• Pohádka

Zpátky na zem (2001)

Díky posledním deseti minutám jsem přemýšlel jestli nedám jenom dvě.

U převlékací kabinky (1894)

Na svoji dobu určitě zlomové dílo. Nejen že je barevné (na konci 19.století), ale ukazuje i úchyláka jak šmíruje paní v kabince, ten je naštěstí včas zpacifikován pohledným mladíkem)

Bakaláři - Lalůček (1977) (epizoda)

Jedna z mnoha "bakalářských povídek". - - - - "Nechceš desinfekci?" - "Jakou?" - "Slivovici" - "Ale na ten hřebík, ne na pití"

Jedné noci v jednom městě (2007)

Ty figurky jsou naprosto epesní! Příběhy občas trochu pokulhávají, ale často je to vrchovatě nahrazeno výtvarným zpracováním. Škoda jen, že se mi celý film chtělo čůrat a tak jsem si to plně nevychutnal. Viděno v ramci festvalu v Boskovicích 2008 --- 72%

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Tohle byl první regulerní seriál který jsem sledoval, byl to taky jeden z prvních televizních pořadů který ve mně nějak formoval základy pro můj budoucí vývoj. No a ta slečna co pilotovala ty "imunitní letadýlka" byla prostě nádherná. --- 95%

Sluneční jas (1999)

Maďarské filmy jsou často o rodině (Smolíkovi/Taxidermia), tady je ovšem vidět jak i v rámci jedné rodiny lze podléhat ideologiím a myšlenkovým směrům. Jeden z nejlepších Fiennesových počinů. Čekal jsem film na zabití času a vidím to tak že si ten čas asi zabiju ještě několikrát. --- Neprávem opomíjený film mnou hadnocený na 80%

Slappy a Smraďoši (1998)

Kdyby mi bylo o 10 let méně, tak to ocením více. --- Ovšem pan ředitel a pan školník nemají chybu(* jenom pro ně). --- 50%

Tsotsi (2005)

No, hezké, ale na Oscara asi ne...

Čokoláda (2000)

Kdo se nepostí s námi, ten se nepostí proti nám! asi tak lze popsat vztah městečka a sukrářky. Městečka jehož život je postaven víceméně jako soustava sterotypů, zaběhnutých koloběhů a především přesudků. Cukrářky která nechodí do kostela[!], nepostí se[!] a má otevřeno v neděli[!] a taky vychovává dceru bez otce[!]. A ještě k tomu ti piráti. --- 90%

Sestřiny děti (2001)

Tohle je jeden z těch filmů, které vás prostě pronásledují. Několikrát za rok vstanu v sobotu ráno a sednu si k mamce které tyhle filmy pro děti sleduje u vaření... tenhle film jsem takhle už viděl minimálně dvakrát. Ale nestěžuju si, dá se na to dívat. A je to určeno pro diváky podstatně mladší než já.