• Pohádka

Poslední vlak (2006)

Člověk může být sebesilnější, největší sílu však získá když se spojí síla fyzická se silou vnitřní a to ještě posílené touhou žít. Ano touha žít je to vočom tenhle film je. Touha žít a přežít. Ta touha, když ne sebe, zachránit a darovat život alespoň svým blízkým. Škoda jen, občasných hluchých a vlekoucích se míst. 3-4*

Historie.cs (2008) (pořad)

Jednou bych tam chtěl povídat...

Na dotek (2004)

Já tenhle film asi nedokážu docenit, ale nudně zpracované opakování lží zabalených do srceryvných nervových výlevů bez hlavy a paty mi fakt nic neříká

Devil (2001)

Tohle není horor; tohle je delTorovština... Ponurost španělských reálií kombinovaná s typicky deltorovským pojetím melancholie, zmaru a naděje v beznaději. Síla nitra proti silám hlubiny.

Arn (2007)

Poněkud nepodařený pokus o natočení velkofilmu amerického střihu. Kdyby zůstali u toho co seveřani umí nejlíp, asi by to dopadlo líp. Nejvíce musím vytýkat občasné naprosté nelogičnosti.

Staré báje vikingů (2003)

Já to říkám pořád že Poláci a Rusové ty historické velkofilmy prostě umí! Oproti slavnějším dílům typu Ogniem i mieczem je tento opus sice poněkud slabší, avšak i tak strká do kapsy polovinu západní produkce. Jádrem příběhu však vůbec nejsou Vikingové, ti se tam objeví asi na 15minut, ale hrdinové počátků polské státnosti a zakladatelé rodu Piastovců. A taky se docela ztotožňuji s komentem uživatele B!shop.

Poste restante (2009) (seriál)

...ale dívat se na to odpočinkově dalo. dal jsem to vkuse v archivu ČT

Hvězdný prach (2007)

Konečně po dlouhých časech pohádka na kterou se dá dívat. Toliko porušených pohádkových klišé najednou a přitom hezká podívaná. Nakonec se mi poštěstilo aby mi v oku ulpělo trochu prachu z hvězd.

Habermannův mlýn (2010)

Film o tom že páteř se dá skrýt, ale ne o ni přijít. O síle lidského ducha bojujícího o své bytí mezi mlýnskými kameny. O prohře a nevděčnosti. O zmaru který přináší válka, o zmaru který přináší pomsta a hamižnost a který je mnohdy horší než ten válečný. Místy mi ten film připomínal Schindlerův seznam. Častěji však nedotaženost detailu v tak velkém díle. Myslím že tento film by potřeboval místy dopilovat. I tak musím však tvůrce i protagonisty chválit. Avšak zas a znova musím také mít i k nim výtku; ten představitel hlavní role byl naprosto nevěrohodný. Kdo však věrohodný byl, byla postava Maška v podání R.Holuba, postava slizkého krysího ředitele lazaretu v podání J.Hrušínského a nejvěšího záporáka starosty Hartla v podání A.Hryce.