• Pohádka

Stalo se (2008)

Proč mi to jenom připomínalo dobře natočenou kombinaci Dne triffidů a jakéhokoliv katastrofického filmu? Co mne ale dostalo, tak nápad projevu epidemie. Donutit lidi se zasebevraždit! Tak to mne poděl! A ta škála sebevražd? Fíha!

Holky při tom nepláčou (2002)

Nikdo si nepamatuje kdy se daly dohromady Kati a Steffi. Dvě kamarádky na život a na smrt. Steffi je holka co se snaží být rebelka a postupně se jí to bohužel začne dařit s autodestruktivními výsledky. Kati je rebelka s dobrým srdcem které však lidi zneužívají. Obě prožívají svá trápení, každá to však zvládá jinak. Ale jednoho dne nastane zlom který je však pouze vyústěním jednotlivých zlomečků. A odnese to Tessa - holka která je porstě dcerou své matky! A tady nastává ten zlom kdy věci pod povrchem začnou prosakovat na povrch a následují následky za činy. --- Dojemný avšak "německy syrový" film švédské režisérky a scénaristky Marie von Heland je to co potřebujete abyste si uvědomili že člověk není nikdy sám, ale musí so přátel a rodiny i vážit.

Máj (2008)

Jedna věc je děj, druhá zpracování. Ty dějové scény a ta rocková písnička byly strašné, ale tady to není o příběhu nebo o hereckých výkonech, tady je to o zpracování. A to je nádherné! Pan Brabec prostě umí. Takže to zprůmerujeme a dáme trojku!

Ostrov pokladů (2007) (TV film)

Velmi nudně a nepoutavě natočené zpracování tak úžasného tématu jako je Stevensonova kniha Ostrov pokladů. Nebavilo mne to!

Těsně vedle (2007)

Přeskočit chození se nevyplácí. Ovšem krkolomné sexuální polohy s Malin Akerman bych nepřeskakoval...

Julietta (2001)

Silný příběh, vypjaté situace, holka co předčasně dospěla. Nedospěla však úplně! Nesouhlasím s názorem že je to špatně natočeno, je to natočeno typicky německou kamerou (tipuju že dokonce přes objektivy Carl Zeiss Jena). Tou syrovou a přitom něžnou německou kamerou. Ano toto je jeden z těch filmů, proč mám rád německé filmy.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Doufám že další pokračování už nebude! Ty hvězdičky jsou za jediné vtipné scény v e filmu - narážku za StarWars, hrátky s míčem a především za úžasně zpracovanou a organizovanou stáj kolem Germánského monopostu.

Divoška (2008)

Aneb jak blondýna přestala býti blondýnou. Obarvila se a dostala rozum. A toho sympaťáka taky dostala!

Narušení (1999)

Je ta Angie šílená doopravdy nebo ne? Úžasný film, přesně jak říká Radek99 - komorní Přelet nad kukaččím hnízdem. Winona Ryder sice vypadá jako zfetovaná, ale to k ní prostě patří a sem to nádherně pasuje.

Rin Tin Tin (2007)

Hezký filmeček pro celou rodinu na nedělní odpoledne.