• Pohádka

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Mám dilema: Chtít aby seriál skončil po 6tém díle a dát mu **** nebo být rád že ještě pokračuje ale postupně mu ubírat hvězdičky? Seriál se totiž od šestého dílů stává stále trapnějším a nudnějším.

Admirál (2008)

Tenhle film jsem už viděl a jmenoval se Titanik... Ale teď vážně, film je sice natočen velkolepě a profesionálně, ale ona velkolepost je překrývána často až trapným popisem milostného troj-čtyřúhelníku. Alexandr Vasiljevič Kolčak je velká osobnost dějin a zasloužil by si svůj velkofilm trošku důsojnější. Protože to co jej udělalo velkým je zde použito pouze jako pozadí pro lovestory. Navíc se mi občas jako studovanému historikovi občas otevírala kudla v kapse.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Koralína je vlastně taková trochu modernější Alenka v říši divů jen se ocitá jinudy jinde a z jiného důvodu. Za poslední dobu jsem viděl dva "Alenkovské filmy" a to toto a Burtonovu Alenku. Musím tvůrce hluboce pochválit za způsob jakým vizualisovali a na plátno převedeli knižní předlohu Neila Gaimana.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Popravdě řečeno, očekávání značně převyšovala to co jsem pak viděl.

Zažít Woodstock (2009)

Měl jsem 100 chutí odejít z letního kina, ale ten film prostě člověka udrží do konce, protože prostě je potřeba zjistit jak to dopadne.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (2009) (seriál)

Ano, je to poněkud slebší kus, ale já mám prostě pro tento příběh (jak původního Shakespeara, tak film z roku 99) fakt slabost. A popravdě řečeno je to zatím jeden z nejlepších seriálů tohoto typu který jsem viděl. Chvílema mám i pocit že se mi líbí víc než ten film.

Statečné srdce (1995)

Jako historik místy trpím, ale jako divák a milovník historických filmů chrochtám blahem. Lepšího Wallace si ani režisér vybrat nemohl. MG dokonale ztělesňuje samo odhodlání osvobodit skotský lid a pomstít se za svoji křivdu.

Naušika z Větrného údolí (1984)

Tenhle film jsem měl půjčený/stažený už asi 5x, ale pokaždé mi to nějak neklaplo. Až teď a to čekání se vyplatilo. Na debut je film nečekaně vyzrálý (on to není pravý debut). Co mne ale zaujalo je množství scén velmi podobných a často i stejných s trilogií Pán Prstenů.