. Jak tady už několikrát bylo řečeno, je to herecký koncert páně Menšíka. Velmi dobře mu sekudují i jeho synové Jan Hrušínský a Lukáš Vaculík. Poslední koho můžu pochválit je jeden z promarněných talentů čeksého filmu Tereza "tehdyještě" Pokorná

Tobruk (2008)

Válečný film kde ta válka je jenom pozadí pro nezajímavý sled uměleckých dlouhých scén kde se nic neděje. Ano je t nuda, ale je to i pocta českému vojákovi který vživotě neviděl tolik písku pohromadě a vojákovi který nevěděl proč bojuje v africe. Pocta vojákovi vystavenému kruté realitě života ve smrtelném prostředí.

Holka z města (2009)

už z názvu člověk věděl jak to bude probíhat a jak to dopadne