• Pohádka

Hodina tance a lásky (2003) (TV film)

Poměrně zdařilé zpracování příbehu o ztrátě iluzí a morální krutosti. Musím vyzvednout především výkony B.Rösnera a E.Geislerové. Oproti tomu výkon Z.Studénkové se mi zdál poměrně nevýrazný. Škoda jen že film nebyl hlouběji rozpracován třeba do dvou dílů. --- 75%

Bulšit (2001)

Parodie u které není poznat že je to parodie, ale i přesto je vám to jasné! Ještě k tomu když se to celé odehrává na pozadí adaptace My Fair Lady nebo též Pygmalionu. --- 70%

Taková normální holka (1999)

Už je to dávno co jsem to poprvé viděl, ale stále trvám na názoru že je to jedna z mála "teen_comedies" na které se dá podívat i víckrát. U mne už minimálně kvůli nádherné Rachel Leigh Cook (ale s brýlema jí to slušelo víc) --- 70%

Lord of the Piercing (2002) (TV film)

Ještě vetší blbost než předloha, ovšem s rozdílem že toto bylo jako blbost už zamýšleno.

Východní přísliby (2007)

Vcelku podařené zpracování neobvyklého tématu jako jsou "vora v prikaze". Viggo Mortensen dokázal vtisknout své roli Nikolaye takový rozměr že se při tom až tajil dech a ta Oscarová nominace byla oprávněná. Bylo by škoda opomenout vyvážený a hlavně procítěný výkon Armin Mueller-Stahla, jakožto Pápa Semjona. Poslední věcí kterou musím pochválit je outro, kdy VM sedí v nějakém baru a hraje si s růžencem. --- 79% Dozvidanya!

Venkovský učitel (2008)

Procítěný a umělecký výkon Pavla Lišky a především Zuzany Bydžovské jsou to jediné co pozvedá(o dvě hvězdičky) nudný film o ničem, buznách a slámě pro krávy. Je možné že film má ještě nějaký další duchovní rozměr, ale ten mi bohužel/naštěstí zůstal skryt a já v tom viděl jen tu prázdnotu opuštěného šnečího domečku. Co ovšem nelze pochválit jsou exteriéry ve kterých se natáčelo. Prkenost a nehereckost české prominentní princezničky Terezy Voříškové snad ani nemusím zmiňovat. Malou, ale jako vždy údrnou rolí se zde opět projevil i Miroslav Krobot. --- Myslím si že na vesnicích žijí i abstinenti --- 65%

Ikarův pád (1977) (TV film)

Jední slovem balet v ethanolu. Tak by se dal nazvat výkon kvarteta Menšík, Hanzlík, Hlaváčová a Řanda. Ostatní herci hráli váceméně podrřadnou roli. Vladimír Menšík jakožto alkoholem stižený otec dohání svoji ženu v podání Jany Hlaváčové do nezáviděníhodných situací a stavů. Obsadit Čestmíra Řandu jakožto hlavního záporáka je snad v českém filmu témeř povinnost. Kvarteto doplňuje už jen mladý Jaromír Hanzlík coby syn trpící otcovými excesy a zaplatící za starost o něj nejednu daň.

To nevymyslíš! (2005) (seriál)

Měl bych tam dát ty hvězdy tři jakožto průměr, ale seriál skončil dřív než se stačily objevit ty epizody co by zvýšily průměr

Beyblade (2001) (seriál) odpad!

Ale popravdě musím uznat že vytvořit anime seriál jakožto skrytou reklamu na nějakou hračku je sice geniálně strategicky-ekonomický tah, ale to jakým způsobem to udělali to je hanebné! A o jejich svědomí nemluvě! Ale holt přání dítěte je nejvýkonější tržní mechanismus hned po životních potřebách.

Prime (2005)

Kdo chce vidět něco originálního tak tady moc neuspěje - kdo však chce vidět něco co se točí neustále dokola v různých obměnách, ale tentokráte dobře zpracované, s dobrými herci, šmahem a šmrncem ... tak právě pro toho je tento film. A to že není židovka v jeho věku, snad až tak nevadí... --- 80%