• Pohádka

Prázdniny (2006)

Je to jako chemie! Náhdně se do smíchá a pospojuje a vzniká z toho dokonalá sloučenina - v našem případě dva páry. Vytvořit "tu svoji sloučeninu" je přece smyslem žití, bytí a blití.

František je děvkař (2008)

Dá se na to podívat, ale kdybych za to měl platit tak škoda peněz - vivat půjčovačka!

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

12 můžů se sešlo v jedné místnosti bez větrání. Jeden neměl čas, druhý neměl náladu, třetí neměl sebedůvěru ... ten osmý však neměl odvahu jen tak rozhodnout o něčí vině. Ty ostatní rozhněval! Klasické komorní drama o 12 porotcích ktěří se musí jednomyslě dohodnout na jednom závěru. Výborná konverzační hra pro tucet osob. --- 90%

Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)

Tolik charakterů najednou v podání elity české kinematografie se sejde v jednom domě jenom jednou. Bravurně podané postavy a procítěné projevy. Při nezapomenutelném pláči Dany Medřické se nedá neplakat! ... 90%

Království ohně (2002)

Slátanina tolika věcí že teď neuvedu ani jednu. Dívat se na to dá, ale víckrát to vidět nepotřebuju.

Howlův kráčející hrad (2004)

To co se odehrávalo ve mně behem sledování tohoto filmu se nedá popsat. Střídaly se návaly štěstí, návaly působení krásy, návaly působení lásky, návaly já nevím čeho ještě. Chci být Howlem abych mohl líbat Sophii, chci být Miyazakim abych mohl také dát průchod kráse, a chci být tím kdo se ten film právě dívá. --- 97%

Dědictví slečny Innocencie (2003) (TV film)

A ta šestnáctiletá dcera která tetu Innocencii ani nikdy nepotkala musí počat a společensky se zdiskreditovat aby její tatínek, nabubřelý proesor se zkreditoval z dědictví své sestry. Matrin Huba se mi zdál trochu prkenný, ale talentovaná Matkéta Kalužíková (kterou osobně znám) to zahrála ve svém jedinném filmu velmi dobře. O řemeslně bezchybně zvládnutém výkony paní Stašové se není třeba reozepisovat.

Volver (2006)

Bolest v srdci a šrámy minulosti. To je to co spojuje hlavní představitelky tohoto filmu. Almodóvar je chlap, ale asi i velký empatik.